Vodní nádrž Lipno na Šumavě

Celodenní výlet s kočárkem, dovolená nebo procházka s aktivitami pro děti i dospělé

Místo: Lipno nad Vltavou (Šumava)

Dostupnost: autem, autobusem 

Kvalita cesty: asfalt, udržovaná lesní cesta

Povrch je vhodný pro kočárky a jízdu na kole

Délka trasy: 5,2 km

Občerstvení: bohatý výběr

Plánujete dovolenou s dětmi celodenní výlet nebo procházku po Lipně? Stojí za to se podívat k největší vodní ploše na území České republiky a tou je přehradní nádrž Lipno.

Tato trasa popisuje cestu z obce Lipno nad Vltavou s možností zastavení a provozování zajímavých aktivit pro děti. Cestou si můžete prohlédnout několik atraktivních soch u přístaviště. Lipno nad Vltavou je centrem mnoha sportů a zajímavých aktivit nejen pro děti (parník, stezka korunami stromů, lanová dráha, lyže, bobová dráha, lanové centrum). Na Lipně si zkrátka každý přijde na své. Můžete přijet vícekrát nebo se ubytovat a užít si aktivní dovolenou. Ubytování na Lipně je lepší řešit s dostatečným předstihem nebo zkusit štěstí například na slevomatu.

Doprava

Autem

Do obce Lipno nad Vltavou se dopravíte autem a zaparkujete například na parkovišti U Kramolína.

Autobusem

Autobusy jezdí do Lipna nad Vltavou z Prahy, Českých Budějovic, z Českého Krumlova, Frymburka, Horní Plané a Přední Výtoně. Podrobnosti o odjezdu a příjezdu najdete v mapě po rozkliknutí ikonky autobusu.

Start – Parkoviště u Kramolína

Na parkovišti U Kramolína naše trasa na mapě začíná. Z parkoviště se vydáme přes centrum obce kolem pošty až dojdeme k přehradě Lipno, kde se nachází přístaviště.

Možnost občerstvení

Svačinu pořídíte po cestě v potravinách COOP nebo v pekařství Chleba se solí. Nabídka občerstvení je v blízkém okolí velmi bohatá (restaurace, kavárny, bary). Možnosti zábavy a sportu pro děti jsou zde také pestré.

Hopsárium

Dětská herna Hopsárium Lipno je ideální pro děti, které si rády užívají zábavu na velkých trampolínách, prolézací věži s překážkami nebo na dopravním hřišti. Nebojácné ratolesti se vyřádí se střílecími děly a fontánou na pěnové míčky. Menší děti by mohla bavit dvojskluzavka do bazénku s míčky. Některé prolézačky jsou určeny i pro ty nejmenší.

Papilonia Lipno

Fantasy svět s expozicí živých tropických motýlů je otevřen celoročně. Motýli pocházejí z tropických oblastí jihovýchodní Asie, Jižní Afriky, Střední a Jižní Ameriky. Návštěvníci mohou sledovat také líheň a pozorovat zrození nových motýlů.

Aquaworld Lipno

Aquapark s plaveckým bazénem, vířivkou, vodní skluzavkou a bazénem s protiproudem si užijete za každého počasí a zabaví se celá rodina. Zajímavostí je vodní zvedák Delfín pro handicapované osoby.

Plastika ryby

Plastika ryby na Lipně se nachází u přístaviště v obci Lipno nad Vltavou. Autorem této barevné plastiky ryby je Alexandra Koláčková. Plastika ztvárňuje velkou hračku s otvorem uprostřed. Z Českých Budějovic na břeh Lipenské přehrady byla obrovská ryba vážící cca 11 tun přemístěna na podzim roku 2014.

Moderní socha Emila Zátopka na Lipně

Protože se Lipno nad Vltavou stalo centrem turistiky, zábavy a především sportu, spatříme v přístavišti také moderní sochu Emila Zátopka (čtyřnásobného olympijského vítěze ve vytrvalostním běhu).

Zpáteční cesta

Na zpáteční cestu se vydáme z přístaviště směrem k bobové dráze, projdeme pod lanovou drahou a udržovanou lesní cestou se vrátíme zase kolem pošty na parkoviště U Kramolína, které se pro tentokrát stalo naším startem a zároveň cílem.

Mapa a plán trasy Lipno nad Vltavou


Přečtěte si také

Od Veronika Hudcová

Studentka marketingu, copywriterka a milovnice kávy, dobrého jídla a zábavy. Ve svém volném čase ráda sportuje, maluje obrazy a čte. Jejím životním snem je procestovat svět.