Kočárek Kunert Rotax – recenze a kde koupit

Snažíte se najít průzkumy ke kombinovanému kočárku Kunert Rotax? Pak jste na správném místě. Nám se povedlo na tento kočárek sepsat kvalitní recenzi od A do Z, abychom ho předvedli co nejvíce rodinám s dětmi. Bude to velmi dlouhé téma, takže si klidně předem nachystejte oblíbený nápoj nebo jídlo.

Tak se do toho pusťme!

Recenze Kočárku Kunert Rotax

Proč jsme si vybrali právě kombinaci Kunert Rotax Triple? Jednou větou: pro nás to byla nejlepší kombinace ceny, pokročilého plánu, kvality, snadného použití a zdravého rozumu.

 • Cena – V české inzerci jsme za tyto peníze neobjevili mnoho kombinovaných kočárků, takže Rotax byl hned od začátku jedním z nejlepších.
 • Kvalita – Kočárek se může pochlubit kvalitním kovovým rámem a také velice dobrým zpracováním jednotlivých komponentů
 • Design – Na to má svůj názor každý uživatel, ale my osobně můžeme říct, že vzhled je příjemný a na rozdíl od jiných není přeplácaný a nevypadá jako omalovánka.
 • Zákaznický servis – Přímo od obchodníka se dozvíte, že kočárky Kunert nikdy neměli žádné problémy. Když se na kočárku našla pochybná část, výrobce okamžitě poslal náhradní. Navíc reakce výrobce na cokoliv, třeba na reklamaci, je průběžně rychlá. Kunert je naštěstí přizpůsobivý a nezpůsobuje problémy!

Zde se můžete podívat na porovnání ceny mezi jednotlivým provedením – porovnání ceny a barevného provedení.

Parametry kočárku

1. Hluboká korba

 • Vnitřní rozměry 81 x 37 cm
 • Hmotnost korby 4 kg

2. Sportovní sedačka

 • Vnitřní rozměry 91 cm
 • Opěradlo 47 cm
 • Sedadlo 23 cm
 • Opěrka na nohy 21 – 35 cm
 • Hmotnost 4 kg

3. Rozměry složeného rámu s koly

 • Délka 85 cm
 • Výška 41 cm
 • Šířka 60 cm
 • Hmotnost 10 kg

Autosedačka je poměrná lehká (především ve srovnání s Cybex). U trojkombinace je vajíčko také lehké pro přenášení. Jen samotný rám je poměrně těžký, což můžete brát jako velké plus vzhledem k tomu, že se jen tak nerozbije. Pokud potřebujete kočárek tahat do schodů, tak to pak půjde horko těžko. Pokud si kočárek trochu prohlédnete, zjistíte, že i spoje jen tak nepovolí. Jistě se vám zalíbí i snadná manipulace, přičemž skládání je velmi intuitivní.

TIP: Autosedačka Cybex solution x-fix recenze

Nyní se přesuneme na popis koleček a rámu, hloubku a sportovní korbu. Nakonec si načrtneme příslušenství a promluvíme si o celkové kvalitě výrobku.

1. Podvozek / rám kočárku

Zvolit barvu si můžete podle libosti, ale například obrys v tmavé barvě se dokonale hodí pro dítě narozené v zimním období. Konstrukce je pevná (a hodně těžká), všechny plastové díly jsou přesně vytvarované a vše do sebe pěkně zapadá. Navíc jsme neobjevili žádné ostré hrany ani nic podobného. Rám také obsahuje brzdu. Zde je vše jako u většiny kočárků – tah dolů – cvaknutí – brzda je aktivní. Zvedněte nohou a přesuňte do první polohy – brzda je neaktivní.

2. Rozložení a složení rámu vozíku

Skládání a rozkládání této konstrukce je snadné. Na obou stranách rukojeti objevíme plastové „páčky“, jejichž tažením povolíme šroub a můžeme kočárek rozložit nebo složit. Složený podvozek se efektivně vejde do většiny kufrů aut.

3. Kolečka

Kočárek Kunert Rotax má pěnová kola (nebo jsou gelová?) – kromě toho si myslím, že je to vzdáleně lepší řešení než pneumatická (nafukovací) kola. Než si kočárek pořídíte, zkoumejte nějaké průzkumy či doporučení, jak kočárek vybrat. Pak se dozvíte, že se pravidelně nafukovacím kolům vyčítalo propíchnutí pneumatiky a docházelo k příchodu domů s jedním prázdným kolem. Gelová kola jsou v současné době u výrobců kočárků nakloněná a mohou v dlouhodobém horizontu zcela vytlačit nafukovací kola. Kočárek Kunert Rotax má větší zvýšená kola.

Jak nasadit zadní kolečka u kočárku:

Upřímně řečeno – v případě, že na nápravy nasadíte zadní kola, bude to velmi problematické. Nebojte se tlačit s větším tlakem, v tu chvíli se přitlačí na místo. Při demontáži kol byste pro začátek měli stisknout kruhové tmavé tlačítko ve středu kola – tím se uvolní šroub a poté se kolo bez problémů sundá!

4. Přední kola

Přední kola se nasazují mimořádně jednoduše (nacvakávají se mnohem jednodušeji než kola zadní). Přední i zadní kola se otáčejí mimořádně efektivně a nic nevrže. Díky „pěnovému“ půdorysu jsou lehká a hlavně se nemusíte stresovat, že během cesty kola propíchnete. Jsou ovladatelné a lze je seřídit tak, aby byly rovné a usazené. S kroužkem otočíte doprava – je součástí konstrukce.

Pak jedete rovně a kolečka se „přitlačí“ a zablokují do rovné polohy (už se neotáčejí). Pokud naopak potřebujete, aby se ještě jednou otočila, otočíte kružnici doleva. Pro praktické využití se vyplatí spíše kolečka v poloze pro otáčení – usnadňuje to pohyb s kočárkem.

TIP: Jak vybrat kola ke kočárku

5. Hloubka korbičky

K hluboké sedačce dostanete skládací stříšku a nánožník. Obsahuje větrací okénko, které je zajištěno plátěným záhybem a v napnutém stavu drží pomocí suchého zipu. V tu chvíli lze záhyb oddělit, aby bylo možné nechat vzduch cirkulovat pod boudičkou. Opravdu se vám zalíbí řešení rukojeti pro přenášení korby – rukojeť je chytře koordinována do stříšky, takže nic zbytečně nevyčnívá a nepřekáží (pro použití rukojeti byste měli prodloužit stříšku tak, jak jen to jde).

Zdroj: kogiel.cz

Po vysunutí boudy do největšího rozsahu uslyšíte „cvak cvak“ v obou kloubech. Pokud ji potřebujete složit zpět, je mimořádně důležité, abyste na začátku jednoduše stiskli kruhová tmavá tlačítka v obou kloubech (v místě, kde je stříška spojena s podpěrou) – tím stříšku „otevřete“ a umožníte její složení. Pokud byste se pokusili stříšku překrýt bez stisknutí tlačítek, mohlo by dojít k poškození kloubů.

* Poznámka:

Hluboká korba je po vyjmutí z obalu složená a měli byste ji co nejdříve „napnout“. Při rozkládání korby je zapotřebí trochu více hrubé síly, protože by měla být napnuta pomocí dvou kovových rámů. Neváhejte a dodejte tomu velký tah – a tlačte, dokud drátěné obrysy zapadnou do tmavých plastových spon. Když se vám to konečně podaří, podpěra je příjemně napnutá a pevně drží svůj tvar.

Pod tělem je umístěn polštář s měkkou podšívkou. Výšku opěradla lze vyvážit do 5 poloh. Situování pravděpodobně využijete na začátku období, kdy dítě začíná volně sedět (kolem 6-8 měsíců). Starší děti se v tu chvíli potřebují postavit na nohy a je čas přejít do „sporťáku“. Korbu můžete nainstalovat jak po směru, tak proti směru jízdy.

Jak na připevnění hluboké korby k rámu

Abyste mohli na rám položit korbu, musíte nejprve odstranit 2 plastové části na obou stranách lůžka. Pak je skutečná montáž otázkou několika vteřin, jde nasadit bez námahy a nakonec se následně uzamkne na rámu. Chcete-li podpěru sejmout z podvozku, stačí uvolnit šroub s obrovskou rudou rukojetí (to navíc platí i pro sportovní kolébku). Pro uložení pozice musíte znovu nasadit plastové „držáky“.

6. Sportovní sedačka

Co obsahuje balení se sportovní korbičkou

Do krabice se balí 3 foliové obaly. V balení ale najdete i další zajímavé příslušenství:

 • Nánožník ke korbě
 • Přebalovací taška na kočárek
 • Bezpečnostní madlo
 • Nákupní košík
 • Pláštěnka
 • Moskytiéra
 • Držák na nápoje
 • 2 adaptéry k připevnění autosedačky na podvozek

Jak připevnit sedačku na podvozek

Montáž a usazení na rám je mimořádně jednoduché a neměli jsme s tím žádný problém. Na každé straně rámu je jedna mezera, do které lze vložit „kolejnici“. Jediné, co musíte uhlídat jsou 2 srovnávací části na obou stranách, ty se zasunou až do mezer na rámu a ozve se „zacvaknutí“. To znamená, že sedačka úplně dosedla a rudá tlačítka (uzavírají mezery, do kterých se vkládají „kolejnice“ korby) zůstávají venku (nejsou skrytá).

K uzamčení tedy dochází automaticky. Pak si budete moci být jisti, že se sedačka během provozu nevysune a dítě je v bezpečí. A v případě, že potřebujete sedačku odinstalovat, jen stiskněte rudá tlačítka v základně kočárku na obou stranách a sedačku bez námahy vyjmete.

Navíc obsahuje podnožník, který lze vyvážit do několika poloh. Pokud jej umístíte do rovné polohy, stejně jako opěradlo, získáte otevřený prostor s rovnou plochou, kde si dítě může příjemně a pohodlně odpočinout.

7. Bezpečnostní pásy

Sportovní karoserie Kunert Rotax je připravena s pětibodovými bezpečnostními pásy. Zde u tohoto modelu jsou 2 pásy, které jdou přes ramena dítěte připnuty ke 2 popruhům, které obepínají střed dítěte a v tomto bodě se zasunou do centrální spony. Ještě jedna věc kolem situačních pásů, výrobci předepisují jejich neustálé používání.

8. Regulace opěradla

Opěradlo lze vyvážit do 4 poloh. Na zadní straně opěradla může být rukojeť, kterou stačí přetáhnout nahoru a opěradlo se nastaví do požadované polohy. Poté rukojeť v podstatě pustíte a opěradlo se samo pěkně usadí a zafixuje. Úžasné je, že ji lze vyklopit až do polohy ležmo, takže vaše dítě může v kočárku pohodlně odpočívat. Protože lze opěrku zad vyvážit do polohy nakloněné dozadu, využijete sportovní polohu již od narození.

Můžete sportovní korbičku použít hned od narození

Přímo v návodu kočárku máte jasně napsáno od výrobce, že používání sporťáku hned od narození dítě nedoporučuje (nejdříve od 6-tého měsíce věku). Ale pokud se uživatel rozhodne nedbat tohoto upozornění, pak by měl u novorozence být použit v poloze, která je maximálně blízká ležící poloze.

9. Stříška sporťáku

Nasazování stříšky je srovnatelné se všemi ostatními kočárky, takže ho zde nebudu popisovat – klasika – nasaďte ji do montážních mezer až na doraz. Opět jsou zde rudá tlačítka, která je třeba stisknout, aby se stříška uvolnila, a tím se odemknul mechanismus. Stříšku lze samozřejmě vyvážit do několika poloh. Při nejextrémnějším „vysunutí“ stříšky by se pravděpodobně něco dostalo do interiéru, ale v rámci svazku dostanete kryt kočárku, takže je to v pořádku. Pokud se slunce dostane znovu do úrovně očí, nasadíme přes stříšku kryt.

10. Nánožník

Jak hluboká, tak sportovní a vajíčková autosedačka mají vlastní opěrku nohou. Ke kočárku se připojuje pomocí západek. Takže ji nasadíte, zacvaknete a jedete.

Autosedačka – vajíčko Carlo

Kunert Rotax lze pořídit jak ve dvojkombinaci (hluboká, navíc sportovní), tak v trojkombinaci – autosedačkou Carlo. Ta pasuje jen a pouze k rámům kočárků Kunert. Je určena pro děti od 10 měsíců. Je nepředstavitelně lehká. Co nás mimořádně šokovalo, je to, že autosedačka je superlehká. To se opravdu hodí, když maminky musí jít někam do obchodu nebo na úřad a potřebují vzít miminko s sebou.

Vajíčko nainstalujete oběma směry (po i proti směru)

Vajíčko lze připevnit na konstrukci kočárku jak ve směru jízdy, tak proti němu. Takže si někdy připevněte autosedačku ke kočárku tak, abyste na dítě viděli. Pro montáž autosedačky na rám autosedačky musíte na začátku do příslušných mezer na konstrukci nainstalovat adaptéry – plastový kus, do kterého budete moci v tu chvíli rychle upnout nebo nacvaknout vajíčko. Chcete-li vyjmout autosedačku z konstrukce, musíte nejprve přetáhnout srovnávací „očka“ na obou stranách vajíčka.

Splňuje normu ECE R44/04

Navíc se nám líbí, že po položení autosedačky na podlahu (na rovný povrch) je dno poněkud upraveno (zakulacené), takže budete moci miminko pohoupat, aby usnulo. Autosedačka Carlo splňuje základní bezpečnostní požadavky evropské bezpečnostní normy ECE R44.

Nemá rámec ISOFIX, ale budete si moci zakoupit konektor ISOFIX, který se v podstatě pouze namontuje na sedačku v autě a poté se vejce poctivě „zacvakne“ do adaptéru. Rychlé a bezpečné. Autosedačka má vlastní stříšku a opěrku nohou. Rukojeť lze samozřejmě zcela sklopit nebo vyvážit do polohy pro přenášení.

Příslušenství

1. Přebalovací taška

Módní přebalovací pytel, který je s kočárkem skvěle vybaven, je nade vší pochybnost ideální, pokud byste chtěli cestovat. Lze jej připojit k rukojeti kočárku pomocí patentek na popruhu vaku. Je velmi prostorný a na jedné straně má 3 kapsy na drobnější věci. Určitě do nich bez problémů uložíte vše pro přebalování miminka. Noha pytle je zpevněna několika těžkými látkami (nevím, co to je), ale jsem mimo jakoukoli pochybnost, že pytel stále drží svůj jedinečný tvar. Vnější struktura je stejná, z jaké jsou vyrobeny všechny ostatní součásti, takže se nádherně mísí s kočárkem.

2. Nákupní košík

Pod kočárek lze připojit pevný košíček, do kterého uložíte nákup. Ve všech barevných variantách je tato část tmavá. Je výjimečně snadno omyvatelný a vyroben z polyesteru a zpevněn výplní (kromě polyesterových vláken). Nákupní košík není vybaven pouze jednou vrstvou tenkého plátna – proto vám v zimě nezamrzne celý nákup. Košík drží na patentkách (zhruba 6 cvočků), takže ji lze rychle a snadno připevnit nebo vyprázdnit.

3. Moskytiéra

Sítě proti komárům jsou obzvláště cenné pro rodiče, kteří žijí na venkově – hmyzu je zde tedy podstatně více. Každopádně se vám vyplatí, pokud hodláte chodit po výletech kolem lesa!

4. Pláštěnka

V rámci balíčku navíc máte i kryt proti dešti pro hlubokou korbičku. Sedět by měla dokonale!

5. Úchyt na nápoje

Kočárek Kunert Rotax skutečně obsahuje držák na občerstvení, který lze pouze efektivně připojit k rukojeti a pohodlně do něj vložit nápoj, když jste na procházce, takže budete moci pokračovat společně se svým malým dítětem.

Od Jana Kolínková

Chovatelka domácích zvířat, pěstitelka rostlin, milovnice dobrého jídla a psaní textů. Ve volném čase ráda pečuje o zahradu, čte knihy a uskutečňuje svoje nápady — jako je učení se hrát na kytaru, stavba ze dřeva a jiné. Jejím snem je žít klidný život.