Na kozičky a pivko k Makovcům v Plzni

Procházka v Plzni nemusí být jen po chodnících nebo do parku. Pokud se vydáte po této trase, kterou jsme předem otestovali, můžete se rázem ocitnout mezi poli a zastavit se v restauraci s venkovním posezením, dětským hřištěm a zvířátky.

Procházka mezi poli se zastavením v restauraci s dětským hřištěm a zvířátky

Místo: Plzeň

Dostupnost: autem, MHD (tramvaj 2, trolejbus 11) 

Kvalita cesty: asfalt, udržovaná polní cesta

Povrch je vhodný pro kočárky a jízdu na kole

Délka trasy: 7,3 km

Občerstvení: U Makovců, OC Plaza

Procházka za zvířátky je vhodná za příznivého počasí. Cesta vede částečně po asfaltu a z části se jedná o udržovanou polní cestu. Mimo sezónu jaro až podzim nebo za vytrvalého deště či sklizně bývá U Makovců zavřeno. V každém případě si trasu dlouhou 7,3 km můžete užít i bez tohoto zastavení.

Start – Kalikovský mlýn

Začátek trasy jsme naplánovali tak, že můžete vyrazit od Kalikovského mlýna nebo blízkého okolí v závislosti na tom, zda se na start dostanete autem, MHD, pěšky nebo na kole.

Doprava

Autem zaparkujete pravděpodobně nejlépe přímo u Kalikovského mlýna. Když chcete jet MHD, do místa se dopravíte tramvají č. 2 nebo trolejbusem č. 11.

Zvířátka a hřiště u Makovců

Od Kalikovského mlýna se po chodníku vydáme směrem k hlavní ulici Přemyslova/Skvrňanská a odbočíme vpravo do ulice Krátká a následně vlevo pokračujeme ulicí Na Jíkalce stále rovně a pak z kopce dolů, až se ocitneme u lávky přes potok. Za lávkou se vydáme doleva po vyasfaltované cyklostezce.

Následně se projdeme chvilku po chodníku podél hlavní ulice Vejprnická a odbočíme vpravo na Křimickou ulici. Kolmo přes park si zkrátíme cestu, která následně pokračuje rovně a poté odbočíme vpravo a z kopce dolů, pak rovně až dojdeme na roh oplocené zahrady, kde obvykle štěká pejsek.

Na rohu odbočíme vpravo na polní cestu. Měl by tam být už ukazatel kudy k Makovcům. Po cestě dál, objevíte živý plot a bránu. U vchodu bývá informace, zda mají otevřeno.

Pokud máte štěstí a je otevřeno, děti jistě zaujme hřiště s velkou trampolínou a mnoho zvířátek (kozy, holuby, králíci, drůbež). Děti se zabaví a tak si můžete mezitím vychutnat dobré pivo a další občerstvení také jistě přijde vhod. Příjemné venkovní prostředí s romantickým výhledem a zvířátky ohromí celou rodinu.

Zpáteční cesta

Když se děti dostatečně vyřádí a odpočinete si, můžeme pokračovat po cyklostezce dál až dojdeme na rozcestí, kde už navazuje opět cesta s asfaltovým povrchem. Vydáme se po ní doprava a jdeme sál, dokud nenarazíme opět na lávku přes potok, odkud jsme přišli.

Odtud už se vrátíme na parkoviště u Kalikovského mlýna, případně k zastávce MHD a to je náš cíl. Pokud chcete, můžete ještě zajít nakoupit do nedalekého Obchodního centra Plaza.

Mapa a plán trasy Od Kalikovského mlýna k Makovcům a zpět


Přečtěte si také

Od Veronika Hudcová

Studentka marketingu, copywriterka a milovnice kávy, dobrého jídla a zábavy. Ve svém volném čase ráda sportuje, maluje obrazy a čte. Jejím životním snem je procestovat svět.