Nejlepší dárky pro děti nejen k Vánocům

Blíží se čas Vánoc či oslav a vy hledáte, co darovat svým dětem? Ať už jste rodič, strýc, babička nebo rodinný příslušník, chcete svým dětem udělat radost, a to nejen o Vánocích. V tomto článku se zabýváme tipy na dárky pro děti od 3 do 10 let. Očekáváme, že každé dítě má různorodé sklony, proto náš seznam tipů berte jako zdroj motivace, nikoliv jako zaručené vánoční dárky, které udělají radost každému dítěti. Jaký dárek tedy můžete vybrat pro kteroukoliv příležitost?

Když uvažujete o dárku pro malé dítě, pravděpodobně vás v první řadě napadne hračka. Ale jakou hračku? Na trhu je nepřeberné množství hraček a jen málo dospělých se v nich vyzná. Budete moci zaskočit do obchodu s potravinami a koupit první vesele vypadající hračku, která vám padne do oka. Uspějete s ní? Možná! Ale i vy budete moci hledat kvalitnější a lepší hračku. Budete se moct soustředit na to, aby hračka formativní a poskytla vašemu dítěti něco víc než jen zábavu na pár minut. Hlavně by měla být vyrobena z přírodních materiálů, například ze dřeva. Budete moci podpořit české ručičky nebo začínající firmu zaměřenou na výrobu udržovatelných hraček.

Obsah článku

Dárky pro děti od narození do 6 měsíců

1. Závěsné hračky

Zatáhněte za tuto okouzlující plyšovou hračku a nalaďte se na 4 zábavné melodie. Tento plyšový společník se bude hodit vašemu malému dítěti během vašich her doma nebo kdekoli na cestách. Různé textury a zvuky rozvíjejí motorické schopnosti dítěte. Díky kroužku C hračku připojíte k většině kočárků, autosedaček, hracích desek nebo houpaček či jiných postýlek na spaní. Kterého tvora si vyberete?

Tato mile vypadající hračka dokáže zpříjemnit dítěti v kočárku den. Závěsná hračka se dá připnout malým cestovatelům i k autosedačce, postýlce nebo kočárku. Dítě si tak může zkrátit čas hraním se srnkou a dalšími dvěma předměty na šňůrce.

Super jemná hračka, která je připravena na tulení. Bez této sladké hračky už nikdy nebudete chtít vyrazit z domu. Extra aktivity, jako je bezpečné zrcátko, kousátka, proužků a další, posilují zdokonalování jemné motoriky. Jemný a pomalý lenochod připravený na zábavu je kamarádem na cesty, kterého vaše miminko potřebuje.

2. Muchláčci

Kojenecký medvídek snů bude nejlepším společníkem vašeho dítěte během dne i odpočinku. Dětský medvídek je hračkou, která kombinuje plyšově bohaté, jemné noční světlo s projekcí a relaxačními melodiemi. Světlo lze využít v podobě projekce noční oblohy, ale navíc i jako noční lampičku. Dítě nebude mít problém usnout, ale navíc si může vzít medvídka s sebou při nočních toulkách na záchod. Intenzita světla je nastavitelná. Navíc si můžete vybrat mezi jemnou projekcí na strop.

První hračkou pro vaše dítě je chobotnice. Tato chobotnice se stane opravdovým společníkem vašeho dítěte, uklidní ho a dodá mu pocit bezpečí a útěchy. Chobotnice je vhodným společníkem vašeho dítěte již od narození a bude ho provázet celým dětstvím jako věrný společník a kamarád. Chobotnička je mimořádně propracovaná s ohledem na běžný reflex novorozenců. Chobotničky připomínají novorozencům pupeční šňůru, díky níž se cítí bezpečně, jako by byli v matčině bříšku.

Každé malé dítě potřebuje kamaráda, se kterým by mohlo podřimovat, cítit se bezpečně, podnikat různé akce a zkoumat svět. Přikrývka NATTOU Lapidou s hlavou okouzlujícího zvířecího společníka nabízí všem dětem dokonalou společnost. Je vyroben ze skutečně okouzlující a jemné látky, která vybízí k přitulení. Navíc je obohacen o uzlíky a vlaječky, které dítě rádo zkoumá. Potah Lapidou se snadno udržuje v čistotě a je hygienicky bezpečný, lze jej prát v pračce při 30 °C.

3. Spirály

Univerzální hračka zabaví dítě během vašeho nakupování, procházky nebo při jiném dobrodružství. Tuto zábavnou hračku můžete dítěti kdykoliv připevnit na jakýkoliv kočárek.

Hračka na kočárek je vhodná pro děti hned od narození. Tygří čumáček se po stisknutí rozsvítí a přehraje 4 písničky, zebra se otáčí a chrastí barevnými tečkami uvnitř a dítě se může vidět v otočném zrcátku. Hračku lze bez námahy připojit k většině kočárků nebo autosedaček.

Prvních pár měsíců je pro vaše miminko období, kdy vše poznává – v jednom kuse. Proto je dobré dítěti koupit různé hračky. Jednou z nich je spirála z měkoučkých hraček. Disponuje jednoduchým upevněním na postýlku.

4. Chrastítka a kousátka

Okouzlující malá hračka pro malé dětské ručičky Jelen Suzi se stane nepřehlédnutelným společníkem vašeho dítěte. Díky jeho tvaru je vhodný i pro nejmenší ručičky. Chrastivý zvuk podporuje poznávací schopnosti dítěte a posiluje jeho schopnosti.

Silikonové kousátko, které se skládá ze tří samostatných částí, utišuje trápení při prořezávání zoubků. Kromě toho se dá využít jako jednoduché chrastítko a díky svému tvaru a půdorysu i k vytváření motorických schopností malých rukou. Vhodné od 4 měsíců.

5. Hrací deky, podložky, hrazdičky a puzzle

Ohrádka je vyrobena z odolného dřeva a dodává se se třemi měkkými hračkami. Tyto veselé hračky mají výrazný povrch a umožňují dětem dotýkat se jich a zkoumat je. Včela disponuje malým zrcátkem, husa obsahuje chrastítko a květina má praskající listy. Dětská hrazda posiluje koordinaci rukou a očí a povzbuzuje schopnosti.

Životaschopné a pohodlné pěnové puzzle z 30 kousků, které lze libovolně spojit. Je naplánováno tak, aby vaše dítě zaujalo. Může na něm ležet nebo na ní v pokročilejším věku trénovat své krůčky. Nestranné, odlišující se barvy hlavolamů jsou vylepšujícím prvkem místnosti. Jsou vyrobeny z pěny, jsou bezpečné a neobsahují škodlivé látky, což potvrzují testy b výzkumného zařízení INTERTEK. Snadno se udržují v čistotě. Součástí sady je také obal na odkládání puzzlů.

Větší melodická deka vytvořená speciálně pro rozvoj schopností a síly dítěte v prvním roce života. Deka je vhodná pro právě narozená miminka.

Jemná skládací hrací podložka pro bezpečnou hru je vhodná od narození vašeho dítěte. Podložka obsahuje oboustranný potisk s veselými motivy, protiskluzovou povrchovou úpravu, izolační potah a voděodolný, jemný na povrchu, elastický, ale rozměrově stabilní, skládací a celkově poskytuje dětem bezpečí při hře. Lze ji složit do přenosného pytle, který je součástí výrobku. Díky své měkkosti a jednoduchému skládání je pohodlná a vhodná pro použití v interiéru i pod širým nebem.

6. Knížky

Disponuje jemnými stránkami a jednoduše se čistí. Při stisknutí knížky začne okamžitě pískat.

Hračky pro odrostlejší děti

1. Hudební a interaktivní hračky

Hrací hračka obsahuje 8 not a kladívko, které lze připojit k bříšku lišky. Provázek a 4 kolečka umožňuje hračku přepínat z melodické na tahací a dítě si díky tomu užije více zábavy. Hračka tak pomůže rozvíjet motorické schopnosti dítěte.

S hudbou a kouzelným dotekem budete mít doma hudební hvězdu, klasika či rockera. Kojenec bude svým dotykem na svém zvířecím společníkovi neustále přehrávat rozmanité tóny. Nastartujte u svého malého vynalézavost a melodického ducha. Dva rozmanité režimy, režim bubnování a písniček, umožňují dítěti přepínat mezi hraním s klasickými melodiemi nebo přejít k jejich vlastním projevům. Hudební vystoupení okouzlí celou rodinu a zajistí spoustu zábavy. Budete moci také měnit hlasitost.

2. Dřevěné hračky

Vozík na kostky nabízí vašim nejmenším různé herní alternativy. Dřevěné autíčko obsahuje čtverečky různých tvarů, velikostí a barev. Postavení rukojeti je ve správné výšce, aby pomohlo malým dětem při jejich prvních krůčcích.

Dřevěná hrací Kostka s různými motivy nabízí řadu pohybových cvičení, která vaše dítě zaujmou na dlouhé hodiny. Každá strana hracího tvaru nabízí různé druhy akcí, které pomáhají rozvíjet motorické schopnosti a koordinaci vašeho dítěte. Vyrobeno z kvalitního dřeva s úžasnou úpravou.

3. Autíčka

Prodávají se i autíčka vhodná od 3m+, ale pro odrostlejší děti se autíčka hodí lépe –více si s nimi poradí a pohrají. Jsou vhodná jak pro dívky, tak pro chlapce.

Vydejte se na nekonečné cesty s dřevěnou železniční dráhou od Small Dutch. Naskočte na dopravní prostředek, taxi nebo auto a prozkoumejte město. S více než 100 dílky nabízí tato sada mnoho nápaditých způsobů, jak pokaždé vytvořit nové kombinace. Každá dřevěná figurka ilustrace na obou stranách. Pro opravdu více zábavy jsou k dispozici koordinační hrací sady, jako jsou dřevěná vozidla, zoo a přístřešek pro auta.

Zastavte u domečku kvůli tankování nebo vyčištění autíčka v myčce. Dřevěný přístřešek na auto je jednou z mnoha hracích souprav, které lze připojit k přípravné sadě Small Dutch XXL. Součástí přístřešku pro auto je přistávací polštářek pro helikoptéru a dřevěné figurky mají na obou stranách ilustrace. Přístřešek na auto lze doplnit dalšími sadami a užít si tak hodiny zábavy.

4. Společenské hry

Mikádo pro kultivovaný nebo dětský pokoj. Všechny tyče držte tak, aby směřovaly vzhůru. Poté je nechte volně klesnout tak, aby se rozprostřely na zemi. Úkolem je popohnat co nejvíce tyčinek za sebou, aniž by se vzájemně dotýkaly nebo posouvaly. Kdo získá mikádo, může ho použít k vybrání další tyčinky. Ať tak či onak, pokud se jiná hůl pohne, hráč nemůže pokračovat.

Dřevěné pexeso s obrázky zvířátek žijících v ZOO pro procvičování soustředění a paměti. Hra se doporučuje používat u dětí starších 3 let.

Základní bowlingová sada dodává energii každému malému soutěžícímu. Sada obsahuje 6 barevných kuželek, každou kuželku lze rozdělit na dvě části. Dítě tedy může stavět rozmanité překážky. Hračka rozvíjí motorické a koordinační schopnosti dítěte. Také napomáhá zdokonalování rovnováhy a přesnost.

5. Hračky na zahradu

Houpačka Nattou je pro děti výkonná a neměla by se ztratit v žádné domácnosti. Pro malé děti znamená hodiny hraní s jejich novým plyšovým společníkem. Pro opatrovníky znamená uspokojení a radost z toho, že vidí, jak se jejich dítě baví, a zároveň se u dítěte vytváří rovnováha a pohyblivost.

Děti zbožňují hraní s vodou a pískem! Dopřejte jim tuto zábavu kdykoli a kdekoli. Při hraní si vytvářejí nejen jemné motorické schopnosti, ale také kreativní schopnosti. Pokud přivítají kamaráda, který si s nimi bude hrát, vytvoří si navíc sociální schopnosti.

6. Hračky do vody

Písmena a číslice značky Nuby věnují vašemu dítěti zábavné a poučné setkání ve sprše. Sada obsahuje celou sadu písmen (26) a číslic (10). Dobře se drží na stěně ve vaně. Písmena a číslice jsou jemné a bezpečné.

Tyto barvičky hledá každý malý umělec. Během koupání se dítě lehce zabaví malováním na stěny vany. Nemusíte se však bát, že by omalovánky na stěny zůstaly. Lze je jednoduše opláchnout.

Hračky pro chlapce

1. LEGO

Nechte své dítě rozproudit tvůrčí energii nad mraky se sadou LEGO City Závod ve vzduchu, která obsahuje úžasné letadlo, 2 vrtulníky a 2 traťové pylony. Děti budou vzlétat s vrtulníky a ocení akční dobrodružství se 3 minifigurkami a profesionálního pilota.

Děti mohou do startovací sady LEGO Super Mario přidat další výzvu v podobě pouštního Pokeyho, se kterým mohou bojovat pomocí houpajícího se kladiva. Uvnitř sady objevíte sestavitelné prostředí pro poušť, otočné kladivo, které LEGO Mario používá k sražení svého kaktusového nepřítele Pokeyho, a navíc krtka Montyho – porazte ho a získejte virtuální mince!

2. Hračky pro profesi

Dětský pás s pohyblivou délkou obsahuje 17 dílů. Je vyroben z pevného materiálu se zapínáním na přezku, díky kterému se snadno nasazuje a sundává. Malí řemeslníci pro volný čas si s pomocí dětských přístrojů trénují své motorické vlohy a mohou popustit uzdu své vynalézavosti a tvůrčím schopnostem. Barva použitá na přístrojích je odolná proti slinám a šetrná k pokožce.

Záchranářské vozidlo s otevřenou střechou, 10 kusů restaurátorských pomůcek: kladívko, injekční stříkačka, pinzeta, teploměr, přístroj pro vyšetření ucha, stetoskop, poznámkový blok, 2 listy se samolepkami

3. Kreativní předměty

Hračky pro dívky

1. LEGO

Dojeď na kole s Emou k pizzerii, kde na ni čeká Ethan. Nabídni pomoc kocourovi Chicovi, aby byli s Pestem kamarádi, a vydej se s těmito chlupatými společníky na honbu za potravinami. Skutečně navzdory tomu, že je jídelna pro tento den zavřená, jeden host dorazil. Nasaď Ethanovi maskování v podobě tmavé ochranné čepice a nabídni mu pomoc při grafitech na odpadkový koš a zdi.

Prohlédni si výlohy obchodu Andrea a její obchod s ozdobami LEGO Friends, kde najdeš paruku, sukýnku, kabelku, mašli do vlasů a parfém. Ani tu nechybí kabinka se zrcadlem, která se otáčí, takže se Andrea může ukázat své společnici v celé své kráse.

2. Hračky pro profesi

Kuchyňka se zvukovými a světelnými efekty. Když je hrnec postavený, varná deska se rozsvítí rudým světlem a ozve se zvuk bublající vody. Když se stiskne tlačítko na odsavači par, rozsvítí se světlo v digestoři. Díky svému designu a bílé barvě se kuchyňka hodí do každého dětského pokoje.

Připravte si kuchyň s moderními přístroji a pořiďte si tuto extravagantní dětskou mikrovlnnou troubu s dotykovým panelem! Mikrovlnná trouba vydává zvuky jako opravdová a svítí. Vyrobena z vysoce kvalitního PVC.

3. Kreativní a výtvarné předměty


Přečtěte si také

Od Jana Kolínková

Chovatelka domácích zvířat, pěstitelka rostlin, milovnice dobrého jídla a psaní textů. Ve volném čase ráda pečuje o zahradu, čte knihy a uskutečňuje svoje nápady — jako je učení se hrát na kytaru, stavba ze dřeva a jiné. Jejím snem je žít klidný život.