Jak vybrat přebalovací tašku

Cestování s kočárkem může být někdy vyčerpávající. Abyste měli vše v dosahu a mohli to snadno objevit, je vhodnou volbou přebalovací taška na kočárek s vnitřní organizací. Díky tomu budou všechny základní věci dokonale uloženy a rodiče budou mít volné ruce. Správný model vám zpříjemní procházky a využijete ji i v budoucnu po odložení kočárku. V tomto článku se budeme soustředit na vnitřní vybavení a rozměry, ale navíc na vhodnou údržbu, která přispívá k životnosti výrobku.

Multifunkční a lehká přebalovací taška na kočárek BabyOno So City se hodí pro všechny, kteří hledají ideálního pomocníka a zároveň chtějí trochu ušetřit. Konkrétně tuto přebalovací tašku můžete upevnit na kočárek, nebo ji mít jako kabelku.

Tuto tašku na kočárek zprvu nerozeznáte od klasické kabelky. Čili se z ní stává perfektní doplněk pro maminky, které nechtějí na svých kočárcích vozit beztvaré tašky. Mohou je dokonce sladit i se svým outfitem, když si je budou chtít hodit přes rameno.

Pokud hledáte tašku, která bude elegantní a poněkud nenápadná s hladkým designem máte vyhráno. Čili, pokud hledáte něco, co nebude disponovat zbytečnými příkrasami a kapsičkami, nebude moc drahá, ale praktická, pak jste narazili na tu pravou. 

Obsah článku

Kdo bude s kočárkem chodit nejčastěji ven? 

Jedním kritériem je, zda bude kočárek více využívat maminka nebo tatínek. Navíc záleží na tom, zda budete kočárek vozit více po městě nebo v lesích a parcích. Proč? Tatínek a akční maminka ocení batoh, který lze připojit ke kočárku místo klasického přebalovacího „vaku“. Maminka, která bude vozit kočárek především do kanceláře a nakupovat ve městě, naopak využije spíše o něco větší kabelku.

Co budete nosit v přebalovací tašce? 

Když si maminky vybírají přebalovací tašky prakticky nikdy nezohlední rozměry – prostě často podceňují velikost úložného prostoru, který potřebují. Mějte na paměti, že jde nejen o nošení plen a dalších základních věcí pro přebalování dětí (vlhké ubrousky, pudr, olej…), ale také o látkové plenky (které mohou posloužit jako improvizační pleny na přebalování) a mnoho dalšího. Například: antibakteriální gel na ruce, opalovací krém a krém na jemnou pokožku, náhradní šaty pro miminko, voda pro vás, náhradní dudlík v případě, že jej používáte, a v případě, že nekojíte, tak si nachystejte mléko do lahvičky. 

A to jsme mluvili převážně o těch malých věcech. Čím je dítě starší, tím více potřebuje na procházce svačiny, bryndáčky a hračky na pískoviště. Také nezapomínejte na všechny obvyklé věci, které nosíte v kabelce bez dítěte. To, co nosíte v přebalovací tašce kočárku, je opět velmi individuální záležitostí. Ale určitě se připravte na to, že toho bude více než si myslíte. Nyní se podívejme na potřebné parametry při výběru přebalovací tašky. 

Na co se zaměřit při výběru přebalovací tašky na kočárek? 

Na jedné straně se výběr přebalovací tašky příliš neliší od výběru běžné brašny nebo batohu. Na druhou stranu, jak jsme uvedli výše v článku, toto nezbytné příslušenství by mělo být schopno přežít hodně věcí… A to jsme se ještě nedostali k běžným činnostem, kdy se vám do tašky mohou vylít věci, dítě se na ní vyblinká, rozkouše jí a podobně. Proto byste se měli raději zaměřit na odlišné parametry, než je běžné. Pojďme se na ně podívat. 

Velikost 

Přebalovací taška by měla být bezpochyby dostatečně velká, aby se do ní všechno vešlo. Současně byste měli navíc dbát na to, aby se vešla na kočárek a dala se k němu pohodlně připojit. Při výběru přebalovací tašky na kočárek objevíte někdy i dokonalou přebalovací tašku, kterou nelze ke kočárku připojit. V tu chvíli stojí za zvážení, zda ji opravdu chcete neustále tahat přes ramena nebo na zádech.

Hmotnost přebalovací tašky 

Před nákupem si také ověřte, kolik váží samotná taška. Nepřehlédněte, kolik toho musí unést a kolik toho tedy musíte unést vy. Tašky bývají samy o sobě těžké, proto je nezbytné se na tento parametr soustředit, aby vás taška na začátku výletu nepříjemně nešokovala. 

Cena tašky na kočárek 

Pro řadu opatrovníků je samozřejmě jednou z nezbytných součástí cena. Ta se může odvíjet především od materiálu, což naznačuje, že u tašky na kočárek se může vyplatit větší investice. Zejména v případě, že se jedná o flexibilní tašku, kterou lze využít k běžnému nošení i poté, co dítě vyroste.

Část kočárků má jako součást vybavení přebalovací tašku, ale ta je častěji moc malá a do ní se vejde jen základní přebalovací výbava. Takže budete moci ušetřit peníze během prvních několika měsíců, protože se nebudete muset stresovat výběrem přebalovací tašky a zároveň zjistíte své potřeby, což vám v budoucnu usnadní následující výběr přebalovací tašky. 

Materiál přebalovací tašky 

Pokud si potřebujete ušetřit část nervů, rozhodně byste měli myslet na materiál přebalovací tašky. Proč? Počítejte s tím, že se v tašce něco vylije nebo vysype. Dítě jí může během chvilky rozkousat (proto by měla být látka bezpečná a zdravotně nezávadná) a samozřejmě ji může kdykoli celou pozvracet. Existují i případy, kdy si do ní budete muset dát použitou plínu!

Z čeho si opatrovníci nejčastěji vybírají? 

Tkanina tašky je tedy opravdu důležitá. Měla by být pevná a zároveň by měla jít snadno vyčistit. 

 • syntetika (nejčastěji polyester nebo mikrovlákno)
 • kůže, umělá kůže, silikon
 • bavlna – ale ta je zcela nepřijatelná kvůli své malé trvanlivosti
 • taška musí být pevná a v ideálním případě nepromokavá

Co se týče údržby, je ideální řídit se radami konkrétního výrobce. U přebalovacích tašek z telecí kůže nezanedbávejte běžnou impregnaci, která prodlouží jejich životnost. Tašky ze syntetických materiálů můžete snadno vyprat v pračce (bez aviváže) a mít ji zase jako novou.

Vnitřní kapsy a organizace 

V tuto chvíli si pravděpodobně uvědomujete, že to s přebalovací taškou není úplně jednoduché. Co všechno by měla obsahovat! Proto je navíc zásadní její vnitřní organizace. Má taška dostatek přehledných kapes a přihrádek? Má úložný prostor na zip, v ideálním případě dva, kde budete mít klíče, mobilní telefon a další základní věci? Taška by měla být dokonale přehledná, abyste mohli kdykoli sáhnout přesně pro to, co chcete, a to i v případě, že máte na jedné ruce zavěšené malé dítě a na druhé máte staršího potomka. 

Snadné otevírání 

Souvisí s typicky otevíracím systémem přebalovací tašky, který by měl být bezpečný, avšak intuitivní a jednoduchý. Není nic hroznějšího, než když potřebujete rychle sáhnout po něčem v rámci předem co potřebujete, a ještě se musíte potýkat se zdlouhavým otevíráním. Vzhled přebalovací tašky je samozřejmě také důležitým faktorem. V dnešní době existuje příliš mimořádně elegantních možností, z nichž si můžete vybírat, takže se nemusíte stresovat tím, že byste si ji vzali i do společnosti.

Tipy na nejlepší přebalovací tašky

BABYONO So City

Multifunkční a lehká přebalovací taška na kočárek BabyOno So City se hodí pro všechny, kteří hledají ideálního pomocníka a zároveň chtějí trochu ušetřit. Konkrétně tuto přebalovací tašku můžete upevnit na kočárek, nebo ji mít jako kabelku.

Parametry:

 • Celkem kapes: 11
 • Materiál: Polyester
 • Rozměry: 42x33x14 cm
 • Boční popruhy na přichycení ke kočárku

BABYONO Unique trojúhelník

Tuto tašku na kočárek zprvu nerozeznáte od klasické kabelky. Čili se z ní stává perfektní doplněk pro maminky, které nechtějí na svých kočárcích vozit beztvaré tašky. Mohou je dokonce sladit i se svým outfitem, když si je budou chtít hodit přes rameno.

Parametry:

 • Celkem kapes: 10
 • Nastavitelný ramenní popruh
 • Dáte do ní 15 palcový počítač
 • Vyztužená konstrukce
 • Materiál: ekologická kůže na rukojetích a popruhu, nožky jsou kovové

DREAMBABY přebalovací taška

Pokud hledáte tašku, která bude elegantní a poněkud nenápadná s hladkým designem máte vyhráno. Čili, pokud hledáte něco, co nebude disponovat zbytečnými příkrasami a kapsičkami, nebude moc drahá, ale praktická, pak jste narazili na tu pravou. 

Parametry: 

 • Rozměry: 36x12x28,5 cm
 • Materiál: odolná textílie
 • Maximální nosnost 11 kg
RozměryMateriálShrnutíCena
BabyOno So City42x33x14 cmPolyesterPraktická kabelka
Ve sportovním provedení
Od 799 Kč
BabyOno Unique trojúhelník36x20x15 cmČástečně eko-kůžeAtypický tvar
Kvalitní provedení
Vhodná i do společnosti
Od 1899 Kč
DREAMBABY přebalovací taška36x15x28,5 cmOdolná textílieNa kočárku nepůsobí rušivým dojmem
Jednoduchý design
Od 689 K4

Přečtěte si také

Od Jana Kolínková

Chovatelka domácích zvířat, pěstitelka rostlin, milovnice dobrého jídla a psaní textů. Ve volném čase ráda pečuje o zahradu, čte knihy a uskutečňuje svoje nápady — jako je učení se hrát na kytaru, stavba ze dřeva a jiné. Jejím snem je žít klidný život.