Autosedačka Cybex Solution X-fix – recenze

Modely autosedaček Cybex solution X-fix můžete sehnat hned v několika barvách. Na výběr máte specifické barvy pro kluky i holky a dokonce se dělají i neutrální verze pro případ, že máte více dětí. Cybex solution vás jistě nezklame, protože spolehlivě dokáže ochránit vaše děti.

Dětská autosedačka Cybex Solution X-fix s Vaším dítkem vydrží od 15 do 36 kg, tedy zhruba od jeho 3 let až do jeho 12 let. Disponuje navíc naklonitelnou zádovou opěrkou, pohodlným polštářkem k sezení, naklápěcí opěrkou hlavy, ochranou proti bočnímu nárazu a ISOFIX Connect Systémem.

Základní popis produktu

Autosedačka Cybex solution X-fix patří do váhové skupiny 15 – 36 kg (děti ve věku cca 3 – 12 let). Je to tedy poslední sedačka, kterou vašemu dítěti koupíte, tedy pokud nevznikne závada. Disponuje kombinací pokročilých bezpečnostních systémů, jako jsou boční chrániče LPS nebo systém, který efektivně zabraňuje pádu hlavy dítěte při spánku. Poskytne pohodlí a bezpečí za rozumnou cenu!

Sedačka se instaluje po směru jízdy. Díky pohodlnému, profilovanému sedadlu, loketním opěrkám a kvalitnímu čalounění nebude vaše dítě trápit nepohodlí a bude se cítit odpočaté. Zde se můžete podívat na to, jak rychle uspat miminko!

Důležité parametry

 • Výška: 66 – 82 cm
 • Šířka: 47 cm
 • Hloubka: 54 cm
 • Hmotnost: 7 kg
 • Pro váhovou kategorii: 15 – 36 kg

Sedačka umožňuje ukotvení k systému ISOFIX. Disponuje zesílenými bočními stranami, které poskytují optimální ochranu při bočním nárazu. Dále je vybavena funkcí 3-poziční náklonné hlavové opěrky. Tím můžete efektivně posunout těžiště hlavy dítěte mírně dozadu a zamezíte tím, aby hlavička opustila bezpečnostní zónu. Systém tak zabezpečí bezpečnou polohu, i pokud dítě spí.

Díky lineární boční ochraně proti nárazu, se citlivé oblasti hlavy a ramen drží v bezpečnostní zóně sedadla i v případě hrozby bočního nárazu. Hlavová opěrka je vyrobená tak, aby se dala nastavit celkem do 11 pozic a poskytla tak větší komfort pro vaše dítě. Stejně tak lze nastavit sklon zádové opěrky.

Potah můžete sejmout a vyprat v pračce na 30oC. Upevnění autosedačky můžete provést hned dvěma způsoby. A to buď pomocí pásu automobilu, nebo zapojíte systém ISOFIX, pokud jej vaše vozidlo má.

Systém ISOFIX

Systém upevnění, který umožňuje bezpečné a pevné spojení autosedačky nebo její základny přímo ke karosérii vozu, za podmínek, že je automobil již z výroby vybaven potřebnými kotevními úchyty pro tento typ sedačky. Díky pevnému spojení s karoserií automobilu, je dítě maximálně zabezpečeno.

Péče o výrobek

Abyste zajistili dlouhou životnost a dostatečnou ochranu dětské bezpečnostní automobilové sedačky, je nutné, abyste dodržovali následující:

 • Kontrolujte pravidelně všechny bezpečnostní prvky, zda nejsou nějak poškozeny. Mechanické díly musí co nejlépe fungovat.
 • Je důležité, aby se sedačka nevzpříčila mezi tvrdými částmi – dveře vozu, vodící lišta sedadla, atd..
 • Pokud dojde k pádu nebo jinému nárazu do autosedačky, nechte ji prověřit výrobcem.

Jak sundat potah:

 1. Za pomocí uvolňovacího madla vytáhněte opěrku hlavy do nejvyšší pozice
 2. Při uvolnění opěrky hlavy zároveň zatáhněte za madlo a spodní okraj horního žebra opěrky zad. Nyní můžete opěrku bezpečně zcela vyjmout.
 3. Opatrně sundejte potah.
 4. Abyste mohli sedačku smontovat dohromady, znovu zatáhněte za madlo a vložte opěrku hlavy zpátky do opěrky zad.

Čištění sedačky:

Před prvním použitím sedačky nezapomeňte pořádně umýt potah. Potahy výrobku perte v pračce na 30oC. Pokud jej vyperete při vyšších stupních, může vám potah vyblednout. Potah perte samotný bez dalšího prádla a nikdy jej neždímejte a ani nevystavujte přímému slunečnímu světlu. Plastové kryty očistěte pomocí nedráždivého čisticího prostředku a teplé vody. Další tipy rady, jak vyčistit autosedačku, si přečtete zde!

 • Potah je vyroben: z 85 % bavlny a 15 % polyesteru

Certifikáty

 •  ECE R44/04
 • Autosedačka je schválená pro univerzální použití a lze ji tak namontovat do všech vozidel se standardním 3-bodovým bezpečnostním pásem.
 • Pro ověření kompatibility je ovšem lepší autosedačku nejprve vyzkoušet ve vlastním vozidle u kvalifikovaného prodejce.

O společnosti

Cybex se věnuje prodeji dětského nábytku, nosítek, dětských autosedaček a kočárků, které jsou vysoce bezpečné a zároveň dokonale přizpůsobené pro život ve městě. Firma kombinuje jedinečný design, bezpečnost a kvalitu. Společnost byla založena v Německu v roce 2005 a je jednou z nejrychleji rostoucích značek v celosvětovém odvětví mladistvých.

Společnost má více jak 25 let zkušeností v oblasti vývoje, výroby a testování a vlastní výrobní zařízení umožňuje určovat světové standardy v bezpečnosti, inovaci, designu a výrobě.

TIP: Oblíbené autosedačky Cybex

Cybex Solution X-fix na e-shopu

Dětská autosedačka Cybex Solution X-fix s Vaším dítkem vydrží od 15 do 36 kg, tedy zhruba od jeho 3 let až do jeho 12 let. Disponuje navíc naklonitelnou zádovou opěrkou, pohodlným polštářkem k sezení, naklápěcí opěrkou hlavy, ochranou proti bočnímu nárazu a ISOFIX Connect Systémem.

Od Jana Kolínková

Chovatelka domácích zvířat, pěstitelka rostlin, milovnice dobrého jídla a psaní textů. Ve volném čase ráda pečuje o zahradu, čte knihy a uskutečňuje svoje nápady — jako je učení se hrát na kytaru, stavba ze dřeva a jiné. Jejím snem je žít klidný život.