Kinderkraft Sport Grande 2019

Lehký a elegantní městský sporťák se čtyřmi kolečky, to je Kinderkraft Grande ve variantě Sport. Mezi barevnými variantami, které najdete u tohoto kočárku jsou černá a elegantní šedá.

Výhody:

  • Velmi přívětivá cena
  • Snadná obsluha
  • Dlouhá stříška a hodně místa uvnitř
  • Velký košík na nákupy

Kinderkraft Sport Grande 2019- recenze

Sportovní kočárek Kinderkraft Sport Grande z roku 2019 je levný městský kočárek na čtyřech pěnových EVA kolech. Sport Grande vás nejspíš zaujme krásným a povedeným vzhledem a možná budete chvilku pochybovat, když zjistíte jeho cenu. Ale na tu cenu je kočárek opravdu povedený a kdyby nebyl poměrně těžký, tak by mohl být směle jedním z TOP kočárků.

Ale je tu několik ALE a také několik výhod, které byste měli před nákupem zvážit. Postupně vám je v článku ukážeme a pomůžeme vám tak fundovaně se rozhodnout.

 

Konstrukce kočárku Kinderkraft – 6/10

Kočárek je vyroben převážně z plastových komponent.  Některé části podvozku jsou hliníkové. Kola jsou vyrobena z EVA pěny, která se na kočárky do města nejčastěji používá.

Samotný kočárek je celkem těžký. Má 9 kg  proto se řadí mezi těžší sporťáky. Ať už chcete nebo ne, devět kilo se prostě už pronese. Hlavně pokud budete hodně cestovat a sem tam narazíte na autobus bez nízkopodlažního vstupu.

Všechny části na tomto kočárku do sebe zapadají pomocí Click Clack systému nebo je připevníte pomocí patentek. Kočárek tedy rozložíte na skutečné „atomy“ a zase jednoduše složíte.

Výhodou je i velký nákupní prostor pod kočárkem, kde jednoduše strčíte nákup z Albertu a mažete domů….

Bezpečnost a pohodlí pro dítě – 8/10

Bezpešnosti v tomto kočárku zaručuje samosebou systém „kurtů“ pro dítě – tedy pětobodý pás s polstrovanými ramínky. A také mezinožní zarážka, kterou jednoduše vytvoříte další zábranu proti proklouznutí dítěte z kočárku v případě, že byste prcka jen narychlo usadili a potřebovali někam poodjet bez složitého gurtování.

Sedačka je polstrovaná a klasicky potažená polyesterovou omyvatelnou „látkou“. Posed lze zvednout i naklopit tak, aby se dítě pohodlně vyspalo po cestě.

K pohodlí přispívá i polstrování pod nožičkami a také dlouhá stříška, která zajistí dostatečnou ochranu proti větru.

Kočárek Kinderkraft Sport Grande 2019 je jeden z širších a větších kočárků. Pohodlně do něho dáte i dítě větší. Maximálně uveze 15 kg.

Stříška – 8/10

Stříška je, jak jsme zmiňovali výše, jedna z větších a prostornějších. Ze základního stavu se na kočárku rozepíná uprostřed a tím se ještě dá prodloužit. 

Na stříšce je přídavný „kšilt“, který pomůže chránit dítě v létě ještě o něco lépe. Dobrou zprávou je, že stříška dobře chrání, i když máte sklopené sedadlo do lehu. 

Nožičky lze pohodlně zvednout a dítě se tak dobře vyspí.

Na stříšce najdete i šmírovací okénko, kterým můžete kontrolovat „spánek“ za jízdy.

Skládání a ovládání 5/10

Tento kočárek má přeci jen své nevýhody. Kromě větší hmotnosti to je také rukojeť, která není polohovatelná a ani ji výškově nenastavíte. Je to daň za cenu, která je opravdu nízká.

Tím pádem je potřeba přemýšlet nad tím, jestli vám bude KinderKraft vyhovovat. Je to totiž poměrně velký a robustní kočárek. Pokud jste tedy drobná malá žena, tak vám bude vysoký a budete s ním nespokojená.

Kočárek není také nijak zvlášť snadno složitelný. Jde to, ale potřebujete dva chvaty. Mnohem snadnjší a pro městský pohodlný život uchopitelnější je koncept kočárku Baby Jogger City mini nebo například Britax B-Motion

Příslušenství ke kočárku

Kinderkraft Sport Grande má obrovskou výhodu a tou je bohatá základní výbava kočárku. Ke kočárku dostanete kromě sedačky a podvozku také:

  • Nánožník v barvě 
  • Pláštěnku
  • Sluneční clona
  • Madlo

V této ceně je výbava opravdu nadstandardní.

„Nožní brzda je hodně subtilní a může být problém s jejím zmáčknutím nohou, protože je ve středu kočárku a tam se prostě špatně trefuje. „

„Sedačka je opravdu velmi široká a pro malé dítě nebo batole, které je ve věku, kdy se učí sedět, není tak velká sedačka zrovna komfortní. Pokud máte dítě baculatější, je to ideální volba.“

Základní parametry kočárku

Rozměr rozloženého kočárku 100 x 97 x 53 cm
Rozměr složeného kočárku
Kolekce 2019
Barva výrobce černá, šedá
Druh sporťáky
Polohování ano
Ruční brzda ne
Nafukovací kola ne
Možnost uchycení autosedačky ne
Váha 9 kg
Nastavitelná rukojeť ne
Počet kol 4
Barva

 

Další kočárky v této kategorii: