Těhotenské oblečení – jak ho vybrat a kde koupit?

Šatník těhotné ženy bude dříve nebo později obsahovat těhotenské šaty, které s ní půjdou společně nejen v průběhu těhotenství, ale navíc po nějakou dobu po porodu, dokud se postava nevrátí do normálního tvaru a dáma může nosit své oblíbené a starší šaty z doby, než byla těhotná. Ale jaké oblečení si pořídit a jak je vybrat? A především, kde koupit kvalitní oblečení?

Legíny s integrovanou podporou, která zajistí jemné zvednutí bříška. Zároveň přispívá ke snížení bolesti zad.

Dámské těhotenské triko s dlouhým rukávem snižuje pocení a udržuje stálou teplotu mezi tělem a trikem.

Velké pohodlí a přizpůsobivost může nabídnou kojící podprsenka MEDELA, která je bez kostic.

Obsah článku

Trimestry a těhotenské oblečení 

Během primárního trimestru není zvýšení hmotnosti příliš velké, aby si těhotná žena musela koupit těhotenské šaty, a totéž platí pro změnu tvaru těla. Ten zůstává v podstatě nezměněn v rámci začátku trimestru. Každopádně to může být jiné u vícerodiček, kterým se tvar těla mění a bříško se jim vyvíjí rychleji a dříve. V druhém a třetím trimestru je každopádně situace odlišná, protože nárůst váhy je od této chvíle rozpoznatelný a hodí se nejen hledat těhotenské šaty, ale navíc je i kupovat. Nejenže se zvětšuje bříško, stehna a hýždě, ale zvětšuje se i poprsí, což si kvůli dlouhodobému kojení zaslouží pozornost v podobě rozumné, pohodlné podprsenky, která není vyrobena, jako všechny těhotenské šaty, z umělých vláken. Ty mohou ženě způsobit potíže v rámci různých těhotenských nežádoucích účinků, jako je pocení, mravenčení apod.

TIP: Jak probíhá těhotenství: trimestry

Během druhého a třetího trimestru dáma jistě zjistí, že je cenné nosit těhotenské kalhoty nebo sukně, které mají pohyblivý univerzální pás na břiše, nebo univerzální pás, který umožňuje břichu se vyvíjet, a jsou zároveň pohodlné. Totéž platí pro trička, volné tuniky a šaty. V případě, že dáma ráda sportuje, je navíc vhodné zvážit nákup sportovních těhotenských šatů, tepláků, plavek, body atd. Dále je vhodné zvážit novou obuv, protože několik žen trpí v těhotenství otoky dolních končetin. Noha se kolikrát nevejde do vaší starší obuvi, která může působit svázaně, což je při vysokém stupni těhotenství pro řadu žen obtížné vidět vzhledem k velkému kulatému břichu. Proto je vhodné zvolit boty na suchý zip nebo volné nazouvací boty.

Jak vybrat těhotenské oblečení? 

Jedním z nejdůležitějších kritérií je pohodlnost. Pokud se dáma necítí v těhotenském oblečení pohodlně, není to pro ni ten správný kousek. Těhotenství samo o sobě může být pro tělo zátěží, a proto by šaty měly být neustále pohodlné. Na výběr je z několika kalhot, které mají pružnou tkaninu v oblasti středu těla, a totéž platí pro sukně nebo šortky. Dalším kritériem je látka, která by měla být kvalitní nebo přírodní a neměla by být nijak upravená. A poslední je kvalita oblečení, díky které se těhotenské šaty nejenže dají nosit denně, ale přizpůsobují se požadavkům měnící se postavy, přičemž mají stále svůj jedinečný vzhled. Ideálním místem pro nákup kvalitních šatů jsou obchody s těhotenskými potřebami, které navíc mohou mít v nabídce umělá břicha pro porovnání v dalších týdnech těhotenství.

Kde vybrat a nakupovat těhotenské oblečení? 

Kamenné obchody i e-shopy v současné době nabízejí širokou škálu nových těhotenských šatů, takže je na každé těhotné ženě, aby zvážila, k čemu se v tomto období přikloní. E-shopy často nabízejí produkty v akci, což se vyplatí sledovat a nakupovat. V případě, že těhotná žena nemá k dispozici nové šaty, může využít second-handy nebo online bazary, které také nemají příliš špatnou nabídku. Nákupem výrobků z druhé ruky navíc dáma ušetří nějaký ten peníz a v budoucnu může být tou, která své šaty nabídne jiné mamince.

TIP: Podívejte se na těhotenské oblečení na e-shopu Feedo.cz

Top produkty

1. CARRIWELL Legíny těhotenské podpůrné 

Legíny s integrovanou podporou, která zajistí jemné zvednutí bříška. Zároveň přispívá ke snížení bolesti zad.

Punčochy mají integrovanou podporu pro jemně nadzvednutá bříška, jsou jemné a ideální pro celodenní nošení. Integrovaná podpůrná část břicha pomáhá ke snížení a zmírnění bolesti zad v těhotenství. Použitý hedvábný měkký materiál je ideální pro citlivější pokožku v těhotenství.

2. LITTLE ANGEL Tričko těhotenské DR

Dámské těhotenské triko s dlouhým rukávem snižuje pocení a udržuje stálou teplotu mezi tělem a trikem.

Dámské těhotenské tričko Outlast® s dlouhým rukávem je vyrobeno z bavlny ušité z jedinečného materiálu Outlast®. Jedinečnost této tkaniny nespočívá v rychlém odvodu potu od těla, jako je tomu u jiných funkčních materiálů, ale v koordinovaném snižování pocení. Materiál Outlast® udržuje stálou teplotu mezi pokožkou a oděvem, takže poté, co se zahřejete, ať už rychlým vývojem, nebo zvýšením okolní teploty, Outlast® teplo odvede v době, kdy se pokožka začne potit. V případě, že vám bude zima, Outlast® zase do těla přivede teplo. Materiál je výjimečně pružný a příjemný na dotek. Tričko má na bocích řasení pro vaše pohodlí během těhotenství. Díky výjimečně pružné tkanině vám tričko po porodu opravdu příjemně padne. 

3. MEDELA Podprsenka kojící 

Velké pohodlí a přizpůsobivost může nabídnou kojící podprsenka MEDELA, která je bez kostic.

Konzistentní podprsenka ideální pro odpočinek těhotných a kojících žen. Výjimečně pohodlná, což velmi oceňujeme díky jemnému a prodyšnému materiálu. V případě úniku mléka během odpočinku potřebují maminky udržet prsní polštářky na místě. S ohledem na tuto skutečnost vytvořila společnost Medela tuto speciální noční podprsenku. Noční kojící podprsenka nabízí matkám maximální pohodlí. Noční kojící podprsenka se bez námahy přizpůsobí měnícím se tvarům maminek díky čtyř-směrně roztažitelné tkanině. Díky jejímu překříženému stylu je noční kojení méně náročné. Sportovní střih zad a jemná prodyšná tkanina zaručují vysokou úroveň pohodlí.

Co dalšího si pořídit?

  • Těhotenská bunda
  • Těhotenské kalhoty
  • Těhotenská trička
  • Těhotenské kalhotky
  • Těhotenský pás
  • Těhotenská noční košile a další

Od Jana Kolínková

Chovatelka domácích zvířat, pěstitelka rostlin, milovnice dobrého jídla a psaní textů. Ve volném čase ráda pečuje o zahradu, čte knihy a uskutečňuje svoje nápady — jako je učení se hrát na kytaru, stavba ze dřeva a jiné. Jejím snem je žít klidný život.