Jak být po porodu co nejdříve fit? Doplňte si důležité vitamíny, minerály či bílkoviny

Porod je pro tělo ženy zásadní epizodou. Během devíti měsíců vytvoří kompletně nového člověka, proto není divu, že se z toho potřebuje jistý čas zotavovat. Jako maminka po porodu však svému tělu můžete pomoci dodáním důležitých látek, které vám pomohou cítit se lépe a pomohou i vašemu sebevědomí.

Únava, bolest těla, mdlá problémová pleť, hromadně vypadající vlasy, povislá kůže na bříšku, strie či problémy se zuby a dásněmi – to jsou ty nejčastější problémy, které po porodu trápí mnoho žen. Říká se, že rekonvalescence po porodu trvá minimálně tak dlouho, jak samotné těhotenství. Dejte proto svému tělu dost času. Během šestinedělí spolu s partnerem určitě oceníte pomoc s miminkem od nejbližších, abyste stihli i trochu odpočívat.

Obsah článku

Jaké látky je vhodné doplňovat?

Velmi důležité je doplňovat si důležité stopové prvky. Pomůže vám doplnit si železo, hořčík či zinek, vitamíny skupiny B a vitamín A a E. Nezapomínejte ani na dostatek vitamínu D, zejména během zimních měsíců, kdy jej už tělo ze slunce nedokáže syntetizovat v dostatečném množství. Podobně je to s kolagenem, stavební bílkovinou, kterou si tělo vytváří samo, ale v určitém věku už může chybět. A po porodu, kdy je tělo vyčerpáno, se doplňování kolagenu skutečně hodí.

Proč právě kolagen?

Tato bílkovina má za úkol zajišťovat pružnost a pevnost vláken, je to pojivo v celém těle. Nejvíce ho potřebují kloubní chrupavky a pokožka, podílí se také na procesu hojení ran. Takže kvalitní kolagenový doplněk, jako je například česká značka Inca Collagen, může maminkám po porodu hodně pomoci.

S čím vším kolagen může pomoci

Podporuje hojení porodních ran, zlepšuje stav pokožky, takže může přispět k redukci akné, působit jako prevence vzniku strií či pigmentových skvrn. Podporuje také zdraví dásní a tím pádem přispívá také ke zdraví zubů. “Uložení zubů v dásních silně závisí na kolagenu, protože dáseň obsahuje kolagen jako mezibuněčné pojivo,” říká doktorka biochemie Dagmar Petrová.

Inca Collagen může také podpořit vlasy po porodu, které často hromadně vypadávají. Díky působení kolagenu na regeneraci vlasových kořínků se vypadávání může zmírnit, vlasy rostou rychleji a jsou zdravější, lesklejší a méně se lámou. Podobně funguje kolagen i na nehty, které pomáhá zpevnit, zlepšuje jejich růst a postupně se méně třepí a lámou.

Jak vybrat kolagen?

Dejte si záležet na výběru účinného doplňku. Je důležité hledat bioaktivní kolagen, hydrolyzovaný tak, aby peptidy kolagenu měly zachovanou strukturu helisy, díky které je lidské tělo při užívání dokáže rozeznat a využít k tvorbě nových molekul kolagenu. Inca Collagen využívá jako zdroj kolagenu mořské ryby, přičemž kolagen štěpí pomocí enzymů, tedy bez tepelné úpravy. Tento kolagenový hydrolyzát je tedy bioaktivní a navíc je 100% čistý, bez příměsí, které by mohly blokovat jeho vstřebávání.

A to je důvod, proč s ním už spousta maminek má takové pozitivní zkušenosti:

“Používala jsem ho před těhotenstvím na pleť a úžasné. Počas těhotenství jsem jen snížila dávky na poloviční a myslím, že i to mně zachránilo před striemi, které mám dědičné. Používám i teď při kojení a nepadají mi tolik vlasy jako jiným maminkám. Pleť mám krásnou, bez pupínku a cítím že i energii. Je to takový malý zázrak a já na něj nedám dopustit.” Markéta Bartoňová

“Po porodu jsem hledala něco na zlepšení růstu vyplešatělých vlasů a bolest kloubů, Inca Collagen 100% zabral, zlepšil mi tím velmi sebevědomí.” Markéta Holubová

Prémiový certifikovaný Inca Collagen je jedním z prvních kolagenů v našich končinách a za 8 let existence si získal důvěru již více než 250 tisíc zákazníků. Důvodem jsou jeho vlastnosti, čistota, precizní způsob výroby, což vše vede k reálným účinkům v těle člověka. Kolagen potřebujeme všichni, ale oslabené tělo maminek jej zvláště ocení.


Přečtěte si také

Od Veronika Hudcová

Studentka marketingu, copywriterka a milovnice kávy, dobrého jídla a zábavy. Ve svém volném čase ráda sportuje, maluje obrazy a čte. Jejím životním snem je procestovat svět.