Jak oznámit těhotenství

Už jste někdy zažili to nadšení, když se na těhotenském testu objevila čárka navíc? Může to být pro vašeho životního partnera, rodinu a blízké stejně tak ohromující jako omračující. Není to potupa smést tuto přelomovou minutu s výrazem „jsem těhotná“? Zkuste se nechat motivovat těmi, kteří vymysleli další skvělé způsoby, jak oznámit nejkrásnější období ženy. 

Obsah článku

Jak sdělit rodině, že jsem v tom? 

Oznámení těhotenství opatrovníkům je dnes a denně nejistým řemeslem. Zatímco několik párů vás obejme, jiní na vás mohou hledět jako na filmovou hrůzu. Určitým druhům to skutečně udělá vrásky na čele. Musíte tedy zvolit strategii prohlášení souhlasící s povahou vašich drahých.

V případě, že máte živé rodiče a příbuzné, nebojte se podniknout tyto jedinečné myšlenky: Zkuste pozvat svou matku do restaurace. Přijďte dříve, abyste ji mohli v klidu přivítat, až dorazí se slovy: Rádi tě vidíme. Jak dlouho jí to bude trvat, než si uvědomí, co jste vlastně řekly? 

Fotka vydá za tisíc slov 

Vyfoťte boty, které jednoznačně patří prarodičům, a vedle nich dáte dětské boty. Nejlepší je předat obrázek individuálně, abyste viděli maminky omráčené přímo před vámi. V případě, že se vám nechce, využijte poštu. 

Dnes udávám rytmus já! 

Uspořádejte setkání příbuzných, kde budou hrát melodie kolem miminek a těhotenství. Uvidíte, kdy na to přijdou.

Tričko bude mluvit za vás 

Nebo jiné sdělení, které si na něj napíšete „babička“ (nebo dědeček). V případě, že překvapení sdělíte v době, kdy se to očekává (narozeniny, Vánoce), bude vše nenápadné a omráčení bude pozoruhodnější. 

Vyrobte řidičský průkaz na kočárek 

Pokud se vám nebude chtít s průkazem dělat, seženete ho za pár drobných v mnoha internetových obchodech. Některé vypadají jako pravý. Pravděpodobně vás za složení zkoušky pochválí. Zanedlouho každopádně nepochybně vezmou na vědomí, že design papíru nesedí. V případě, že od nynějška vlastníte vozidlo, dopřejte budoucím řidičům povolení. 

Zkuste i trochu vtipu

Vymyslete křížovku nebo osmisměrku, kde je uspořádání údajů kolem vstupu vnoučete: pro případ „čáp přiletí brzy“. V případě, že si libujete v černém humoru, zkuste například „produktivní čáp sestřelen“.

Oprávnění k učení

Dejte budoucím hlídačům oprávnění starat se o děti. Papírové poukazy s neomezenou legitimací od data narození jsou navíc dlouho známé. 

Předám vám prvorozeného 

Máte za sebou již jedno těhotenství? Oblékněte svému dítěti výbavičku: „Budu spokojený bratr (sestra)“ a vydejte se na rodinnou sešlost. 

Co, když je rodina proti vašemu těhotenství

Pokud vaši opatrovníci neradi poslouchají, že čekáte dítě, čím dříve jim tuto novinku oznámíte, tím méně náročné bude její zpracování. V tomto případě často nepomůže vynalézavost. Četné dámy vsadily na pozitivní a uvědomělou zprávu. V případě, že žijete ve společné domácnosti, je nepřístupná vzdálená komunikace. Nezbývá než si to říct z očí do očí. Je však mnohem lepší oslovit každého jednotlivce zvlášť, aby si na vás nevylil své pocity najednou. Můžete být v šoku, jak klidně okolnosti proběhnou. 

A pokud ne, pomůže vám rozptýlit se skvělým filmem mimo dusivé domácí prostředí (např. v kině). I přes možnou zátěž stojí za to novinku oznámit. Držet dítě „pod pokličkou“ nejde až do konce. A v případě, že se vaši opatrovníci dozvědí o vašem těhotenství od někoho jiného, bývají následky mnohem politováníhodnější.

Jak oznámit novinku partnerovi? 

Žalostnou pravdou je, že ne každý druh partnera začne po vašem prohlášení o těhotenství skákat blahem. Například duševně nepřipravení muži vidí dítě jako stres, nikoli jako radost na začátku. Proto se vyplatí oznámit novinku v co nejvhodnější minutě a v co nejpříjemnějším prostředí. Svíčky a víno jsou již po staletí osvědčenými partnery k nastolení okouzlujícího prostředí. Někteří muži potřebují více času na zvládnutí těchto údajů. Ale buďte si jisti, že váš komplic nevyhnutelně uzná vaše domluvené těhotenství. 

Šok od šéfkuchaře 

Pozvěte svého společníka na večeři. Již nyní požádejte obsluhu, aby kuchař vytvořil na jídle nápis „gratulujeme“. Určitě mu bude chvíli trvat, než zjistí, co se za tímto vzkazem skrývá. Přitom ho budete trápit různými nápovědami, které chutnají více než samotné jídlo. Ale pokud chcete jít rovnou k věci, nápis „Jsem těhotná“ ho zvedne ze židle. 

Přípravný papír s pevnými slovy 

Srovnatelné překvapení lze zakrýt přímo ve výživě. Vrcholem jsou k tomu čínské pamlsky pro štěstí. Samozřejmě existuje možnost, že naživo uvidíte filmové klišé, kde někdo náhodou spolkne sousto. 

Malá porce, více energie 

Až se váš partner vrátí domů z práce vyčerpaný, naservírujte mu baby žebírka, baby brambory, baby mrkev a kukuřici. Druh zeleniny a velikost vyberte tak, aby odpovídala velikosti miminka. 

Vazba, která zavazuje k mnoha věcem 

Přibližte se k posteli svého partnera s krajkou uvázanou kolem vašeho středu. Už od teď něco zavětří. Jeho pochybnosti se potvrdí, až vás rozváže: na spodní straně krajky se objeví nápis „plánuješ být tatínkem“. 

Jak zpočátku ohlásit společníkům, že prostě čekáte miminko? 

Nejbláznivější myšlenky jsou ty, které společníci snesou. Jejich reakce vás v tu chvíli mohou zaujmout na celý život. 

Nejoriginálnější dárek 

Slaví váš přítel narozeniny nebo nějakou příležitost? V případě, že ne, omluvte se, že jste ho prostě chtěli rozveselit. V rámci dárkové krabičky na ni spíše, než sladkost vykoukne fotografie z ultrazvuku. Budete se moci vsadit, že se zpráva rozšíří v kruhu vašich společníků rychleji, než se dopočítáte ke třem.

Honba za pokladem 

Jsou vaše spřízněné duše ještě děti? Přivítejte je na odvážné honbě za pokladem. Za každý splněný úkol dostanou nápovědu. Až je stopy dovedou k vám, svlékněte si mikinu, která zakrývá tričko s nápisem „poklad“ a šipkou k pupíku. 

Jak mám své těhotenství v práci odhalit kolegům a nadřízenému? 

Tady fantazie nezvítězí. Navzdory tomu, že překypujete energií, zpráva o vašem těhotenství kolegy obvykle překvapí mnohem méně než prohlášení o vašem porodu. Dalším může tato zpráva skutečně přidělávat vrásky na čele. Přesto by vaše kroky měly být koordinovány s vaším šéfem tak dlouho, jak je to jen možné. Vyhnete se tak případné zátěži z toho, že se údaje dozvíte z druhé ruky. Nestresujte se: podle zákona vás nemůže hodit přes palubu. Naopak, poskytnou vám daleko lepší pracovní podmínky, které odpovídají přáním těhotné ženy.

S kolegy se vám podaří snížit stěny formálnosti. Například jim pošlete pracovní e-mail s dotazem na připomínky k vašemu novému projektu. Připojí se, vyskočí na ně obrázky z ultrazvuku. Nebo přijďte do kanceláře a nahlaste, že máte nové auto. Zamávejte obrázkem kočárku. To vzrušení, které ve vás bije poté, co se zjistí, že jste „v tom“, se těžko schovává. Ale zkuste na dva západy slunce zacpat ústa a oznámit svým drahým své těhotenství způsobem, který si budou pamatovat do konce života. Zůstat s břichem venku před kamerou nebo na něm zobrazovat zeměkouli není elegantní. Nebojte se dát průchod svým tvůrčím schopnostem! Kdy jindy máte šanci ohromit tolik jedinců?


Přečtěte si také

Od Jana Kolínková

Chovatelka domácích zvířat, pěstitelka rostlin, milovnice dobrého jídla a psaní textů. Ve volném čase ráda pečuje o zahradu, čte knihy a uskutečňuje svoje nápady — jako je učení se hrát na kytaru, stavba ze dřeva a jiné. Jejím snem je žít klidný život.