První náušnice pro vaše miminko: Kdy, jak a jaké vybrat?

První dětské náušnice jsou malým, ale důležitým doplňkem, který může dělat dcerce radost celý život. Doprovází je však spousta otázek, na které rodiče nemají ze začátku jasné odpovědi. Kdy je správný čas na propíchnutí oušek, jak a které vybrat a jak je to s jejich bezpečností? Připravili jsme pro vás článek plný užitečných informací, díky kterým budete hned chytřejší. 

Jak správně vybrat dětské náušnice?

Správný výběr dětských náušnic je klíčový pro bezpečnost a pohodlí vašeho miminka. Existuje několik faktorů, které byste měli při výběru zvážit:

1. Velikost: Pro první náušnice volte menší rozměry, minimalizujete tak riziko případného zachycení.

2. Materiál náušnic: Přednost by měly dostat hypoalergenní náušnice vyrobené z kvalitního materiálu, např. z 14k nebo 18k zlata, případně chirurgické oceli, které riziko alergie nebo podráždění pokožky vašeho dítěte eliminují.

3. Zapínání náušnic: Pro malé holčičky od 3 měsíců až zhruba do 8 let jsou ideální náušnice s brizurou. S tímto typem zapínání je téměř nemožné, aby si dítě náušnici samo rozeplo, také riziko zachycení náušnice je minimální. Pro starší dívky vyberte například pecky se zapínáním na šroubek nebo puzetu.

4. Design náušnic: Pak už jen stačí vybrat takové náušničky, které se vám budou líbit. Většina rodičů preferuje jednoduché a nenápadné designy. Můžete se rozhodnout pro zvířecí nebo drobné květinové motivy, které jsou velmi oblíbené. Doplnit je můžete o barevný drahokam, třeba barevný zirkon, nebo vzácnější smaragd či růžový safír.

Kdy je nejlepší doba začít nosit dětské náušnice? 

Otázka správného času, kdy propíchnout uši děťátku, je často diskutovaná. Dětské náušnice jsou krásným a půvabným doplňkem, který může zdůraznit jedinečnost vašeho dítěte. Nezapomeňte však, že je důležité poslouchat své rodičovské instinkty a respektovat individuální potřeby vašeho dítěte.

Lékaři doporučují první dětské náušnice propíchnout až po prvním očkování, po kterém bude mít dítě vyvinutý silnější imunitní systém. Obvykle to bývá mezí 3. a 6.měsícem věku. Důležité je poradit se se svým pediatrem, který vám poskytne nejdůvěryhodnější informace. 

Při zohlednění všech výše uvedených faktorů můžete s klidným svědomím vybrat první náušnice pro vaše miminko. Ujistěte se, že jste dodrželi základní pravidla bezpečnosti, zvolili vhodný čas a vybrali design, který si zamilujete. 

TIP na článek: Náušnice u dětí — kdy můžeme uši propíchnout?