Nejlepší LEGO pro chlapce

Už dlouho uvažujete o perfektním vánočním dárku pro svého chlapce? Zda přispět na jedinečnou sadu Lego a v současné době nevíte, kterou vybrat? Musíme uznat, že na trhu je opravdu mnoho verzí a variant stavebnic od této nestárnoucí společnosti. Lego vám vyrazí dech. Proč? Proč je tak jedinečné, když existují tisíce jiných firem, které vyrábějí kostky?

Sada osobní letadlo od LEGO City dopřeje zábavu každému chlapci. Letadlu nechybí ani místo pro pilota a cestující.

S osobním vlakem si užijí zábavu malí i velcí. To zaručí promyšlené detaily vlaku a jeho dálkové ovládání.

Ideální hračka jako dárek. Mario navíc umí také reagovat a má integrované reproduktory a LCD displej.

Barevné plastové kostky, které do sebe bezvadně zapadají a z nichž lze s trochou tvůrčí energie postavit cokoliv, vládnou dětskému světu už 67 let. Co stojí za vítězstvím něčeho, co na začátku může vypadat jako bezvýznamný stavební prvek?

Obsah článku

Svět dětské fantazie v jediné kostce

Pokud chcete zajistit svému dítěti hračku, která ho dokáže provést životem a podpořit je v tvůrčí činnosti, pak se jistě podívejte na lego. Už v roce 1955 Godtfred Christiansen řekl, že svět potřebuje hračku, která dítě připraví na život.

Lego není pouze o tom, že si koupíte stavebnici a snažíte se skládat podle obrázku na krabici. Můžete si zakoupit jednotlivé dílky a pustit se do svého díla. Svět barevných kostiček je vážně jedinečný, a nejen díky tomu, že dokáže pojmout dětskou fantazii, ale i vaši dospělou ctižádost a ambice. Jako rodiče si můžete být jistí tím, že dětem zajistíte zdravou zábavu, při které budou rozvíjet svůj intelekt. Vezměte si malou kostku do ruky a uvidíte, kolik možností se před vámi najednou ocitne!

Vyzkoušejte zajímavé Lego edice

Díky tomu, že k nám dochází tolik zahraničních Sci-fi filmů (Spiderman, Batman, Strážci galaxie, Star Wars a jim podobné), mohou vznikat speciální edice, které děti rády sbírají. Takto jim můžete udělat velkou radost. Velmi oblíbené jsou však stavebnice s motivem Harryho Pottera. Dokonce si můžete pořídit i stavebnice známých míst.

Nejoblíbenější stavebnice:

Speciální řady a série:

 • Lego Duplo
 • Lego Creator
 • Lego Architecture
 • Lego Star Wars
 • Lego Harry Potter
 • Lego Minecraft
 • Lego City
 • Lego Super Heroes

Stavebnice Lego se vyrábí pro různé věkové kategorie, takže pokud máte už trochu starší dítě, nevadí. Vybírat můžete z obrovských i miniaturních balení. Tato balení vás jistě jen tak neomrzí. Lego stavebnice je celosvětově nejznámější a nejpopulárnější stavebnice, která se dá využít v několika zájmových skupinách, okruzích, zaměstnání či žánrů.

Preciznost a kreativita

K tomu, aby lego padlo, jak má, je zapotřebí fikaného, důmyslného a precizního zpracování. Povolená odchylka je pouze 0,02 mm, což zaručí, že dílky sednou opravdu dokonale. Spojení je pevné, ale ne zas natolik, aby se nedaly rozpojit. Každopádně si musíte dávat pozor, jak starému dítěti dáváte tyto malé kousky. Pokud s legem začnete příliš brzy, může spíše skončit v dítěti. Ale když trefíte správný věk, umožníte dítěti růst a nejen intelektuálně.

Nezapomínejte na věk dítěte

Pro nejmenší děti 3-4 roky se vyrábí Lego Duplo, které je opravdu ideální volbou. Duplo je perfektně kompatibilní s ostatními stavebnicemi, takže můžete plynule přejít na další level. Ten se dá využít u dětí od 4 do 12 let. Tady stavebnice nabízí mnohem lepší možnosti na výběr. Pro starší a zkušenější děti mohou být ideální série jako Lego Architecture, Creator Expert, Technic a další.

Top produkty

1. Lego city 60262 Osobní letadlo

Sada osobní letadlo od LEGO City dopřeje zábavu každému chlapci. Letadlu nechybí ani místo pro pilota a cestující.

Tato stavebnice vám pomůže se povznést a trochu se přiblížit nebesům. Vašim dětem se toto kreativní tvoření jistě zalíbí. Stavebnice se dodává s jednoduchým návodem, který si můžete zobrazit i jako interaktivní v mobilním telefonu nebo tabletu.

 • Model letadélka skvěle uvede vaše sítě do světa Lega. Hodí se pro děti od věku 6 let a je navržen tak, aby podněcoval kreativní hraní na základě scénářů ze skutečného života.
 • Model má dokonce k dispozici i skutečného pilota, který může jakoby řídit letadlo.
 • V krabici dále najdete letištní vůz s výtahem pro auta, schodiště, prostředí letištního terminálu, červený kabriolet, 8 minifigurek a figurku dítěte.
 • Stavebnice jsou vhodné pro děti, neboť splňují ty největší standarty bezpečnosti a kvality. Zároveň splňují ty největší oborové standardy a různá kritéria kvality. Dílky jsou díky tomu konzistentní, kompatibilní a dají se spojovat a rozpojovat bez námahy.

2.  Lego City 60197 Osobní vlak

S osobním vlakem si užijí zábavu malí i velcí. To zaručí promyšlené detaily vlaku a jeho dálkové ovládání.

Poskládejte koleje, dejte dohromady vlak, zapískejte čas k odjezdu a můžete se těšit z vaší práce. Osobní vlak vašeho dítěte se bude pohybovat díky elektromotoru s deseti rychlostmi, které se dají měnit dálkovým ovladačem, který je součástí základního balení a využívá technologii Bluetooth. Oválnou trať může vaše dítě postavit podle svých přání a představ. Samotný vlak je přitom promyšlen a vybudován do nejmenšího detailu včetně střešního pantografu a kabiny strojvedoucího. Jakmile zvednete střechu uvidíte plně vybavený interiér s jídelním oddílem i sedačkami a stolky pro cestující.

 • Vlak si vaše dítě užije i na dálku. Osobní vlak se skládá z řídícího vozu a dvou vagonů pro cestující, kde jsou místa k sezení
 • Jakmile budete mít vyřešenou dráhu pro vlak, stačí postavit i nástupiště, aby cestující měli kde nastoupit a vystoupit. Takto si dítě bude moci vytvářet vlastní příběhy.
 • Co ale rozhodně nesmí chybět jsou právě cestující, kteří celou stavebnici plně oživí. Aby k tomu mohlo dojít, stavebnice obsahuje čtyři minifigurky včetně dvou pasažérů, průvodčího a samozřejmě strojvedoucího.

3. Lego Super Mario 71360 Dobrodružství s Mariem

Ideální hračka jako dárek. Mario navíc umí také reagovat a má integrované reproduktory a LCD displej.

Fanoušci malého Maria mohou jásat. Konečně jsme se dočkali zábavné stavebnice s tímto malým ďáblíkem. Startovací set disponuje 7 akčními kostkami pro interakci s Legem figurkou Maria. Má snímače barev a LCD displej v oblasti očí, pusy a břicha. Díky tomu vám může ukázat víc jak 100 různých reakcí na pohyb. Dokonce nechybí ani reproduktor, který vám přehraje kultovní zvuky a hudbu z videohry.


Přečtěte si také

Od Jana Kolínková

Chovatelka domácích zvířat, pěstitelka rostlin, milovnice dobrého jídla a psaní textů. Ve volném čase ráda pečuje o zahradu, čte knihy a uskutečňuje svoje nápady — jako je učení se hrát na kytaru, stavba ze dřeva a jiné. Jejím snem je žít klidný život.