Oblíbené autosedačky Cybex

Dětské autosedačky zajišťují bezpečnost dětí při cestování autem. Abyste neměli pochybnosti o kvalitě, vyberte si jednu z osvědčených značek. Patří mezi ně Cybex – značka, která kromě převažující kvality, užitečnosti a bezpečnosti dbá i na současné vzory módy. Přináší vám na trh nejlepší autosedačky, které získaly stovky ocenění v crash testech. A které značka neustále inovuje a vybavuje nejmodernějšími technologiemi.

„Platinová“ autosedačka, díky které bude Vaše dítě v maximálním luxusu a bezpečí. Mimo špičkových bezpečnostních prvků disponuje také snadným ovládáním, což rodiče jistě ocení.

Autosedačka, která Vás zaručeně potěší svým systémem a funkcemi. Díky funkci 360° můžete sedačku otáčet tak, jak potřebujete a při vkládání a vyjmutí dítěte ze sedačky nezatěžovat svou páteř.

Autosedačka řady Pallas M-fix vydrží s dítětem až do jeho 11 let. Díky jejím skvělým prvkům a vlastnostem získala několik ocenění nejznámějších evropských spotřebitelských institucí.

Abychom vám pomohli objevit autosedačku Cybex, která vyhovuje neustále se měnícím potřebám vašeho dítěte, podívejte se na naše určení položek, pro které jsme také připravili krátké přehledy. Do našeho srovnání autosedaček Cybex jsme zahrnuli nejprodávanější modely s řadou certifikátů od prestižních institucí a pozitivních průzkumů klientů. Srovnání zahrnuje dětskou autosedačku, kterou budete jednoduše využívat dlouhých 11 let.

V článku se dozvíte, jaká jsou specifika této značky nebo do jakých řad položek značka rozděluje své modely. Řekneme vám, proč byste měli investovat do autosedačky Cybex a jaké granty můžete očekávat. Článek navíc obsahuje nástin základních parametrů a tipů, které vám pomohou při výběru bezpečných sedaček.

Co můžete očekávat od autosedačky od firmy Cybex

Cybex je prestižní německá značka autosedaček a dalších výrobků pro děti, která je na trhu od roku 2005. Do jejího portfolia patří ti nejnáročnější zákazníci, kteří se nespokojí ani s nejlepší úrovní kvality, užitečnosti a bezpečnosti běžně dostupných autosedaček, ale kladou vysoké nároky i na současné vzory, módu a styl. V této části článku se dozvíte, jaké jsou hlavní přednosti autosedaček Cybex a podle jakých parametrů byste měli vybírat z dostupných modelů.

1. Jak na výběr sedačky – Hmotnost dítěte je neustále nejdůležitějším údajem, podle kterého jsou autosedačky rozděleny do několika skupin. Dbejte na bezpečnost, ergonomii, ale také na pohodlí dítěte.

2. Jaké jsou produktové řady – Cybex dělí své autosedačky (stejně jako vybavení) do tří produktových řad (Platinum, Gold, Silver). Záleží na tom, zda se přikláníte k extravagantnímu stylu, nejvíce komfortním materiálům a užitným vlastnostem, nebo k rozumnější ceně.

3. Současnost – V současnosti značka spadá pod čínské monstrum Goodbaby Universal Possessions Constrained a je považována za průkopníka v oblasti zabezpečení dětí.

Podle jakých informací si vybrat tu pravou autosedačku

Pořízení kvalitní autosedačky je jedním ze životních rozhodnutí pro všechny opatrovníky. Dobře zpracovaný materiál hraje důležitou roli v nebezpečných dopravních podmínkách, kdy může zachránit nejen život vašeho dítěte, ale navíc i váš. Z tohoto důvodu vybírejte autosedačky od prověřených značek, které dodržují přísná bezpečnostní kritéria a jejichž inovace se neustále vyvíjejí a zdokonalují. V následujících řádcích vám přinášíme alespoň nástin nejdůležitějších parametrů a několik základních rad, jak si ji vybrat. Poskytneme vám několik postřehů o tom, co byste při výběru neměli opomenout.

Začneme skupinami, které firma musí zohlednit

Všechny autosedačky jsou většinou rozděleny do několika skupin podle hmotnosti dítěte. Hmotnost dítěte je klíčová pro správnou použitelnost autosedačky, proto se neustále řiďte schválenými váhovými limity. V opačném případě by autosedačka nemusela splnit svou základní funkci, kterou je ochrana dítěte při cestování v autě. Kromě toho uvádíme věkové údaje pro každou skupinu, ale ty by měly být brány jako orientační. Podle normy ECE (Evropská finanční komise) jsou autosedačky rozděleny do skupin:

1. Od 0 kg do 10 kg – autosedačky ECE splňují požadavky na bezpečnou přepravu novorozenců a novorozených dětí do přibližně 9 měsíců věku. Autosedačky se upevňují proti směru jízdy pomocí bezpečnostních pásů, připnutím na základnu nebo pomocí systému ISOFIX. Takto malé děti však nemají dostatečně vyvinutou krční páteř a tato poloha je pro ně bezpečnější. Vzhledem ke svému tvaru se autosedačky nazývají také podpůrné autosedačky a mohou být zpracovány pro systém trojkombinace s kočárkem.

2. 0+ do 13 kg – autosedačky ECE 0+ jsou plánovány pro batolata do 1 roku, která nespadají do skupiny 0. Jsou také naštěstí orientovány proti směru jízdy, takže z této skupiny získáte polohu i pro novorozence. Pokud vám to nedělá potíže, vezměte na vědomí, že airbag musí být deaktivován, když je autosedačka umístěná na sedadle vedle řidiče.

3. sk. I od 9 do 18 kg – Tato skupina ECE I zahrnuje autosedačky plánované pro děti, které již mohou samostatně sedět, ale stále potřebují oporu pro záda. Používají se proto od 9 měsíců do téměř 4 let věku. Jsou připraveny s vlastním sedlovým rámem pro připoutání dítěte a v autě se upevňují pomocí pásů nebo systému ISOFIX.

4. sk. II od 15 do 25 kg – autosedačky ECE II jsou určeny pro zralejší děti, tedy ve věku 4 až 6 let. Tyto autosedačky často volí opatrovníci, kteří nevěří vývoji autosedaček a dávají přednost lepší spekulaci. Výběr je velmi omezený a několik známých výrobců tuto skupinu vůbec neberou v potaz.

5. sk. III od 22 od 36 kg – autosedačky ECE III jsou vhodné pro děti od 6 do přibližně 11 let. Jsou srovnatelné s modely z minulé skupiny, ale pokrývají různá váhová pásma. Mezi výrobci se o nich příliš nemluví. Na druhou stranu jsou k dispozici podsedáky, které však nemají žádný opěrný bod, a tak neposkytují dítěti žádnou ochranu před bočními nárazy.

Z hlediska zaměření si nevystačíte s pouze s jednou autosedačkou během života vašeho dítěte (a to hlavně v případě, že jste se rozhodli, že s ním budete běžně cestovat autem). Doba letí a děti se vyvíjejí stejně rychle, ale ne každý má rozpočet, který mu dovolí koupit moderní sedačku každý rok. Proto jsou v inzerci i tzv. kombinované modely, které pokryjí hned několik váhových skupin. Dávejte si však pozor na bezpečnostní prvky a pevný materiál.

V praxi to znamená, že si vystačíte se dvěma autosedačkami – primární bude mít označení ECE nebo 0+ (nebo 0/I, 0+/I), které mohou uspokojivě krýt záda ještě nezralé krční páteři tím, že jsou umístěny proti směru jízdy. A poté si můžete koupit kombinovanou autosedačku 2v1 z kategorie I/II/III pro děti o hmotnosti 9-36 kg.

TIP: Jak vybrat dětskou autosedačku

Jak je to s bezpečností a komfortem pro vaše dítě

Vysokou bezpečnost zajišťují autosedačky, které prošly náročnými bezpečnostními testy. Tyto sedačky mají řadu bezpečnostních prvků, které hrají v případě nehody velmi důležitou roli. Některé z nich navíc souvisejí s útěchou dítěte při cestování. Je důležité mít na paměti, že dítě může v autosedačce strávit dlouhé hodiny. Které součásti máme na mysli a jaký je jejich důvod?

1. Skořepina ze zdatné tkaniny – Pevná skořepinová tkanina může být nutností. Několik autosedaček má skořepinu z profi tkaniny, která se navíc používá na nárazníky automobilů. Jsou výjimečně pevné a spolehlivě nárazy utlumí.

2. Nastavitelná opěrka hlavy – Klíčový bezpečnostní prvek, který není pouze zásadní pro pohodlí vašeho dítěte. Rám autosedačky musí být možné přizpůsobit odlišným předpokladům, jak se dítě vyvíjí. Velmi jistě oceníte to, že hlava dítěte je vždy zajištěna po stranách autosedačky, a to i při spánku.

3. Nastavitelná bezpečnostní podložka – Používá se až do tří let věku dítěte a slouží k lepšímu rozptýlení životních sil v případě nehody a úrazu. Je podstatně bezpečnější než obvyklý bezpečnostní pás, protože zároveň zajišťuje hlavu, krk, ramena a břicho dítěte a jeho vnitřní orgány.

4. Ochrana dítěte při bočním nárazu – je součástí prémiových modelů. V případě nehody zachytí boční části autosedačky veškerý vliv a přesunou jej mimo dítě, což v podstatě ovlivní následky nehody.

Z bezpečnostních důvodů jednoznačně doporučujeme udržovat strategickou vzdálenost od již použitých autosedaček. Nikdy nevíte, v jakém stavu se sedačka skutečně nachází nebo zda se již nestala svědkem nehody a nebyla poškozena. Hlavně vezměte na vědomí, že některé poškození nemusí být na první pohled patrné.

Jednotné evropské normy, které musí splňovat všechny autosedačky

V současné době existují v Evropě dvě zákonná měřítka, která stanovují, jak musí být všechny autosedačky vyzkoušeny, ještě než mohou být schváleny k prodeji. Následně můžete na sedadlech běžně objevit označení:

  • ECE R44 / 04
  • i-Size

Cybex autosedačky prošly různými crash testy

Výrobci otestovaných modelů běžně podrobují své modely konkrétním crash testům. V nich se ukáže, jak by se předváděný vůz choval v případě havárie. Proto při výběru navíc zkoumejte certifikáty od bezplatných prestižních vzdělávacích institucí. Níže je uvedeno několik nejznámějších crash testů.

1. ADAC

Německý test ADAC hodnotí chování a reakce autosedačky při nárazu, pevnost spojení autosedačky, snadnost instalace, pohodlí dětského prostoru, hmotnost a neobjevení destruktivních látek v použitých materiálech. Tyto testy jsou z větší části považovány za jedny z nejnáročnějších.

2. ÖAMTC

Jde o rakouskou automobilovou a motocyklovou společnost, která se zabývá zkoumáním toho, zda výrobek splňuje požadovanou bezpečnost, uživatelsky přívětivý a zda obsahuje nějaké škodlivé látky.

3. TASS

Toto označení patří nizozemské společnosti, která se zabývá pouze crash testy.

4. TCS

Švýcarská automobilová společnost, která účinně posiluje bezpečnostní kampaně v silničním provozu. Testuje autosedačky z hlediska péče, ergonomie, bezpečnosti při nárazu, zpracování a škodlivých látek.

5. Stiftung Warentest

Německá organizace, která také hodnotí bezpečnost, ergonomii a snadnost použití nebo nahromadění škodlivých látek. V některých případech ji navíc najdete pod zkratkou StiWa.

Jaké jsou specifikace autosedačky od firmy Cybex

Autosedačky prestižní značky Cybex získaly v různých testech obrovské množství ocenění. Značka klade vysoké nároky na kvalitu, bezpečnost, neochvějnou kvalitu a zdravý rozum a nabízí autosedačky s vysokým nebo převažujícím komfortem ze současné nabídky.

Získané ocenění a splněné bezpečnostní testy

Společnost Cybex během své historie získala více než 450 grantů na vylepšování, bezpečnost a rozvoj. Toto úžasné číslo je výsledkem každoročních crash testů a neustálého zlepšování. Všechny autosedačky Cybex jsou často zkoušeny a hodnoceny bezplatným testováním. Zájemci o ně jsou buď stabilními šampiony testů, nebo získávají skvělé známky v četných testech kupujících, které provádí ADAC nebo Stiftung Warentest. Pravděpodobně vás nepřekvapí, že mnoha modelům autosedaček Cybex byly přiděleny a uděleny prestižní granty. Mezi nejoblíbenější patří granty plánu Ruddy Speck a německé Design Awards.

Například řada autosedaček Cybex Z-line získala prestižní grant. S celkovým hodnocením 1,9 se autosedačka Solution Z i-Fix (15-50 kg) stala nejlepší autosedačkou ve své skupině. To byl výsledek testů provedených 05/2020 několika evropskými spotřebiteli, jako jsou Stiftung Warentest a ADAC. V současné době je také certifikován podle nejnovější bezpečnostní normy UN R129/03, která konsoliduje pokročilé metody testování bočních vlivů. Pallas B-Fix (9-36 kg) získal v květnu 2020 také grant a získal celkové skóre 2,4, což je navíc nejlepší hodnocení ve své skupině.

Disponují Sensor Safe

Posláním této značky je pokrok. Jedním z nich je bezpečnostní balíček Sensor Safe 4 v 1, který ve spojení s chytrým telefonem poskytuje klíčové alarmy, které pomáhají předcházet krizovým situacím. Aplikace v přenosném telefonu vás ihned upozorní v případě, že se vaše dítě odepne. A upozorní vás i v případě, že vaše dítě zůstane v autě dlouho na jednom místě, nebo v případě, že je okolní teplota problematická.

Efektivně vyřešili bezpečné upevnění autosedaček

Jedním z nejdůležitějších parametrů, které opatrovníci zvažují při výběru, je způsob ukotvení ve vozidle. Společnost Cybex se snaží pro své klienty vytvořit co nejjednodušší výběr, takže už z názvu poznáte, jak ji lze ukotvit. Pokud je v názvu autosedačky Cybex uvedeno -Settle, znamená to, že je schválena pro použití s ISOFIXem nebo bez něj. V každém případě jsou zvláštním případem modely Cybex Juno, které vyžadují jak použití pásů, tak připojení ISOFIX. V případě, že autosedačka nemá v názvu -Settle, lze ji ukotvit s použitím tříbodového pásu vozidla. ISOFIX nelze připojit k autosedačkám!

Nejlepší autosedačky od firmy Cybex

VariantaVzhledKladyZáporyCenové rozpětí
0 -13 kgCybex Cloud T i-Size+ Využijete ji do 24 měsíců 
+ Limitované edice
+ Otočný mechanismus 
+ Boční ochrana
+ Disponuje Sensor Safe technologií
– Vysoká cena
– Obtížné odejmutí potahu
– Nutné dokoupit základnu
7000 – 8000 Kč
0 – 18 kgCybex Sirona S2 i-Size+ Od 3 měsíců do 4 let
+ Nastaveno pro ISOFIX 
+ Boční ochrana
+ Otočný mechanismus
– Nepříznivá cena
– Těžší do ruky
9000 – 11000 Kč
9 – 36 kgCybex Pallas M-fix SL+ Od 9 měsíců do 12 let
+ Systém pro cirkulaci vzduchu
+ Vysoká bezpečnost
– Pro některé je stísněná7790 – 8000 Kč

Srovnání parametrů těchto autosedaček

ParametryCybex Cloud Z i-SizeCybex Sirona S2 i-SizeCybex Pallas M-fix
ŘadaPlatinumGoldSilver
Směr pro ukotveníproti směrupo / proti směrupo směru
Polohování sedadlaAnoAnoAno
Polohování opěrkyAnoAnoAno
CertifikaceADAC, ÖAMTC, TCS, Design Awards,UN R129 / 03ADAC, TCS
Nosnost0 – 13 kg0 – 18 kg9 – 36 kg
Výška45 – 87 cm61 – 105 cm63 cm
Šířka44 cm44 cm54 cm
Systém upevnění3 bodový pás, základna Base ZISOFIX3 bodový pás, ISOFIX
Hloubka67 cm——63 cm
Hmotnost4,8 kg13,9 kg9,3 kg

Nejlepší autosedačky Cybex na e-shopu

„Platinová“ autosedačka, díky které bude Vaše dítě v maximálním luxusu a bezpečí. Mimo špičkových bezpečnostních prvků disponuje také snadným ovládáním, což rodiče jistě ocení.

Autosedačka, která Vás zaručeně potěší svým systémem a funkcemi. Díky funkci 360° můžete sedačku otáčet tak, jak potřebujete a při vkládání a vyjmutí dítěte ze sedačky nezatěžovat svou páteř.

Autosedačka řady Pallas M-fix vydrží s dítětem až do jeho 11 let. Díky jejím skvělým prvkům a vlastnostem získala několik ocenění nejznámějších evropských spotřebitelských institucí.

Od Jana Kolínková

Chovatelka domácích zvířat, pěstitelka rostlin, milovnice dobrého jídla a psaní textů. Ve volném čase ráda pečuje o zahradu, čte knihy a uskutečňuje svoje nápady — jako je učení se hrát na kytaru, stavba ze dřeva a jiné. Jejím snem je žít klidný život.