Jak obléknout dítě na jaře – na co nezapomenout

Jarní počasí láká k procházkám. Po zimním lenošení vylézá sluníčko a maminky s dětmi vyráží do terénu s kočárkem. Na jaře se vám dítě tak snadno nepřehřeje ani neprochladí. Dalo by se říct, že jde o bezstarostné období. Ale na základní pravidla oblékání myslete i na jaře, jejich podcenění může stát vaše miminko nemoc a z pěkného jara si nic neužijete.  

Obsah článku

Kolik vrstev obléct na jaře?

Každé miminko je jiné a potřebuje jiné množství vrstev. Nejúčinnější je dítko osahat. Teplotu ověřte na zátylku. Pokud je zpocený, sundejte jednu vrstvu. Pokud studený, tak jednu vrstvu naopak přidejte. 

Obecně by se dalo říct, že na jaře miminku do kočárku oblečete:

  • Body s dlouhými rukávy
  • Mikinku nebo svetřík
  • Legíny nebo tepláčky
  • Zateplený overal 
  • Ponožky 
  • Capáčky, pokud nejsou součástí overalu
  • Čepičku
  • Rukavičky, pokud nejsou součástí overalu 

Dále miminko zabalíte do jarního fusaku. Pokud je velký vítr, tak nezapomeňte zvednout clonu proti větru nebo kočárek zakrýt dekou, aby do něj nefoukalo. 

Přestože dítě obléknete podle pouček, tak může být miminku teplo nebo zima. Bude se v kočárku kroutit a plakat, tak radši průběžně ověřujte teplotu na zátylku. 

Nepodceňujte jarní slunce

První jarní sluníčko je zrádné. Přestože není příliš velké teplo, tak vás může spálit.

Snažte se miminko ochránit před přímými slunečními paprsky. Nenechte do kočárku svítit slunce, ale i na jaře využívejte UV clonu, kterou koupíte v drogerii nebo ve specializovaném obchodě s dětskými věcmi. 

Někdy se vám naopak bude zdát na sluníčku teplo. Na jaře máme tendence se oblékat méně než na podzim, přestože jsou teploty prakticky stejné. Vy se při procházce hýbete, ale miminko leží a může ho ofouknout vítr, takže se nenechte unést jarním sluníčkem a dítě oblečte opravdu teple.

Dítě, Kapota, Pletené Zboží, Pletené, Zimní Oblečení

TIP: Jak chránit dětskou pokožku před sluncem

Na co nezapomínat 

Jarní vítr umí být pěkně studený. Zakrývejte miminku důsledně ouška, aby mu do nich nenafoukal vítr. Kočárek zakrývejte clonou proti větru a vozte sebou vždy pláštěnku, protože počasí na jaře bývá aprílové nejen v dubnu.

Nánožník je skvělým pomocníkem, jak udržet v kočárku příjemné teplo. Vytvoří celistvou bariéru proti větru a ochrání před výkyvy teplot. Udrží miminko v suchu při nenadálém dešti, když nemáte zrovna pláštěnku. 


Přečtěte si také

Od Petr Krauz

Amatérský sportovec se skromnými výsledky, milovník zdravé výživy a kroket s tatarkou. Mimo jiné také SEO konzultant na volné noze, majitel webu Krauzovinacestách.cz a zakladatel projektu Marketingová-Plzeň.cz // Instagram | LinkedIn | Facebook