Recenze kočárku Britax Set Smile III

Kombinovaný kočárek je řešení, které lze podle názvu označit za univerzální. V praxi se jedná o variantu, která je rozumná pro děti od narození, a může být využívána až do věku nástupu do mateřské školy, tj. kolem 3 let. Z konstrukčního hlediska může podvozek sloužit jako hluboká korba, autosedačka a kočárek – proto je označován jako kočárek 3 v 1 nebo trojkombinace.

Kočárek Smile III vám bude k dispozici při vašich procházkách. Díky trojkombinaci se před vámi otevírají nové možnosti! Dítěti poskytuje příjemný komfort a zážitek z cest.

Obsah článku

Jak vidíte, může kombinovat hluboký i sportovní kočárek. Alternativou zůstává možnost zakoupení golfového kočárku. Navzdory nezpochybnitelným preferencím je třeba vzít v úvahu menší hloubku hluboké polohy, protože dítě se v tu chvíli rychleji přesune do podvozku sporťáku. Ten by měl být zcela polohovatelný pro spánek. Trojkombinace kočárku určená pro použití v terénu by také měla mít vhodná kola, v ideálním případě nafukovací nebo alespoň pěnová, nicméně Britax disponuje nafukovacími koly!

Kočárek Britax Set Smile III

Součástí dvoudílného cestovního systému je všestranná hluboká kolébka SMILE III, která nabízí dítěti prostor pro pohyb a je vybavena jemnou, pohodlnou podložkou na spaní pro ergonomické polohy v prvních měsících života dítěte. Součástí balení je také podvozek kočárku a sportovní nástavba SMILE III s převažujícím dvojitým odpružením pro hladkou a pohodlnou jízdu na jakémkoli území. Základní balíček nabízí vše, co si přejete pro bezpečnou přepravu vašeho dítěte v kočárku SMILE III – od narození do 4 let (22 kg).

Ať už se s kočárkem SMILE III vydáte do úzkých, městských cest nebo na polní pěšinky, nikdy vás nezklame. Odpružená přední a zadní náprava a nafukovací kola poskytnou vašemu dítěti maximální pohodlí a komfort v každé krajině. Velkou zásluhu na tom má jeho štíhlá konstrukce se šířkou 57 centimetrů, díky které se vám bude pohodlně jezdit v rušných městech i mezi regály v nákupních centrech.

SMILE III si hravě poradí i s tou nejtěžší přírodní krajinou. Disponuje dokonalým centrálním odpružením podvozku a izolované odpružení předních kol. Ty lze uzamknout / zaaretovat. Rozsáhlá, vzduchem plněná kola zaručují hladkou a ničím nerušenou jízdu. Bezpečnostní brzda má ukazatel, který ukazuje, zda je kočárek vhodně zabrzděn. Uvolňuje se nášlapem shora, takže nehrozí, že si zdemolujete boty.

Komfort pro rodiče i ratolesti

Díky otočnému sezení si dítě může vybrat, zda chce dítě na výletě vidět na rodiče, nebo sledovat okolí. Když se unaví, pohodlně jednou rukou sklopíte opěradlo až dolů. Opěradlo je extra dlouhé (48 cm), takže si v kočárku bezvadně odpočinou i skutečně větší děti. Stoličku lze také polohovat. Složení celého kočárku je stejně jednoduché. Opět vám k tomu stačí jedna ruka. Po složení kočárek zůstane stát a disponuje pojistkou, která zabrání jeho samovolnému rozvinutí.

Málokdy se stane, že maminka, tatínek a další osoby, které budou kočárek přenášet, jsou stejně vysocí. Výškově nastavitelná ergonomická rukojeť zajištěná ekokůží je proto mimořádně důležitým parametrem, kterým tento kočárek disponuje. Situační pásy mají jemné polstrování a lze je upravovat, když dítě v kočárku sedí. Není třeba je provlékat po celé délce.

Obecné parametry

Typ kočárkuSportovní, Dvojkombinace,Trojkombinace
Průměr kol19 a 28 cm
Počet kol4
Max. zátěž22 kg
Věková kategorie0-36 měsíců

Tabulka parametrů

Výrobce BRITAX
Nosnost22 kg
KolaNafukovací
Zatáčení předních kolAno
Aretace předních kolAno
OdpruženíAno
Nastavitelná míra odpruženíNe
Nastavitelná výška rukojetiAno
Skládání jednou rukouAno
Pojistka proti rozloženíAno
Stojí po složeníAno
Rozměry složeného kočárku (š/d/v-cm)40x57x90 cm
Rozměry rozloženého kočárku (š/d/v-cm)112x57x97,7 cm
Hmotnost13 kg

Britax Set Smile III na cestách

Kočárek ocení každý, kdo se chystá cestovat i po narození dítěte. Je jedno, zda se vydáte na hrady a zámky, nebo raději do přírody za trochou klidu. Kočárek vám usnadní každou cestu, na kterou se vydáte. 

TIP: Nejoblíbenější značky hlubokých kočárků

Příslušenství Britax Set Smile III

Ani příslušenství modelu EVERYDAY také není úplně nejhorší. K dispozici je vak na rukojeť a stojan pro hlubokou polohu, ale ani jedno u většiny kočárků neobjevíte. Na druhou stranu, což je příliš neobvyklé, tento kočárek disponuje držákem na kočárek. Nechybí ani běžnější vychytávky, jako je pláštěnka, nákupní košík, nánožník a moskytiéra, takže budete připraveni na všechny klimatické podmínky.

Hluboká korba

Je výborným řešením pro zimní miminko, které má po zimním období dostatek prostoru i pro fusak. Uzavíratelné větrací okénko se nachází uvnitř XXL prodloužené stříšky. Po jeho rozepnutí tak dochází k vytvoření příjemného vánku. Obsahuje prodyšný polštář na spaní s odnímatelným společným látkovým potahem. Díky funkci složení na „placku“ zabírá opravdu málo místa. Voděodolná textura s vestavěným bezpečnostním faktorem UPF 50+, který zajistí, aby dítě bylo skutečně v bezútěšném klimatu.

Sportovní sezení

  • Vhodná pro větší děti díky 48 cm vysokému opěradlu, které má funkci standardního sedu s malým sklonem
  • Záda a stoličku lze vyvážit do zcela rovné polohy
  • Opěradlo lze sklopit jednou rukou pomocí páčky
  • XXL rozšíření stříšky s tiše se zavírajícím okénkem s ventilací
  • Sezení po i proti směru jízdy 
  • Obsahuje madlo, které lze v podstatě sklopit do strany pro lepší přístup k dítěti
  • 5bodové bezpečnostní pásy s možností změny výšky

Skvělé odpružení

Na každé cestě oceníte rozměrná nafukovací kola a odpružení podvozku a předních kol. Dítě sedí v kočárku jako pán a vůbec s ním nehází, a to ani na výjimečně hrbolaté cestě. Kvalitní kola a podvozek kvitují maminky malých dětí, které budou mít korbičku na podvozku. Když jsou kolečka nekvalitní, novorozenci v kočárku poskakují ze strany na stranu, což by každou maminku nebavilo a děsilo. Super je, že dokáže otočit sportovní polohu jak pro, tak proti průběhu jízdy.

V případě, že máte velké dítě, jistě oceníte, že výrobek disponuje extra dlouhou opěrkou zad. Měří 48 centimetrů. Skutečnost, že se dá polohovat, stejně jako opěrka na nohy, bereme už jako samozřejmost u kočárků v této cenové kategorii.

Kočárek Smile III vám bude k dispozici při vašich procházkách. Díky trojkombinaci se před vámi otevírají nové možnosti! Dítěti poskytuje příjemný komfort a zážitek z cest.

Hodnocení kočárku Britax Set Smile III

VýhodyNevýhody
+ Možnost připojení držáku na nápoje– Autosedačku je třeba dokoupit zvlášť
+ 5 bodový bezpečnostní pás– Cena
+ Vanička má ventilační okénko ve stříšce– Kmitání předních koleček
+ Dá se skládat jednou rukou– Špatně se skládá do auta
+ Aretace kol– Haprují a skřípou kolečka
+ Prodloužená stříška– Špatně se ovládá, jakmile dítě vyroste a ztěžkne
+ Velký koš– Drahé příslušenství
+ Jízda pro i proti směru jízdy
+ Pěkný vzhled

Přečtěte si také

Od Jana Kolínková

Chovatelka domácích zvířat, pěstitelka rostlin, milovnice dobrého jídla a psaní textů. Ve volném čase ráda pečuje o zahradu, čte knihy a uskutečňuje svoje nápady — jako je učení se hrát na kytaru, stavba ze dřeva a jiné. Jejím snem je žít klidný život.