Jak správně vybrat hračku do kočárku?

Hračky budou vaše dítě provázet dnes a denně po dlouhou dobu. Děti si chtějí hrát již od nejútlejšího věku a s přibývajícími měsíci a roky se mění druh hraček, které je dokáží zaujmout nejvíce. Hračky dětem poskytují nejen zábavu, ale také nabízejí pomoc při rozvoji všech základních schopností – jako jsou motorické schopnosti, tvůrčí schopnosti, představivost, sociální schopnosti a také fyzické schopnosti.

Zatáhněte za tuto okouzlující plyšovou hračku a naladěte se na 4 zábavné písničky. Tento plyšový společník bude doprovázet vaše malé dítě během dne doma nebo kdekoli na cestách. Různé povrchy a zvuky rozvíjejí motorické schopnosti dítěte. Díky kroužku C si budete moci hračku připojit k většině kočárků, autosedaček, hracích dek nebo lůžek. Které zvířátko si vyberete?

Hračky navíc vytvářejí pouto mezi vámi a vaším dítětem, protože při hře spolupracujete vy a váš potomek. Odborníci se shodují, že správná hračka je pro rozvoj dítěte mimořádně důležitá. Jak ale v obrovské nabídce vybrat tu správnou? V následujícím článku vám řekneme, na co si dát při výběru pozor, a poskytneme vám několik doporučení na nejznámější hračky na našem trhu. V případě, že chcete proniknout přímo do hloubky, tyto články vám poskytnou konkrétní doporučení na nejlepší hračky pro mladé slečny a podobně krásné a užitečné hračky pro chlapce.

Obsah článku

Bezpečnost a pro zdraví bezpečné

V dnešní době je nabídka hraček ohromující. Když se procházíte mezi regály plnými hraček všech druhů, barev a tvarů, je to téměř k nevydržení. V každém případě bychom si měli vybírat bezpečné a kvalitní zboží. Bezpečnost hraje při výběru hraček důležitou roli. Jak ale poznáte bezpečnou a kvalitní hračku?

Pro laika je to často mimořádně obtížné. Aby bylo rozhodování o hračce co nejjednodušší, vybírejte výrobky, které splňují a mnohonásobně převyšují povinná bezpečnostní kritéria a zajišťují použití bezpečných materiálů a barev. Na hračky z nabídky feedo.cz se můžete spolehnout nejen proto, že okouzlí vaše dítě, ale také proto, že mu zaručí bezpečnou zábavu.

Hračka musí být vhodná pro daný věk dítěte

Hračka by měla být vhodná pro věk vašeho dítěte. Věkové omezení 3 let je obzvláště kritické. Hračky vedené jako nepřijatelné pro děti mladší 3 let by nikdy neměly být svěřovány do rukou mladších dětí. Obsahují malé části, se kterými si malé děti nemohou úplně hrát, ale které mohou vdechnout nebo spolknout. Neustále je nutné dbát na údaje na obalu.

Vývoj dítěte

Neustále je nutné vybírat hračku, která odpovídá nejen věku, ale i duševním a fyzickým schopnostem dítěte. Hračka by neměla být pro dítě příliš náročná, ale zároveň je nezbytné myslet trochu dopředu na jeho vývoj a využít hračku jako prostředek zábavného učení. Hračka, která je příliš jednoduchá, dítě vůbec nezaujme, a hračka, která je příliš složitá, může dítě odradit svou obtížností. Správná hračka by měla být podnětná.

Měla by podněcovat zájem dítěte a jeho tvůrčí schopnosti a měla by posilovat jeho duševní a fyzické schopnosti. S pomocí vhodných hraček budete moci snadno a hravě stimulovat správné fyzické, hmatové a nadšené zdokonalování vašeho dítěte. Níže najdete tipy na nejvhodnější hračky pro děti různého věku.

1 až 6 měsíců

V tomto období se dítě především učí vidět a vnímat předměty, jejich tvary a barvy. Kromě toho se mu průběžně vytváří sluchové ústrojí, což souvisí s primárními náznaky řeči. Kojenec navíc začíná ovládat a následně pohybovat předměty. V tomto věku je nezbytné, aby dítě mělo na co koukat, na co se naladit a co ovládat. Prvními hračkami pro kojence jsou nejčastěji chrastítka, která vydávají uspokojivé zvuky a podněcují kojence k pohybu rukou.

Známé jsou také hrací hračky a kolotoče, které může kojenec pozorovat a naladit se na jejich melodie. V případě, že máte rádi ulítlé a neotřelé kousky, podívejte se na hračky s melodií na C. V případě, že se naopak přikláníte ke klasice, potěší vás hezcí plyšoví společníci, kteří se dají zavěsit. Hračky v kontrastní barvě černé a bílé jsou perfektním řešením.

Zatáhněte za tuto okouzlující plyšovou hračku a naladěte se na 4 zábavné písničky. Tento plyšový společník bude doprovázet vaše malé dítě během dne doma nebo kdekoli na cestách. Různé povrchy a zvuky rozvíjejí motorické schopnosti dítěte. Díky kroužku C si budete moci hračku připojit k většině kočárků, autosedaček, hracích dek nebo lůžek. Které zvířátko si vyberete?

6 až 12 měsíců

V tomto věku děti již vnímají tvary, napodobují zvuky, sedí, lezou nebo začínají chodit. Své miminko můžete začít bavit s dřevěnými kostkami, měkkými míčky, vkládačkami nebo pohyblivými hračkami. Drobné motorické vlohy se také začnou vytvářet, dítě mačká tlačítka, hází předměty.

Jamile pochopí příčinu a dopad, bude zbožňovat hračky, které něco dělají po aktivní stránce – začnou hrát, otočí se, otevřou se. Zásadní součástí tohoto věku je navíc období mlsání prakticky všeho. Obvykle souvisí s vývojem zubů a možnou bolestí dásní. Kousátko vaše dítě nejen zaujme, ale také uklidní jeho trápení v tomto období.

Zábavná extravagantní vibrační hračka pro děti od 6 měsíců. Tahejte za nohy a liška se bude pohybovat. Hračku lze zavěsit do autosedačky, kočárku nebo na lůžko. Pohybující se liška zaujme svým pohybem a zvukem pozornost dětí a utváří jejich schopnosti. Hračka je vyrobena ze 100 % polyesteru.

1 až 3 roky

V tomto období se mimořádně rychle rozvíjejí fyzické a duševní schopnosti dítěte. Dítě se postaví na vlastní nohy, chodí, začíná mluvit a poté vytváří kratší a delší věty. Děti v tomto věku se často drží plyšových kamarádů, které nepustí z rukou, ani když jsou na procházce s maminkou nebo usínají v kočárku. Hračky jsou příliš důležité pro zlepšení jemných a hrubých schopností. Vaše dítě bude zbožňovat různé druhy míčů, puzzlů, figurek, vkládacích hraček, knížek a posléze i hopsadla.

Po obrovském rozmachu plastových výrobků se opět vrací věhlas kvalitních dřevěných hraček. Dřevěné hračky z nabídky feedo.cz jsou kvalitní, elegantní, pevné a mají dlouhou životnost. Podívejte se na holandskou značku SKIP HOP nebo značku DETOA. V případě, že potřebujete svému miminku koupit hračku, která u něj vytvoří motorické schopnosti, stabilitu a kreativitu, a zároveň ho na dlouhou dobu zabaví, vsaďte na houpací prkna a houpačky. Vaše dítě se na nich může houpat, klouzat se na nich, sedět na nich, udělat si z nich autodráhu, schovku a hledat mnoho dalšího.

Tyto multifunkční hrací kroužky jsou od nynějška vašimi novými partnery. Vytvořte z nich řetěz pro připojení ke kočárku. Nebo zavěste oblíbenou hračku vašeho dítěte na autosedačku. Existuje mnoho způsobů, jak tyto praktické malé kroužky využít. Zapojte fantazii a sami se přesvědčte, jak jsou tyto kroužky výhodné.

Kroužky jsou vyrobeny z polypropylenu (PP) bez nebezpečných látek. Díky tomu jsou pro vaše dítě bezpečné. Mohou se zdát jednoduché, ale vaše dítě se s těmito malými kroužky bezpochyby zabaví na dlouhou dobu. V jednom balení je 12 kroužků, což stačí na to, aby dosáhly z jedné strany kočárku na druhou.

3 až 6 let

V tomto věku pravidelně dochází k výraznému rozvoji uvažování a tvůrčích schopností. Děti mají rády hračky, které mohou používat k napodobování dospělých. Potěší je dřevěná kuchyňka, přístroje, náčiní nebo panenky. Velmi oblíbené jsou navíc různé stavebnice nebo deskové hry. Dítě v tomto věku navíc začíná sportovat, budete mu moci pořídit dětské kolo nebo motorku.

Drazí opatrovníci, věříme, že vám naše tipy pomohly vybrat pro vaše dítě tu nejlepší a nejrozumnější hračku. Ale nezapomínejte, že skutečně nejideálnější hračka nenahradí čas, který dítě tráví se svými opatrovníky.

Cesarovy záznamy den po dni jsou ideální pro večerní zvyky, díky nimž si vaše dítě může zpracovat dojmy z uplynulého dne a připraví se na den následující. Naplánujte následující den s matkou nebo otcem pomocí vybraných nebo přizpůsobených karet, abyste pomohli svému dítěti dostat se k události. Dítě rozpoznává vzory, najde uklidňující zvyky a získá energii pro setkání s novými událostmi.


Přečtěte si také

Od Jana Kolínková

Chovatelka domácích zvířat, pěstitelka rostlin, milovnice dobrého jídla a psaní textů. Ve volném čase ráda pečuje o zahradu, čte knihy a uskutečňuje svoje nápady — jako je učení se hrát na kytaru, stavba ze dřeva a jiné. Jejím snem je žít klidný život.