Recenze kočárku HAUCK RUNNER 2 Sport Black 2022

Kočárek je nepostradatelnou součástí prvního období života našich dětí, proto je velmi důležité, aby byl vybrán opravdu pečlivě. Je důležité vybrat správný druh konstrukce, která bude nejlépe sedět na vývojovou fázi vašeho dítěte. Druh koleček a provedení odpružení, počítáme-li tolik oblíbené houpání, které je opravdu základní funkcí. Význam bezpečnostních prvků, rozměrů a hmotnosti také nelze příliš zpochybnit. Nezapomeňte zkontrolovat druh a kvalitu použitých materiálů, které by měly být certifikované. Různé další prvky a doplňkové funkce jsou příliš důležité.

Kočárek disponuje otočným kolečkem pro překonávání úzkých zatáček a velká nafukovací kola pro plynulou jízdu bez otřesů. Použít ho můžete od narození až do předškolního věku. Dále můžete využít otevírací okénko pro provzdušnění. Rukojeť lze posunout podle postavy až o 30 cm, disponuje reflexními světelnými proužky pro bezpečnost. V ceně je 5bodový pás, brzda a přední madlo. Velký koš pod sedátkem a opěrku nohou lze složit do prostorově úsporného rozměru.

Obsah článku

Kočárek Hauck Runner 2 Sport

Sportovní kočárek Hauck Runner 2 s nafukovacími koly má ve své kategorii mimořádně skvělý poměr cena/výkon. Díky obrovským kolům je ideální jako terénní sportovní kočárek a jak potvrzují průzkumy klientů, jízda po lesní cestě nebo po půdě je opravdu plynulá. Každopádně vzhledem k pořizovací ceně produkt nemá systém odpružení, což je ale přijatelné.

Obecné parametry

Typ kočárkuSportovní
Průměr kol40 cm, 30 cm
Počet kol3
Max. zátěž25 kg
Věková kategorie0-48 měsíců

Co se týče bezpečnosti dítěte, uspokojivý je vysoce bezpečný pětibodový systém a samozřejmě dětské madlo. Aby byla jízda s tímto kočárkem pohodlná pro všechny, bez ohledu na jejich vzrůst, lze navíc rukojeť nastavit podle vzrůstu. Sedačka se dá opřít a je obrovská – nosnost celé korbičky je až 25 kg, a to při hmotnosti 11 kilogramů.

Kočárek má skládací konstrukci, nákupní proutěný koš pod korbičkou a lze jej používat pro děti od narození. Pro tento případ výrobce předepisuje zakoupení pohodlného balení 2v1. Ve stříšce je umístěna síťovaná část pro lepší viditelnost a cirkulaci vzduchu a přední kolo je uzamykatelné. Navíc stříška disponuje ochranou UPF 50, která dítě spolehlivě ochrání před sluncem, ale navíc i před deštěm.

Tabulka parametrů

Výrobce Hauck
Nosnost22
KolaNafukovací
Zatáčení předních kolAno
Aretace předních kolAno
OdpruženíAno
Nastavitelná míra odpruženíNe
BrzdaNožní
Nastavitelná výška rukojetiAno
Skládání jednou rukouNe
Pojistka proti rozloženíAno
Stojí po složeníAno
Rozměry složeného kočárku (š/d/v-cm)59/47/87
Rozměry rozloženého kočárku (š/d/v-cm)59/126/110
Hmotnost11 kg

Hauck na cestách

Sportovní kočárek Hauck Runner 2 váží 11 kg, ale přesto se s ním lze snadno pohybovat i mezi uličkami a přední otočné kolo s možností aretace zaručuje skvělé zatáčení. Při cestování rodiče ocení jeho jednoduché složení do kompaktních rozměrů a výhodou je i kapacitní prostor pod kočárkem, který může pohodlně převážet i nákupy. V případě, že je to nezbytné, lze ke kočárku dokoupit pláštěnku. Kočárek hodnotíme poměrně kladně, jeho flexibilní využití vás překvapí ne jenom na procházkách po městě, ale dobře poslouží i při běhání a lezení.

Sportovní sedačka 

Stejně jako u většiny sportovních modelů není možné u kočárku Hauck změnit směr sezení, polohu lze jednoduše trvale nastavit po směru jízdy. Zádová opěrka je pohyblivá, jak je obvyklé, a lze ji sklopit téměř do roviny, aby si dítě mohlo odpočinout. Nepraktické je, že podnožník není polohovatelný, což je vzhledem k okolnostem velký nedostatek. V ostatních ohledech se kočárek z větší části drží na skvělé úrovni. Rozhodně mu nechybí ani bezpečnostní vychytávky, jako je pětibodový pás nebo madlo, a také má větrání. Šokující je, že na tomto modelu neobjevíte střešní okno, které kočárky velmi často mají.

Příslušenství ke kočárku

Co by to bylo za kočárek, kdybyste si k němu nemohli dokoupit potřebné příslušenství. Není třeba se dlouze rozepisovat o příslušenství, které je u sportovních modelů častěji nedostatkové. Totéž bohužel platí u modelů Runner. Ale najdeš zde nákupní košík, ale komponenty jako nánožník, pláštěnka proti dešti nebo taška na rukojeti.

Hodnocení kočárku Hauck Runner 2

VýhodyNevýhody
+ Velká kola– Musíte hlídat, zda se brzda zacvakla do zoubku na obou stranách 
+ Jízdní vlastnosti– Krátká stříška
+ Široký sedák pro dítě– Nafukovací přední kola, která nelze nafouknout běžnými pumpičkami
+ Snadné ovládání i jednou rukou
+ Jednoduchá manipulace

Kočárek disponuje otočným kolečkem pro překonávání úzkých zatáček a velká nafukovací kola pro plynulou jízdu bez otřesů. Použít ho můžete od narození až do předškolního věku. Dále můžete využít otevírací okénko pro provzdušnění. Rukojeť lze posunout podle postavy až o 30 cm, disponuje reflexními světelnými proužky pro bezpečnost. V ceně je 5bodový pás, brzda a přední madlo. Velký koš pod sedátkem a opěrku nohou lze složit do prostorově úsporného rozměru.


Přečtěte si také

Od Jana Kolínková

Chovatelka domácích zvířat, pěstitelka rostlin, milovnice dobrého jídla a psaní textů. Ve volném čase ráda pečuje o zahradu, čte knihy a uskutečňuje svoje nápady — jako je učení se hrát na kytaru, stavba ze dřeva a jiné. Jejím snem je žít klidný život.