Doplňky do auta, které by Vám neměly chybět

Rodičovské povinnosti neznamenají, že se musíte vzdát dovolené a cestování. Přestože se pravidelně objevují domněnky, že není rozumné brát s sebou kojence na cestu autem nebo k moři, například v případě, že dodržujete určitá pravidla, je možné vydat se na cestu i s tak malým dítětem. Zejména mořský vzduch pozitivně ovlivňuje zdraví vašich děti a vás. A co je příjemnějšího než pozorovat, jak vaše dítě objevuje svět po vašem boku? A v případě, že své malé děti zapojíte do plánování a přípravy společné akce, uvidíte, jak budou nadšené. V následujících řádcích vám poskytneme pár tipů a zkušeností, které se vám budou hodit před výletem a které vám pomohou zajistit dovolenou plnou pohody a odpočinku.

Praktický organizér do auta Vám nejen uloží veškeré věci, které potřebujete, ale také ochrání sedačku před znečištěním od dětských bot.

Stahující stínítko na okno do auta, díky kterému udržíte Vaše auto v chladu. Výhodou je, že se dá stínítko dobře skladovat a složit.

Zpětné zrcátko, díky kterému budete mít hladkou a bezpečnou jízdu. Díky 360° uvidíte Vaše dítko v autosedačce i proti směru jízdy.

Obsah článku

Cestování autem

Pokud cestujete autem, dělejte si přestávky na záchod a na protáhnutí končetin. Je také dobré vytvořit si seznam čerpacích stanic, kde si budete moci udělat přestávku. Abyste zkrátili dlouhé minuty v autě, může jeden z rodičů sedět s dětmi na zadním sedadle a snažit se je zaujmout hračkami, vyprávěním, zpěvem nebo slovními hrami. Pokud víte, že je vašemu dítěti v autě špatně (trpí kinetózou), nedávejte mu před jízdou stravu. V případě, že je to nezbytné, použijte vlhký ručník k osvěžení a dostatečnému vyvětrání auta.

Rozhodně není vhodné, aby dítě četlo knihu nebo pozorovalo ubíhající krajinu. Pokud je to nezbytné, použijte volně prodejný lék na kinetózu. Pokud jde o třídění věcí v autě, je moudré rozdělit si průběžně věci na ty, které budeme potřebovat hned při příjezdu do lokality, ty, které budeme potřebovat později, a ty, které budeme potřebovat během cesty. Podobným způsobem vybereme vhodný prostor. Střešní box je navíc skvělým pomocníkem. V případě, že jej nenaplníte celý, ušetříte si nepříjemnosti s přemýšlením, zda se vám do auta vejde vše, co si přejete. Vnitřek vozu by měl být co nejvolnější, takže je potřeba vše zkoordinovat a využít vestavěné přihrádky.

Jaké si pořídit příslušenství do auta?

TIP: Podívejte se na dostupné příslušenství na Feedo.cz

1. Chrániče a organizéry sedadel

Chrániče a organizéry do auta chrání čalounění pod a za sedadlem před odřeninami, škrábanci a špínou. Je vhodný pro autosedačky všech věkových kategorií, včetně autosedaček orientovaných proti směru jízdy a autosedaček isofix. Nejlépe je, když disponuje praktickými kapsami na nápoje, hračky a další věci, které jsou po ruce, takže nemusíte neustále zastavovat. Většinou se jednoduše zavádí pomocí 2 popruhů, takže vás v žádném případě nebude zdržovat před začátkem výletu.

Praktický organizér do auta Vám nejen uloží veškeré věci, které potřebujete, ale také ochrání sedačku před znečištěním od dětských bot.

 • Vyberte si z široké nabídky chráničů autosedaček, které ocení každý, kdo vozí dětskou autosedačku ve svém voze. Každý model vozu disponuje různou tvrdostí nebo potahovou látkou.
 • Jakmile děti vyrostou, dáte autosedačku pryč a budete mít radost, že jsou autosedačky stále ve svém jedinečném tvaru, bez polití nebo poškození v důsledku propíchnutí nebo trvalého znečištění.
 • Chránič autosedačky mívá prodloužení, k ochraně před otlakem a odřením od dětské autosedačky. Několik modelů má také užitečné kapsy pro odložení potřeb dítěte během jízdy. Doporučujeme věnovat pozornost rozměrům chráničů a porovnat je s rozměry vašich autosedaček. Majitelé štěňat využívají také klasické potahy, aby zabezpečili auto před jejich drápky.
 • Přehlédnout byste neměli ani organizéry, protože nejenže zajišťují sedadlo řidiče nebo spolujezdce před špínou z bot, ale navíc nabízejí možnost odložit vše, co si přejete, do různých kapes a organizérů. Dětem se to vždy velmi líbí.

2. Sluneční clony a rolety do auta

Sluneční clony do auta vám mohou účinně pomoci před horkým pálícím sluncem. Mohou být připojeny buď k čelnímu sklu, kde se používají, když vůz stojí na slunci, nebo k bočnímu oknu, kde chrání zadní sedadla vozu. Jste na pochybách, kterou stínítko do auta vybrat? Níže vám poskytneme několik rad.

 • Kam umístit sluneční clonu do auta – Sluneční clona do auta vám poslouží na více než jednom místě, budete si moci vybrat mezi čelním sklem a bočním oknem. Tyto dva druhy se liší mírou a propustností světla.
 • Na čelní sklo – Sluneční clona do auta zakrývá celé čelní sklo. Připojuje se nalepením uší do dveří vozu. Tyto sluneční clony do auta jsou neprůhledné, takže se vaše auto v horkých slunečných dnech skutečně nepřehřívá. Ale samozřejmě ji budete moci využít jen, když auto stojí.
 • Na boční okno – Sluneční clona do auta na boční okno stíní část světla, které dopadá na zadní sedadla vozu. Tento druh sluneční clony je zčásti průhledný a lze jej následně nechat po celou dobu na skle. V případě, že vezete malé ratolesti na zadních sedadel, může se hodit i sluneční clona do auta pro děti s obrázky.
 • Rolety do auta – Rolety fungují srovnatelným způsobem jako běžné sluneční clony. Rolety do auta však mají tu výhodu, že je prostě můžete mít navždy připojené k oknu a budete je moci srolovat dolů a nahoru.

Stahující stínítko na okno do auta, díky kterému udržíte Vaše auto v chladu. Výhodou je, že se dá stínítko dobře skladovat a složit.

3. Ochrana na pásy

Využití ochranných potahů pásů nám zajistí pohodlí, zejména při delších výpravách. Účelem ochrany na pásy je zabránit tomu, aby vaše děti bezpečnostní pás řezal, a vy jste tak mohli ocenit bezstarostnou jízdu. Jejich nasazení je mimořádně jednoduché a připevňují se pomocí suchého zipu.

4. Dětská zpětná zrcátka

Zrcátka umožňují kdykoli během jízdy zkontrolovat dítě ve zpětném zrcátku. Zrcátka jsou dostupná pro autosedačky orientované po směru i proti směru jízdy.

Zpětné zrcátko, díky kterému budete mít hladkou a bezpečnou jízdu. Díky 360° uvidíte Vaše dítko v autosedačce i proti směru jízdy.

5. Ostatní příslušenství

Ostatní příslušenství? Asi vás už nic nenapadá, co by se dalo využít pro zklidnění dítěte během cest. Ale věřte tomu nebo ne, existuje ještě pár jiných věcí.

 • VULLI Hrazdička s přísavkou
 • Organizér do kufru
 • Vložka do autosedačky
 • Držák tabletu
 • Doplňky do auta proti směru jízdy
 • Doplňky do auta po směru jízdy

Přečtěte si také

Od Jana Kolínková

Chovatelka domácích zvířat, pěstitelka rostlin, milovnice dobrého jídla a psaní textů. Ve volném čase ráda pečuje o zahradu, čte knihy a uskutečňuje svoje nápady — jako je učení se hrát na kytaru, stavba ze dřeva a jiné. Jejím snem je žít klidný život.