Kinderkraft Sport Grande – recenze a osobní zkušenosti

Sportovní kočárek Kinderkraft Sport Grande z roku 2019 je levný městský kočárek na čtyřech pěnových EVA kolech. Sport Grande vás nejspíš zaujme krásným a povedeným vzhledem a možná budete chvilku pochybovat, když zjistíte jeho cenu. Ale na tu cenu je kočárek opravdu povedený a kdyby nebyl poměrně těžký, tak by mohl být směle jedním z TOP kočárků.

Ale je tu několik ALE a také několik výhod, které byste měli před nákupem zvážit. Postupně vám je v článku ukážeme a pomůžeme vám tak fundovaně se rozhodnout.

Konstrukce kočárku Kinderkraft – 6/10

Kočárek je vyroben převážně z plastových komponent.  Některé části podvozku jsou hliníkové. Kola jsou vyrobena z EVA pěny, která se na kočárky do města nejčastěji používá.

Samotný kočárek je celkem těžký. Má 9 kg  proto se řadí mezi těžší sporťáky. Ať už chcete nebo ne, devět kilo se prostě už pronese. Hlavně pokud budete hodně cestovat a sem tam narazíte na autobus bez nízkopodlažního vstupu.

Všechny části na tomto kočárku do sebe zapadají pomocí Click Clack systému nebo je připevníte pomocí patentek. Kočárek tedy rozložíte na skutečné „atomy“ a zase jednoduše složíte.

Výhodou je i velký nákupní prostor pod kočárkem, kde jednoduše strčíte nákup z Albertu a mažete domů….

Bezpešnosti v tomto kočárku zaručuje samosebou systém „kurtů“ pro dítě – tedy pětobodý pás s polstrovanými ramínky. A také mezinožní zarážka, kterou jednoduše vytvoříte další zábranu proti proklouznutí dítěte z kočárku v případě, že byste prcka jen narychlo usadili a potřebovali někam poodjet bez složitého gurtování.

Sedačka je polstrovaná a klasicky potažená polyesterovou omyvatelnou „látkou“. Posed lze zvednout i naklopit tak, aby se dítě pohodlně vyspalo po cestě.

K pohodlí přispívá i polstrování pod nožičkami a také dlouhá stříška, která zajistí dostatečnou ochranu proti větru.

Kočárek Kinderkraft Sport Grande 2019 je jeden z širších a větších kočárků. Pohodlně do něho dáte i dítě větší. Maximálně uveze 15 kg.

Stříška – 8/10

Stříška je, jak jsme zmiňovali výše, jedna z větších a prostornějších. Ze základního stavu se na kočárku rozepíná uprostřed a tím se ještě dá prodloužit. 

Na stříšce je přídavný „kšilt“, který pomůže chránit dítě v létě ještě o něco lépe. Dobrou zprávou je, že stříška dobře chrání, i když máte sklopené sedadlo do lehu. 

Nožičky lze pohodlně zvednout a dítě se tak dobře vyspí.

Na stříšce najdete i šmírovací okénko, kterým můžete kontrolovat „spánek“ za jízdy.

Skládání a ovládání 5/10

Tento kočárek má přeci jen své nevýhody. Kromě větší hmotnosti to je také rukojeť, která není polohovatelná a ani ji výškově nenastavíte. Je to daň za cenu, která je opravdu nízká.

Tím pádem je potřeba přemýšlet nad tím, jestli vám bude KinderKraft vyhovovat. Je to totiž poměrně velký a robustní kočárek. Pokud jste tedy drobná malá žena, tak vám bude vysoký a budete s ním nespokojená.

Kočárek není také nijak zvlášť snadno složitelný. Jde to, ale potřebujete dva chvaty. Mnohem snadnjší a pro městský pohodlný život uchopitelnější je koncept kočárku Baby Jogger City mini nebo například Britax B-Motion

Příslušenství ke kočárku

Kinderkraft Sport Grande má obrovskou výhodu a tou je bohatá základní výbava kočárku. Ke kočárku dostanete kromě sedačky a podvozku také:

  • Nánožník v barvě 
  • Pláštěnku
  • Sluneční clona
  • Madlo

V této ceně je výbava opravdu nadstandardní.

Základní parametry

Rozměr rozloženého kočárku100 x 97 x 53 cm
Rozměr složeného kočárku
Kolekce2019
Barva výrobcečerná, šedá
Druhsporťáky
Polohováníano
Ruční brzdane
Nafukovací kolane
Možnost uchycení autosedačkyne
Váha9 kg
Nastavitelná rukojeťne
Počet kol4

Od Vašek Brynda

Od mala se věnuje sportu, především sjezdovému lyžování a karate. Potom se zamiloval do lezení, ale uvědomil si, že mu na bříšku něco během studia na vysoké škole narostlo, a tak začal ještě běhat. Mimo to se věnuje přes čtyři roky linkbuildingu na webových stránkách jako je Testado.cz, či třeba Modio.cz a další. Hlavním cílem je dodělat školu a stát se ředitelem vesmíru.