Dětské hřiště s inline dráhou v Plzni Božkově

Krátká procházka parkem se sportovním vyžitím

Místo: Plzeň

Dostupnost: autem, MHD (trolejbus 12) 

Kvalita cesty: asfalt

Povrch je vhodný pro kočárky, jízdu na kole i kolečkových bruslích

Délka trasy: 2,3 km

Občerstvení: Hostinec Pod Kopcem

Krátká procházka dlouhá 2,3 km v Plzni Božkově nás provede parkem, kde se nachází dětské hřiště, hřiště vodní hrátky, venkovní posilovna a inline dráha. Cesta je ideální pro kočárky, jízdu na kole i kolečkových bruslích. Většina povrchu trasy je pokryta asfaltem.

Start na konečné v Božkově

Start se nachází na konečné trolejbusu č. 12 v Božkově, kam se můžete dopravit MHD, autem nebo zvolit jízdu na kole či koloběžce. Auto zaparkujete bez obav v okolních ulicích nebo na nedalekém parkovišti. Z konečné se vydáme ulicí K jezu a za parkovištěm odbočíme doleva na cyklostezku. Po ní se vydáme přes řeku Úslavu a zanedlouho odbočíme vpravo na Božkovský ostrov.

Božkovský ostrov

Na Božkovském ostrově se nachází dětské hřiště, které umožňuje dětem se vyřádit během vodních hrátek. Na místě spatříte několik kovových modulů, které lze rozpohybovat pomocí vody. Dětské hřiště na vodní pohon si můžete užít spolu s dětmi. Určitě se nudit nebudete. Menší děti možná více potěší pískoviště a houpačky.

Božkovský park

Božkovský park je skvělým místem, kde se zabaví a sportovně vyžije celá rodina. Kromě hřiště tu najdete také workoutové hřiště (venkovní posilovnu) a inline dráhu s kvalitním povrchem. Nasaďte sobě i dětem brusle a užijte si společnou jízdu po okruhu. Stejně tak si můžete vychutnat i jízdu na kole.

Občerstvení v Božkově

Při zpáteční cestě je možné se občerstvit v Hostinci pod Kopcem na Božkovském náměstí. Otevírací doba je nyní kromě pondělí a úterý od 16 hodin do půlnoci. Naše procházka končí opět na konečné trolejbusu v Božkově.

Mapa a plán trasy na hřiště s inline dráhou a workoutem


Přečtěte si také

Od Jana Kolínková

Chovatelka domácích zvířat, pěstitelka rostlin, milovnice dobrého jídla a psaní textů. Ve volném čase ráda pečuje o zahradu, čte knihy a uskutečňuje svoje nápady — jako je učení se hrát na kytaru, stavba ze dřeva a jiné. Jejím snem je žít klidný život.