Nejlepší LEGO pro děvčata

LEGO stavebnice nejsou pouze pro mladé chlapce nebo pro starší nadšence. LEGO stavebnice mohou využívat i dívky. Místo běžných kočárků a panenek mohou začít cvičit své tvůrčí schopnosti. Ale jako u všeho, věk a zájmy určují to, co je vhodné koupit. 

Již od roku 1958 musely kostky splňovat přísné normy z hlediska kvality, aby byly konzistentní, kompatibilní a umožňovaly snadné skládání a rozebírání. Všechny stavebnice procházejí různými testy, takže si uživatelé a kupující mohou být jistí, že všechny stavebnice pro děti splňují ty největší standarty bezpečnosti. 

Obsah článku

Druhy LEGA pro dívky

LEGO Friends

LEGO Friends je speciální řada stavebnice LEGO věnovaná především mladým slečnám. Tato série se začala vydávat roku 2012, kdy na místo klasických LEGO figurek najdete postavičky LEGO Friends detailnější a realističtější. Hlavními hrdiny příběhu jsou kamarádky Andrea, Olivia, Stephanie, Mia Emma, se kterými objevujete jejich fiktivní městečko Heartlake.

Vaše děti mohou stavět domy, auta, koníčky a jiná místa ve fiktivním světě městečka Heartlake. Kostičky této série jsou kompatibilní s ostatními LEGO stavebnicemi. V rámci vzniku LEGO Friends bylo představeno hned pár nových barevných kostiček – jako jsou fialová, levandulová, šedozelená a tyrkysová.

Vezměte svého mazlíčka na nákupy. Navštivte obchod s chovatelskými potřebami a nakupte pro svého mazlíčka pamlsky. Podívejte se na úžasný cizokrajný úlovek v akváriu. Nabídněte Andrei pomoc při objevování správného dárku pro jejího mazlíčka v obchodě. Vezměte si krabici kamkoli s sebou nebo ji rozdělte na dvě části a hrajte si společně se svou kamarádkou! Sesbírej všechny krabičky LEGO Friends – zkombinuj tuto sadu s dalšími čtyřmi a vytvoř si překrásné zmenšené nákupní centrum!

Prožij kopu zábavy se stavebnicí LEGO. Realistické detaily zajistí hodiny vynalézavého hraní. Vynalézavé děti si mohou hrát na šéfkuchaře, plánovat přípravu jídla v kuchyni a poté ho servírovat návštěvníkům u stolů. V exteriéru si děti užijí spoustu zábavy s kocourem Chicem a jeho kočičí společnicí. Během večera se vaše dítě může pochlubit svými kreativními vlohami, když se do jídelny přijde podepsat tajný řemeslník, který maluje sprejem. Tato odvážná sada obsahuje 3 malé panenky: Emma, Ethan a šéfkuchař, navíc 2 figurky koček LEGO.

LEGO Disney

LEGO Disney jsou vhodné pro děti od 4 let. Umožňuje vašemu dítěti stavět a přehrávat si scény z oblíbených příběhů. Když si vaše děti znovu přehrávají romantické příběhy, dobrodružství a hrdinství.

Vaše děti budou moci den co den tvořit nekonečné příběhy s 5 ikonickými postavami. Mohou si hrát jak s princeznami, tak s jejich věrnými zvířecími kamarády na jejich zámku. Díky propracované stavebnici se bude vaše dítě moci připadat jako ve světě kouzel. Kromě princezen Disney nabízí i velký svět stavitelské zábavy. Děti si zde mohou stavět, jak je libo a připravit tak svým hrdinům nová a nová dobrodružství nebo se držet klasického pohádkového příběhu. Díky modulárnímu řešení lze většinu těchto sad jednoduchým způsobem propojit, aby mohly vytvářet vlastní pravidla témata příběhů.

S touto kouzelnou sadou Locika ve věži (43187) z řady LEGO Disney čeká na malé princezny spousta zajímavých příběhů. Tato okouzlující sada obsahuje věž s jeskyní a tajemnou místností, navíc 2 menší modely, které hraní ještě vylepší. Detailně propracovaná přehlídka věže obsahuje 4 místností – dílnu, pokoj, pohodlný obývací pokoj a jeskyni s tajemným vchodem. Součástí sady jsou také 2 menší modely pro ještě větší porci vynalézavé hry s otevřeným koncem – houpačka z vlasů krásné Lociky a krčmu, která disponuje oblastí k sezení a klavír.


Přečtěte si také

Od Jana Kolínková

Chovatelka domácích zvířat, pěstitelka rostlin, milovnice dobrého jídla a psaní textů. Ve volném čase ráda pečuje o zahradu, čte knihy a uskutečňuje svoje nápady — jako je učení se hrát na kytaru, stavba ze dřeva a jiné. Jejím snem je žít klidný život.