S kočárkem do ZOO ve Vídni

Tuto nejstarší zoologickou zahradu na světě nenajdete nikde jinde než v zámeckém parku sídla Schönbrunn. Pokud se sem vydáte, uvidíte na 700 druhů zvířat a lehce se přesvědčíte, proč Vídeňská zoo dostala své ocenění pro nejlepší zoo! Užijte si klidné procházky mezi jednotlivými pavilony a nadýchejte se místní atmosféry. Nicméně respektujte zdejší zvířata a jejich potřeby. Koneckonců, nemají chvíli klidu a žádné soukromí.

Jedinečná zoo se spoustou zvířat

Kromě vyhledávaných pand ve vídeňské zoo, na vás čekají stvoření z celého světa. Zoologická zahrada pečuje o mnoho živočišných druhů, z nichž některé jsou skoro vyhynulí. Mimo jiné zde můžete potkat žirafy, orangutany, sibiřské tygry, koaly nebo africké slony. Banda surikat se neustále baví. Uvidíte nejen prostorné venkovní výběhy obehnané stěnami, ale zoo se navíc těší z rozsáhlých pavilonů, jako je vícepatrová stavba tropického deštného pralesa, stavba akvária a terária s rybami a plazy, opičí dům, polárium s tuleni, tučňáky a dům pro lední medvědy.

Asi největší atrakcí jsou chráněné velké pandy, které byly přivezeny z Číny v roce 2003. V obezděných oblastech navíc můžete potkat slony, hrochy, nosorožce, lední medvědy, lvy, tygry a různé druhy opic.  Zoo je skutečně gigantická, takže v případě, že budete chtít vidět všechny obyvatele, rozhodně si svou návštěvu naplánujte jako jednodenní výlet. Je tu vybudovaných hned několik odpočinkových zón a interaktivních zábav pro děti i dospělé – takže můžete podniknout pěkný výlet i s nejmenšími členy v rodině, které povezete v kočárcích.

A až dostanete hlad z dlouhé procházky, na výběr máte z několika druhů občerstvení nebo navštívíte nedalekou restauraci. Poté, co vstoupíte, získáte také plán krmení, které je přístupné i online. Stojí za to toho využít, protože mnoho tvorů v těchto hodinách odpočívá a spí venku a často je to způsob, jak je vidět. V rámci ZOO a kolem celého parku vede železnice!

Dům moře

Dům moře (Haus des Meeres) představuje v jednotlivých odděleních tropické sladkovodní a mořské ryby, ryby obývající Středozemní moře a také žraloky. Nachází se zde největší akvárium v Rakousku – nádrž o objemu 300 000 litrů má dostatek místa pro žraloky černocípé, žraloky lagunové a žraloky bambusové a také pro želvu Puppi. Další atrakcí je 150 000 litrová nádrž pro kladivouny v 10. patře předchozí protiletadlové věže. V přízemí projdete 10metrovým Atlantickým tunelem – tubus prochází 500 000 litrovou nádrží, která se stala domovem pro různé druhy žijící v Atlantském moři – od sapiens přes manty až po žraloka vousatého.

V tropické stavbě a v krokodýlím parku Krokipark uvidíte bez výhrad létající okřídlená stvoření, pobíhající opice, krokodýly a další tvory obývající zdejší prostor. Oddělená terária jsou obsazena jedovatými hady, hroznýši, ještěrky a plazy, listovými mravenci a sklípkany. Uvnitř akvária Brandungsriff, tedy útesu s příbojem, se děti mohou zblízka podívat do světa tropických ryb, přes potápěčské brýle zabudované u dna akvária. 

Uvnitř krápníkové jeskyně budete sledovat přes sto rozmanitých jeskynních tvorečků a dalších tvorů, kteří jsou aktivní v noci – jedovaté stonožky, bičíkovci a kobylky, jeskynní rybyčky bez očí nebo štíři.

Jak se dostanete do vídeňské zoo?

Nejméně náročným způsobem, jak dosáhnout svého cíle, je vstoupit do zámeckého parku bránou Hietzinger Tor. Tedy nasedněte na metro a dojeďte na stanici Hietzing (linka U4), ze zastávky v Schönbrunnu je to ještě hodně daleko. Do této stanice se také vyvezete tramvají nebo veřejnými autobusy.

Do ZOO jezdí MHD

  • Metro: U4, stanice Hietzing
  • Tramvaje: 10, 58, 60
  • Autobusy: 15 A, 51 A, 56 B, 156 B

Můžete u ZOO Schönbrunn parkovat?

Zastavte své auto na jednom z parkovišť Park & Ride, ze kterého se do zoo dostanete metrem – jedno se nachází ve stanici Hütteldorf – linka U4, druhé ve stanici Siebenhirten – linka U6. Samozřejmě zaparkujete i u zoologické zahrady (Seckendorff-Gudent-Weg nebo park Schönbrunn), ale počet míst pro zaparkování je zde omezený a náklady jsou zbytečně vysoké.


Podívejte se na další tipy na výlety s kočárkem:

Od Jana Kolínková

Chovatelka domácích zvířat, pěstitelka rostlin, milovnice dobrého jídla a psaní textů. Ve volném čase ráda pečuje o zahradu, čte knihy a uskutečňuje svoje nápady — jako je učení se hrát na kytaru, stavba ze dřeva a jiné. Jejím snem je žít klidný život.