Každý z nás rodičů raději jezdí výletovat do přírody a Česká republika je jako stvořená k tomu, abychom vzali naše prcky s kočárkem do terénu a ukázali jim také kus z naší krásné přírody.

Já osobně jezdím nejraději na polích cestách a v lesích. Pokud je ta možnost, hned odjíždím do přírody. A do přírody a terénu je potřeba trošku jiné „vozidlo“ než na které jste zvyklí ve městě. Jednoduše proto, že v terénu se vám může přihodit kde co. Můžete najet na kameny, na výmoly, budete vyjíždět kopečky a překonávat občas i dost rozbité cesty. Přeci se nikdo z nás jen tak neotočí uprostřed procházky jen proto, že před vámi je právě rozjetá cesta od traktoru, že ano?

Proč je kočárek do terénu odlišný od těch do města?

Kočárky do terénu mají odlišnou konstrukci od těch, které jsou vyráběny hlavně do města. Odlišnosti nemusí být na první lajcký pohled příliš vidět. Ani já je napoprvé neviděla a neuměla jsem je docenit. Až do té doby, dokud se mi zánovní městský kočárek nerozpadl po půl roce zdolávání terénních cestiček a popojíždění po výmolech a kamenech.

Terenní kočárky mají pevný robustní rám. Městské ne. Ty takové rámy mít nemusí a nepotřebují je. Jejich účel je úplně jiný. Není třeba, ab vydržely extrémní podmínky a velkou zátěž. Podvozek a klouby dostávají na kamenitých cestách a výmolech řádně na frak. Zkrátka kočárky do terénu jsou stavěny na velmi dlouhou životnost.

Takový kočárek se ihned nezničí a vydrží i výlety, kdy cestu neznáte a netušíte, na co narazíte. Také mají veliká kola, která pomohou v průjezdu výmoly a překonají mnohem snázeji i kamenité cesty. Velká kola jsou úžasným pomocníkem na pláž.

Mezi rodiči bývají stále doporučovány tradiční čtyřkolové houpací kočárky, které připomínají ty z dob našich maminek. Jsou spolehlivé, mají velká nafouknutelná kola a krásně se houpou.

Tyto modely kočárků se opakovaně objevují na prvních příčkách v diskuzích mezi rodiči na internetu a splňují všechny body, které by měl dobrý kočárek do terénu splňovat.

 

Tyto kočárky zvítězily v porovnání kočárků do terénů

Představme si je:

Hybrid do města a do terénu za hezké peníze

1. Bumbleride Speed

⭐⭐⭐⭐

Bumbleride Speed je nový kočárek od firmy Bumbleride a představíme vám jej jako první v řadě. Kočárek je totiž takový hybrid – skvělou volbou pro maminky a tatínky ve městě, kteří rádi vyráží do terénu a potřebují spolehlivý kočárek na chodníky i do výmolů. Kočárek je velmi lehký a splňuje náročná kritéria našeho výběru.

Konstrukce

Bumbleride vyniká svojí robustností a zároveň lehkostí a snadnou manipulací. Není na něm co zkazit a co přepřemýšlet. Konstrukce je jednoduchá a odolná. Vyroben je z recyklovatelných materiálů a šetří tak naše životní prostředí. To je velké plus hlavně pro ty z vás, kteří na ekologii hodně hledíte. Veškeré potahy jsou recyklovatelné ( OEKO-TEX a Bluesign Label certifikace ). Stříška s SPF 45 s výrazným rozšířením pro maximální ochranu.

Kočárek se prodává jako sporťák. Můžete k němu přikoupit korbičku pro novorozence a také příslušenství v podobě fusaku na zimu od stejné značky.

Kola

Kola jsou velká nafukovací. Přední kolo je s možností aretace, což zvyšuje ovladatelnost při běhu s kočárkem (ano dá se s ním běhat a to nejen po bětoně ali i na pláži). Jako plus dostanete k tomuto kočárku i pumpičku na pneumatiky, která sedí a schováte ji do speciální neviditelné kapsy v koši dole pod sedačkou. Takže vám nebude nikde zavazet, ale víte, že ji máte.

Pohodlí a bezpečnost

Odpružení mají všechna tři kola. Což umožnuje pohodlnou jízdu vašemu dítěti. Bezpečnost zajišťuje pětibodové pásy pro bezpečné připoutání pasážéra. Ramenní popruhy mají i ochranné návleky, které dítě sice rádo ožužlá, ale snižují tak tlak na ramínka a kostru dítětě.

Samotná sedačka je super vyladěná. Dítě do ní zapadne a pohodlně se usadí. Opora na nohy je pevná, nezvedá se. Nicméně menší dítě se do kočárku pohodlně vejde stejně jako dítě větší.

 

Cena kočárku se pohybuje od 16.000 Kč

Lehký kombinovatelný kočár s velkými koly

2. Sportovní kočárek Thule Glide 2

⭐⭐⭐⭐⭐

Sportovní a terénní kočárek Thule Urban Glide má na první pohled lehkou ale přesto pevnou konstrukci. Všimněte si, že na konstrukci skoro nenajdete žádný kloub, který by se mohl při každodenních vycházkách do lesa nebo do těžkého terénu vytřást či zlomit. Je to opravdový specilista na lehkých kolech pro běh. Pokud rádi běháte. Je Thule Glide jednu z nejlepšách voleb.

Jo a taky není pro prcky! Je to kočár pro velké dámy.

Kontrukce

Kočárek Thule Glide 2 je jedním z nejlepších běžeckých kočárků, který zvládne i terén a pláže. Má velmi lehkou konstrukci – 11,4 kg a odolný rám, který je stvořen pro drsnou zátěž a projíždění hrbolatých cest a terény. Výhodou je možnost dokoupení korbičky, kterou využite pro novorozence. Výhodou je i výškově nastavitelné držadlo s vysokým rozsahem, které je ideální pro vysoké ženy. Samotný kočár je opravdu stavěn pro vysoké maminky a tatínky a pro maximální stabilitu při běhu

Kola

Kola jsou nafukovací. Je to opět tříkolka s možností zaaretovat přední kolo pro mnohem snazší a rychlejší běh. Tohle oceníte hlavně jako rodiče, kteří chtějí sportovat se svým potomkem. Přední kolo má také blatník. Což je super. Pumpička je součástí vybavení. Kočárek má minimum kloubů a proto vám vydrží opravdu věky a neztratí na své ceně.

Pohodlí a bezpečnost

Thule Glide je pohodlný sportovní kočár pro dlouhé treky. Dítě lehce připásáte pětibodovými pásy, které mají robustní sponu a bezpečností pojistku. Sedačka je polstrovaná a dítě se v kočárku i pohodlně vyspí. Obrovskou výhodou jsou gumou kryté odpružení koleček, které zajištují opravdu měkkou jízdu. Takové nemá každý kočár.

Cena kočárku se pohybuje od 15.590 Kč

Najděte vhodného prodejce na Heurece

Klikněte zde

Konstrukce

Kočárek Bob Revolution je už několikátou verzí úspěšného modelu od velké kočárkové velmoci Britax. Bob v této verzi je opět kontrukčně povedený. Velmi stabilní kočárek, který je ideální pro dlouhé a náročné terénní tůry, inline bruslení a rychlé běhy. Tento kočárek si nekoupíte pro nějaké lenošení a brázdění polňaček v laksním tempu. Naopak na něm oceníte jeho maximální odpružení, velmi robustní ale lehkou konstrukci a množství doplňků.

Kola

Kočárek má řadu vychytávek včetně bubnové ručí brzdy, nastavitelné rukojeti, špičkového nastavitelného odpružení nebo možnosti nastavení souběhu kol. Spirálová pružina a elastomerový tlumič hlavních nárazů umožňují zdvih kol o 7,5 cm, kola jsou nafukovací.

Pohodlí a bezpečnost

Jasnou součástí jsou pětibodové pásy a velmi pohodlná sedačka. Revolution Pro není určený jen pro starší děti, ale poslouží i novorozencům. Ke kočárku je možné připevnit vhodnou hlubokou korbičku od značky Britax nebo vajíčko značky Britax Römer za pomoci adaptérů. Flexibilnější už být nemůže.

Cena kočárku se pohybuje od 12.331 Kč

Najděte vhodného prodejce na Heurece

Klikněte zde

Kočárek, který volí chlapy

4. Baby Jogger City Summit X3

⭐⭐⭐⭐

Konstrukce

Baby Jogger Summit X3 je výborně konstruovaný a splňuje vše, co by měl kočárek do terénu splňovat. Hlavní pozitivum zde zmíníme nezávislé zavěšení všech kol, perfektní pružení a minimum kloubů, které se mohou zničit. Summit je společníkem jak na běh, tak do terénu a rozhodně s ním neuděláte chybu.

Kola

Kočár je tříkolový a prodává se jako sporťák s možnou nástavbou pro korbu a můžete k němu připojit i vajíčko. Takže cestováná s nejmenšími bude pohodlné. Kola mají opravdu velký průměr a jsou nafukovací. K dispozici máte nožní nášlapnou brzdu i bubnovou ruční brzdu, kterou oceníte.

Pohodlí a bezpečnost

Kočár má samosebou pětibodové uchycení na sedačce a pohodlnou polstrovanou sedačku. Trochu více pohodlí zvyšuje i jídelní pultík, který můžete prckovi připevnit na opěrku když je čas na svačinu. Co také oceníte je možnost zaaretovat přední kolo jednoduchým hmatem na boku kočárku. To je cool vychytávka.

Cena kočárku se pohybuje od 12.385 Kč

Najděte vhodného prodejce na Heurece

Klikněte zde

Jak takový kočárek vybrat ?

Pro většinu z vás bude výběr kočárku emotivní záležitostí. Každému se líbí něco jiného. Jiný typ stříšky, někdo nemusí červenou. Také peníze hrají důležitou roliA stejně je to s kočárky pro miminko. Jako dopravní prostředek by měl splňovat několik zásadních bodů, které zaručí kočárku odolnost v terénu, bezpečnost a pohodlí pro dítě.

Proto jsme pro vás připravili tento článek, v kterém jsme zohlednili doporučení dalších rodičů, naše vlastní zkušenosti a pohled našich známých (kteří se dost často pohybují ve stejných končinách a kruzích).

Přesto, že jsme se ve většině diskuzí na toto téma setkali s názory, že „ten jejich kočárek za pár tisíc“ projede úplně všechno, vysledovali jsme mezi různými doporučeními maminek a tatínků společné vlastnosti nejlepšího kočárku do terénu.

Pohodlí a bezpečnost dítěte je na prvním místě

V terénu se dítěti uvnitř kočárku jede úplně jinak než právě na rovných chodnících ve městě. Důležité je nejen pohodlí, ale také bezpečnost. Pro nás, rodiče, je důležité, aby dítě bylo v pohodlí a kočárek byl bezpečným místem. Pokud byste do terénu vzali městský kočárek, nemůžete mít jistotu, že při nadskočení nedostane dítě do zubů o opěrku. Například. I to se mi bohužel stalo.

Důležité je, aby jste měli pro terén takový kočárek, který se vám uprostřed tůry nerozpadne a neohrozí tak vaše dítě.

Co musí kočárek splňovat?

  • Perfektní stabilita a 5 bodový systém připásání.
  • Jednoduchá manipulace s kočárkem.
  • Pevná a robustní konstrukce (žádné plasty).
  • Minimum nýtovaných a plastových spojů.
  • Klouby na podvozku kovové a ne plastové, budou extrémně namáhané.
  • Možnost zaaretovat přední kolo.
  • Měkké odpružení – pérování.
  • Velký úložný prostor
  • Velká kola

zdroj: bumbleride.com

4 tipy pro snadnější výběr kočárku

Pokud vám opravdu záleží na tom, co za svoje peníze zakoupíte a nechcete každý rok kupovat nový kočár jen proto, že ten předchozí nesplňuje nějaké vaše požadavky a nebo prostě nevydržel konstrukčně jízdu v terénu, podívejte se na naše doporučení:

1. TIP

Bezpečnostní pásy

Bezpečnost dítěte by pro vás měla být vždy na prvním místě. A proto skutečně dobře zkontrolujte bezpečnostní pásy. Zda jsou pětibodové. Při běhu se může stát cokoliv a pokud by se vám kočárek převrátil na cestě, pásy dítě udrží uvnitř a ochrání od nárazu.

 

2. TIP

Otočné přední kolo na aretaci

U teréňáků je potřeba mít možnost dobře manévrovat. V tom jsou tříkolky prostě nejlepší přítel do přírody a pro běh. Lehce se s nimi na cestě manévruje a stačí opravdu malý tlak ruky.

Pro delší a rychlejší běh se vám bude hodit možnost kolo zaaretovat. Většina kočárů tuto pojistku má. Díky tomu udrží váš kočár na rovném úseku směr lépe a snázeji a nebudete muset stále korigovat jeho směr.

3. TIP

Brzdy na rukojeti a velká nožní brzda

Trochu opomíjené kontrukční doplňky jako je ruční a velká nožní brzda vám mohou opravdu hodně pomoci a to hlavně při jízdách z kopce. Ruční brzda vám umožní přibržďovat průběžně a tím pádem nebudete veškerou váhu tahat na svých bedrech sami.

Ulevíte i rukám a zádům. 

Nožní brzdy bývají u městských kočárků takové malé, nicotné. U teréňáku se hodí dobře postavená a lehce dostupná nožní brzda, kterou nahmatáte nohou v každém směru a nebudete mít problémy s jejím našlápnutím.

Zároveň by neměla překážet při běhu. Nejlépe to zjistíte, když si s kočárkem v prodejně zaběháte.

4. TIP

Úložný prostor navíc a možnost vozit vodu

Kromě technických věcí, jako jsme probírali výše, se zamyslete také nad potřebným prostrorem pro vaše věci a vybavení. Sami víme, že pokud vyrážíme ven na hodinu ale i na čtyři hodiny, je úložný prostor v kočárku nepostradatelným pomocníkem. Dobře dostupný koš, který je hluboký a nejlépe uzavíratelný (aby v případě deště něco neprovlhlo), musí být součástí každého dobrého kočárku do terénu.

Také možnost umístit si láhve na vodu v místech, kde dítě a vy dosáhnete je nedocenitelná. Nebudete pořád poskokem rozverného hlásku vašeho potomka, který volá každou chvíli: „pití“. Nejlépe to má vyřešený BOB. Jeho přihrádky na pití jsou přímo v sedačce u dítěte a vy si můžete připevnit na madla košík.

Přejeme vám, še výlety do přírody. Pokud vám článek pomohl, sdílejte jej nebo zanechte svůj komentář.

Děkujeme!

 

Podívej se na podobné články v této kategorii

Greentom Reversible recenze, porovnání a kde koupit?

Greentom Reversible  Je bezpochyb nejzelenějším sportovním kočárkem na světě. Vypadá jako běžný kočárek, ale něco na něm přeci jen "nehraje". kompletně recyklovatelný otočná sedačka po i proti směru sedačka vhodná i pro nesedící dítě dvanáct druhů vyměnitelných potahů...

Kinderkraft Sport Grande Grey

Kindercrft Sport Grande v provedení grey nebo black? Zjistěte si informace o kočárku a jaké jsou na něj recenze. Vyberte si jej za nejlepší cenu.

Bob Revolution Pro recenze a kde jej koupit?

BOB Revolution - 2019 Bob Revolution je ten pravý sportovní kočárek, který vám doporučujeme jak pro náročné terény, tak pro sportování na in-linech nebo na kole. Výhody: Velká nafukovací kola Otočné přední kolo s možností aretace Velmi pohodlný posed pro dítě...

Thule Urban Glide 2 recenze a kompletní informace

Thule Urban Glide 2 Jeden z nejlepších kočárků pro běh, město a terén. Elegantní konstrukce, velmi sportovní vzhled a snadné skládání. Přesně proto si tento kočárek jednoduše zamilujete. Co dalšího o něm musíte vědět a kde jej koupíte nejlevněji? Mrkněte...  ...

Bumbleride Speed – kočárek do terénu i do města

Hledáte kočárek Bumleride Speed? Novinka na trhu. Ekologický kočárek je extra odolný, jednoduchý a i vy si jej zamilujete. Chcete o něm vědět více?

Britax Go Big 2 – recenze a hodnocení

Britax Go Big 2 je novinka na trhu. Podívejte se s námi na to kočárek pod lupou. Vyberte si pak nejlepšího prodejce v okolí a ušetřete.

Mutsy Nexo recenze, srovnání a kde koupit?

Sportovní kočárek Mutsy Nexo. Nejlepší kompaktní kočárek do města i do lehkého terénu.

Nejlepší kočárek do terénu a jak jej vybrat?

Každý z nás rodičů raději jezdí výletovat do přírody a Česká republika je jako stvořená k tomu, abychom vzali naše prcky s kočárkem do terénu a ukázali jim také kus z naší krásné přírody. Já osobně jezdím nejraději na polích cestách a v lesích. Pokud je ta možnost,...

Baby Jogger City Mini – recenze a zkušenosti

Baby Jogger City Mini 3 ☑ Trojkolka s možností zaaretování předního kola ☑ Lehký - pouze 7,6 kg ☑ Quick Fold Technology -  rychlé skládání jednou rukou ☑ Od 6 měsíců ☑ Sportovní kočárekKočárek Baby Jogger City mini je jedním z nejvyhledávanějších sportovních kočárků...

Valco Snap 4 – recenze a zkušenosti

Jaký je kočárek Valco Snap 4 Trend? Proč je oblíbený a jaké má mouchy? Čtěte více na magazínu o kočárcích pro rodiče…