Příslušenství ke kočárku, které musíte mít

Existuje zcela originální příslušenství, které je od stejného výrobce nebo univerzální modely. Oba druhy typů lze vhodně kombinovat. Praktické, variabilní a kvalitní výrobky, které vydrží velkou zátěž a zároveň budou snadno udržovatelné. Takové by příslušenství mělo být. Na co byste také neměli zapomínat? Především na reflexní doplňky, funkční materiály nebo na materiály s termoregulací.

Obsah článku

Nejčastěji používané příslušenství

 • pláštěnky
 • tašky na rukojeť kočárku
 • fusaky
 • stupátka na kočárek
 • vložné tašky do kočárku
 • sluneční clony
 • stříšky proti slunci
 • nánožníky
 • moskytiéry
 • vložky do kočárku
 • držáky na lahve
 • pleny a kryty na kola

Který druh pláštěnky se opravdu vyplatí koupit?

Pláštěnky přímo od výrobce na kočárek pokaždé vždy skvěle sednou. Častěji jsou však příliš drahé a nejsou zrovna dvakrát tak skladné jako univerzální modely. Originální pláštěnky jsou určeny pouze pro jeden druh kočárku, díky tomu dokáží skvěle pasovat na daný model. Některé z nich jsou navíc mimořádně praktické, například disponují suchými zipy, které umožňují snadný přístup k dítěti. Některé z nich mají různá zpevnění, která dodávají pláštěnce při používání slušivý tvar, ale je šokující, že často nejsou příliš skladné. Ke každému kočárku si budete moci vybrat univerzální pláštěnku, která je levnější a obvykle mnohem lépe skladná.

Zajišťuje vaše dítě během nepříznivého klimatu. Jde o dokonalý nepromokavý plášť pro chladné a bouřlivé dny, protože poskytuje vašemu dítěti skvělou ochranu před deštěm, větrem nebo sněhem. Je určena zejména pro kočárky Street, Street+, ROYAL a MOVE II Air. Je vyrobena z odolné, jemné fólie o tloušťce 0,1 mikrometru, která se skvěle přizpůsobí tvaru kočárku. Snadno se zavádí a je velmi ceněná díky mezerám, které umožňují dostačující kontakt s dítětem. Hlavními přednostmi jsou: chrání před deštěm, větrem a sněhem, disponuje jemnou, houževnatou fólií o tloušťce 0,1 mikrometru, snadno se zavádí, umožňuje kontakt s dítětem.

Jakou tašku na rukojeť nejlépe zvolit?

Většina výrobců opět nabízí jedinečné tašky na rukojeti ve stejných barvách jako kočárky. Ať je to jakkoli, existuje navíc spousta praktických univerzálních možností, jinak můžete výjimečně použít jednobarevné tašky od několika značek s jinými kočárky. Zvažte koupi univerzálních tašek v tmavé barvě, která se hodí na většinu kočárků a dobře vypadá, když ji přenášíte přes ramena. To může být obzvláště cenné v případě, že si vybíráte kombinovaný kočárek a zvolíte výraznou barvu pro hlubokou korbu a rozmanitou barvu pro sportovní sedačku.

Organizér na kočárek by mohl být úžasným příslušenstvím pro každou maminku. Díky pohyblivým popruhům na suchý zip jej účinně připojíte k jakémukoli typu kočárku. Organizér je rozdělen na 3 rozdělené části, do kterých se vejdou všechny důležité věci, jako je termoska, láhev, hračky, toaletní potřeby a další. Přední malou schránku lze odepnout a používat samostatně. Je vhodná pro uskladnění drobností nebo univerzálního telefonu, navíc obsahuje přihrádku pro

Jak si poradit při výběru fusaku?

U většiny kočárků zakoupíte fusak v barvě kočárku. Ať tak či onak, budete si moci navíc vybrat dobře padnoucí univerzální model, který je zpravidla mnohem teplejší. Existují i takzvané letní varianty. Ne všechny jedinečné zimní měkké materiály jsou praktické, dostatečně velké a nedokáží ani zahřát. Na trhu je spousta zimních fusaků, které jsou z hlediska praktičnosti jinde – jsou teplé a výjimečně dobře padnou do mnoha kočárků. Dodávají se v široké škále barev, takže není problém vybrat ty pravé pro váš kočárek. Při výběru fusaku zvažte, jak dlouho budete fusak používat, protože z nich děti rychle vyrostou. Několik modelů se vyrábí s možností odepnout část s nožičkami a fusak tak zkrátit.

Pravidelně se také uvádí, že zkrácenou kapsu lze využít např. v autě, ale výrobci tento nápad příliš nepodporují. Každopádně v případě, že berete dítě do fusaku, je mnohem lepší využít fusak, který je z fleecu, aby dítěti nebyla zima. Fusaky jsou dostupné i v letní úpravě pro využití v teplejších ročních obdobích. Ty se využívají spíše než deka do kočárku, která z kočárku pravidelně padá.

Neuvěřitelně jemný a pohodlný fusak je základním doplňkem pro váš kočárek Easywalker. Využijete ji zejména v chladných dnech. Jeho přednostmi jsou: je kompatibilní s kočárky Easywalker design a je bezchybně kombinovatelný s kočárky Harvey 3. Zipy umožňují jednoduché rozepínání a zapínání fusaku, který je voděodolný. Fusak disponuje jemným polar fleece vnitřek UPF 50 ochranou – což zajišťuje vysoká bezpečnost a kvalita při zpracování. Materiál, ze kterého je fusak vyrobený, je recyklovaný polyester (vnější část).

Jak mám vybrat stupátko pro své dítě?

Zásadní je vybrat stupátko podle toho, jak je možné jej uchytit ke konstrukci. Několik stupaček je připojeno na osu mezi koly kočárku. V každém případě byste měli zvážit, zda je toto spojení rozumné – zda nebude brzda kočárku překážet, zda je osa příliš nakloněná nebo příliš silná. Jiné stupačky jsou spojeny pomocí výškově nastavitelných upínacích ramen, která lze nachystat do různých šířek a výšek.

Rider Board Thule Stroller Rider Board je určen k montáži na zadní nápravu kočárku Thule a umožňuje odrostlejším dětem jezdit na zadní části kočárku. Připojení příslušenství Thule Rider Board ke kočárku Thule se provádí tak, že na začátku zatáhnete za brzdu. Rider Board se poté připevní připojen k nápravě a po jeho správném nasazení byste měli slyšet klepnutí. Doporučujeme pečlivě prozkoumat návod při prvním použití.

TIP: Thule Urban Glide 2 – recenze a osobní zkušenosti

Proč se naučit používat tašku na miminko?

Dětská vložná taška se obvykle používá v prvních několika měsících věku dítěte, zejména u sportovních kočárků, které jste se rozhodli používat od narození. Kočárek však musí mít zádovou opěrku, kterou lze sklopit téměř do polohy vleže, a taška následně tuto zónu zcela vykompenzuje. Většina modelů disponuje v dolní části pevnou deskou, kterou lze vyjmout a tašku pak lze v některých případech využít jako fusak pro větší dítě. Některé varianty rovněž disponují ušima pro snadné přenášení dítěte. Budete si moci vybrat univerzální model nebo takový, který je přímo od dané značky jako máte kočárek (ne všichni výrobci je však nabízejí).

Dáte přednost slunečníku nebo stříšce?

Slunečník, pokud je vhodně vyvážený a je bezvětrno, zastíní větší plochu. Sluneční stříška je rozumnější v místech, kde více fouká. Slunečník můžete zakoupit od stejné značky jako kočárek nebo od úplně jiné značky, kterou byste chtěli vyzkoušet, abyste zjistili, zda bude vyhovovat vaší představě. Pokud není vítr tak silný a slunečník je dobře vyvážený, zastíní téměř celý kočárek. Naproti tomu sluneční stříška bude obvykle zakrývat mnohem menší část, ale je pevnější a nemusí se vždy přenastavovat.

Dalším příslušenstvím, které vám zpříjemní procházky s kočárkem Joolz, je slunečník, který vašemu dítěti poskytne tolik potřebný stín ve slunečných dnech. Nožní část slunečníku obsahuje neobvyklou UV ochrannou vrstvu. Nasazení na rám kočárku je výjimečně jednoduché díky konektoru. Tyč slunečníku je vybavena ochrannými prvky proti možnému poškození.

Je nezbytné pořídit i nánožník?

I když vám to zprvu nepřipadá, nánožníky jsou opravdu praktickým doplňkem, který zajistí miminko před nepříznivým klimatem a kočárek příjemně uzavře. Nánožníky bývají pravidelně součástí sportovních kočárků. Ne všichni výrobci je však nabízejí – na to si dávejte pozor. V případě, že není možné zakoupit pro váš kočárek originální nánožník, měli byste zvolit univerzální model nánožníku v rozumné barvě. Například tmavý nánožník se dobře hodí k mnoha kočárkům jiných barev, protože dobře ladí s plasty kočárku, koly, rukojetí atd.

Tento praktický nánožník v barvě kočárku VALCO Trend 4 byl vyroben pro ochranu vašeho dítěte proti nepříznivému klimatu. Disponuje jednoduchým zapínáním na cvočky.

TIP: Valco snap 4 – recenze a osobní zkušenosti


Přečtěte si také

Od Jana Kolínková

Chovatelka domácích zvířat, pěstitelka rostlin, milovnice dobrého jídla a psaní textů. Ve volném čase ráda pečuje o zahradu, čte knihy a uskutečňuje svoje nápady — jako je učení se hrát na kytaru, stavba ze dřeva a jiné. Jejím snem je žít klidný život.