Nejlepší kočárky roku 2023

Jako rodiče musíte najít nejspolehlivější kočárek, který zabezpečí vaše děťátko během vašich cest a výletů. A protože musíte zohlednit spoustu faktorů, je to v mnoha případech složité. Na trhu najdete nepřeberné množství kočárků, které však nemusí být tím pravým. A zvláště v dnešní době nejsou kočárky levnou záležitostí. Správným výběrem kočárku tak nejen zajistíte bezpečí dítěte, ale také ušetříte a budete spokojenější.

Obsah článku

Investování do kočárků ušetří spoustu problémů

Řada rodičů se musí dívat ne na výhody a vychytávky kočárků, ale také na to, kolik stojí. Počítejte s tím, že pokud chcete ten nejlepší možný kočárek, připlatíte si. V případě, že plánujete druhé dítě co nejdříve, vyberte kočárek, ze kterého lze udělat kočárek pro sourozence. Pak můžete ušetřit balík peněz za druhý kočárek a také zjistíte, že si výrazně zjednodušíte práci. Budete také moci ušetřit peníze nákupem dvojkombinace nebo trojkombinace, protože nebudete přispívat další částkou na sportovní kočárek a atd… V každém případě platí výše uvedená upozornění, která zaručují, že v případě kombinovaných kočárků jsou splněny bezpečnostní požadavky.

Jakou výbavu by kočárky měly mít?

Při výběru kočárku byste měli vzít v potaz i vychytávky, které vám mohou pomoci při manipulaci s kočárkem, ale zároveň bude mít vaše dítě dostatek místa a prostoru pro zábavu. Mezi tyto vychytávky se jednoznačně řadí:

 • Velký nákupní košík
 • Přebalovací taška
 • Nepromokavá pláštěnka, či určité části kočárku
 • Zateplený nánožník
 • Flexibilní polohování sedačky
 • Prodyšná stříška a korbička
 • Prodyšná matrace na spaní uvnitř korby
 • Aretace předních kol
 • Ovládání brzd
 • Nastavitelná rukojeť
 • Adaptér na připojení stupátka

Nejlepší kočárky pro rok 2023

KINDERKRAFT 3IN1 BTOUR ABC DESIGN SALSA 4  AIRLIONELO ANNET PLUS PEG-PÉREGO PLIKO MINI CLASSIO MON AMOURKINDERKRAFT PRIME 3V1
NÁNOŽNÍKANONEANOANOANO
DRUH KOLAGUMOVÁNAFUKOVACÍPĚNOVÁDVOJITÁGUMOVÁ
ARETACEANOANOANOANOANO
NASTAVITELNÁ RUKOJEŤANOANONENEANO
NOSNOST22 KG22 kg22 kg15 kg22 kg
POČET KOL 44444
KORBAANOANONENEANO
CENAOd 6700 KčOD 14 000 KčOD 4000 KčOd 6000 KčOd 9700 Kč
VĚK. KATEGORIE36 M36 M36 M4 rokyKombinovaný kočárek, vhodný i pro starší děti

1. KINDERKRAFT 3in1 BTOUR

Kočárek B-TOUR 3 v 1 v sobě spojuje hlavní prvky hluboké vaničky, sportovního kočárku a systému TRAVEL Framework (autosedačka s konektory). Je určen pro děti do cca 4 let (do max. hmotnosti 22 kg) a je vhodný pro procházky ve městě i mimo něj, což umožňují obrovská nafukovací kola. Disponuje velkým sedadlem 2 v 1 XL, které umožňuje změnit hlubokou vaničku na sportovní kočárek.

2. ABC DESIGN SALSA 4 AIR

Salsa AIR je pohodlný lehký kočárek, pro který není žádná krajina překážkou. Je vhodné pro vaše dítě od narození až do 22 kg. U novorozenců využijete výhod pohodlné hluboké polohy s větracími okénky a speciální matrace na spaní s výškově nastavitelnou částí v oblasti hlavy. Větší děti ocení pohodlný otočný sportovní nástavec s opěrkou zad, kterou lze nastavit až do úplného lehu. Pětibodový pás zajišťuje naprostou bezpečnost vašeho dítěte. Opěrka je omyvatelná a lze ji nastavit. Kočárek je výjimečně obratný díky otočným předním kolečkům. Odpružení a obrovská nafukovací kola zaručují skutečně pohodlnou jízdu na nerovném území. Ve složeném stavu má kočárek kompaktní rozměry.

3. LIONELO ANNET PLUS

Pokud se snažíte najít pohodlný sportovní kočárek, Lionelo Annet vás určitě nezklame. Má řadu předností, které při běžném používání oceníte. Disponuje kvalitními koly vyrobenými z pěnové hmoty Eva s tlumiči a brzdami, takže přejezd jakéhokoli hrbolu bude hračkou. Zádovou opěrku lze sklopit do úplného lehu, takže kočárek je vhodný pro děti již od narození. Otevřená, flexibilní stříška s okénkem je zabezpečí před klimatickými vlivy. Oddělitelné madlo je vyrobeno z ekologické kůže a reflexními prvky, stejně jako stříška. Opatrovníci budou spokojeni s držákem na nápoje, který se nachází na rukojeti. Bezpečnost dítěte zaručuje 5bodový pás. Součástí kočárku je nánožník a moskytiéra. 

4. PEG-PÉREGO PLIKO MINI CLASSIO MON AMOUR

Váží 5,7 kg, ale má všechny klasické prvky značky Plika. Opěrka zad má v nejmenší poloze sklon více než 150°, a proto se doporučuje od prvních měsíců života dítěte. Budete jej moci ovládat jednou rukou, aniž byste se museli příliš namáhat. Kočárek je pouze 50 cm široký, 101 cm vysoký a 84 cm hluboký, což vám dává mnohem více možností. Výtah, úzké uličky, lanovka nebo dopravní prostředek pro vás nyní nebudou překážkou. Jeho kompaktní rozměry ve složeném stavu oceníte zejména při cestování autem.

5. KINDERKRAFT PRIME 3V1

PRIME kombinuje 3 funkce v jednom kočárku. Od prvních dnů života vašeho dítěte využijete autosedačku MINK a hlubokou, pohodlnou korbičku. Pro starší děti jej lze změnit na snadno použitelný a lehký sportovní kočárek. Je vyroben z kvalitních materiálů, skvěle vypadá a je užitečný. Díky celoodpruženým kolům, centrální brzdě, rozsáhlým nafukovacím kolům a lehké, snadno ovladatelné konstrukci je kočárek vhodný do města i do širokého okolí.

Podle těchto čtyř jednoduchých bodů si vybere kočárek každý

 • Dívejte se po vhodné a pevné konstrukci – myslete na věk dítěte, váš způsob života a dostupnou částku na účtu
 • Zhodnoťte, jaká kolečka budete potřebovat – plastová jsou rozumnější do města, gumová kolečka se přizpůsobí náročnější krajině
 • Dávejte pozor na bezpečnost a ergonomii – vyberte kočárek s dostatečnými bezpečnostními prvky a pohodlným ovládáním a průběžně kontrolujte kvalitu materiálů a spojovacích prvků
 • Zvolte hmotnost, rozměry a vhodnou skladnost – hledejte kompromis mezi dostatkem místa pro vaše malé dítě a nákupy a rozměry, které se bez námahy vejdou do veřejného dopravního prostředku

Jaké konstrukce kočárků existují?

Prvotním a nejdůležitějším prvkem je druh konstrukce kočárku. Rozdílné varianty se liší svými rozměry, hmotností, ale také provedením sedací části a rukojetí. Právě teď existuje několik základních druhů:

V obchodech je možné narazit i na sourozenecké modely, které jsou určeny pro dvojčata. Ty se od ostatních variant liší svými rozměry, které jsou uzpůsobeny tak, aby vyhovovaly dvěma dětem současně.

Od Jana Kolínková

Chovatelka domácích zvířat, pěstitelka rostlin, milovnice dobrého jídla a psaní textů. Ve volném čase ráda pečuje o zahradu, čte knihy a uskutečňuje svoje nápady — jako je učení se hrát na kytaru, stavba ze dřeva a jiné. Jejím snem je žít klidný život.