Jaké autosedačky jsou v česku nejprodávanější

Bezpečnost v automobilech se neustále vyvíjí. Hledají se dosud nové a lepší přístupy k vybavení automobilů bezpečnostními prvky. V tomto směru, tj. v pokroku bezpečnostních prvků, se pohybuje i část automobilů.  Jaké jsou tedy nejlepší a nejbezpečnější autosedačky pro vaše ratolesti? Jaké autosedačky vám vystačí v daném růstovém období?

Děti jsou v autech mnohem zranitelnější než dospělí. Proto je výběr správné autosedačky skutečně zásadní. Autosedačky mají několik parametrů, které není radno podceňovat – klíčovým údajem je bezpečnost.

Obsah článku

Nejlepší autosedačky 0-13 kg

1. Cybex Aton 5

Disponuje jedinečnými bezpečnostními prvky, jako je výškově nastavitelná opěrka hlavy s integrovaným vedením pásu, které v kombinaci s odzkoušeným systém L.S.P. pomáhají zlepšovat mimořádně bezpečnou skořepinu pohlcující nárazy, a nové prvky zvyšující pohodlí, jako je rozsáhlá XXL sluneční stříška, dělají z této autosedačky ideální dětské místo pro předčasně narozené a velmi malé děti. Novou funkcí je dokonalé místo k sezení a zaručuje, že hlava, krk a hrudník malých dětí jsou bezchybně přizpůsobeny. Tím se zásadně snižuje možnost udušení v případě, že dítěti přepadne hlava dopředu. Dětskou sedačku lze ve vozidle upevnit pomocí bezpečnostního pásu nebo některé z volitelných základen.

TIP: Oblíbené autosedačky Cybex

2. Nuna Pipa Next Frost

Tato speciální autosedačka není pouze neuvěřitelně lehká, ale také výjimečně bezpečná. Zároveň jej budete moci připoutat jak pásem vozidla, tak ke speciální základně s automaticky výklopnými prvky boční ochrany. 

 • Bezpečnost – Pipa Next překonává nejvyšší ze současných opatření, využívá licencované polstrování s paměťovou pěnou a na rozdíl od jiné lehké autosedačky, stále ji lze připoutat pásem vozidla. Po zakoupení základny získáte zcela speciální sklopnou boční ochranu. 
 • Nízká hmotnost – autosedačka váží pouhých 2,8 kg, takže je méně náročná na přenášení než jiné autosedačky. 
 • Luxusní a připravená – Nechte své dítě jednoduše odpočívat a zakryjte je naprosto v klidu úžasnou dečkou Dream Drape™. Je spojena pomocí magnetů, takže je zcela neslyšitelná. Navíc si budete pochvalovat výjimečné materiály z rouna Merino nebo jednoduchou změnu výšky jednou rukou.

3. JOIE i-Gemm 2

Bezpečná a pohodlná autosedačka, která splňuje nejnovější a nejpřísnější současné normy pro fixaci a bezpečnost dětí. Oku lahodící půdorys je úžasně pohodlným místem pro přepravu dětí v autě. Bezpečnostní prvky autosedačky splňují a překonávají předpoklady nejpřísnějšího standardu současnosti, kterým je bleskurychlé zřízení i-Size. I-Gemm 2 se během několika sekund připne na předem připravenou základnu ISOfix a můžete vyrazit. 

 • Šikovný design – Navzdory svým nekompromisním bezpečnostním prvkům, vás autosedačka a její design dokáže uchvátit. Vysoký standard byl potvrzen získáním prestižního grantu red dot design award 2015.

TIP: Jak vybrat dětskou autosedačku

Nejlepší autosedačky 0-18 kg

1. JOIE Spin 360

Bezpečná a otočná autosedačka usnadňuje nastupování a vystupování malých cestovatelů, přičemž umožňuje jízdu dopředu i dozadu. 

 • Snadné použití – otočení o 360° lze provést jednou rukou stisknutím tlačítka. Díky tomu můžete autosedačku otočit směrem ke vchodu do auta, aby bylo pro dítě méně náročné ji naléhavě nasadit. 
 • Bezpečné cestování – Jednoduché a bezpečné upevnění pomocí systému ISOfix. Pevné a odolné materiály a možnost použít autosedačku proti směru jízdy zaručí vašemu dítěti bezpečnou jízdu. 
 • Jedinečná konstrukce – Spin 360 není vůbec jako ostatní autosedačky orientované proti směru jízdy, ale je navržen tak, aby nebylo nutné používat přední vzpěru. To znamená, že ve vozidle zabírá méně místa, takže je vhodná i pro menší vozidla.

2. JOIE i-Venture ember

Přizpůsobivý a robustní systém naplánovaný pro pohodlnou a bezpečnou přepravu vašeho malého cestovatele. Disponuje i-Base Advance pro sedačku pro novorozence a poté další sedačku. Tím ušetříte peníze.

 • Bezpečnost: autosedačku lze dávat proti směru až do věku 4 let. Je vyztužena ocelovými komponenty, doplněnými o zajištění bočních prvků a speciální vrstvou Tri-Protect s licencovanou paměťovou pěnou Intelli-Fit pro extrémní ochranu.
 • Přizpůsobivost: autosedačku i-Venture lze ovládat po i proti směru jízdy. Se základnou i-Base Advance a je použitelná i pro další vajíčka Joie. Jednu základnu tak využijete pro dvě autosedačky. 
 • Pohodlí: Autosedačka je nastavitelná do sedmi poloh opěradla. Výška opěrky hlavy se nastavuje jedním pohybem spolu s výškou nástavce a je vybavena vložkou, která se mění podle toho, jak se vaše dítě vyvíjí. 

3. Maxi–COSI Mica Pro Eco i–Size

Autosedčka byla naplánována s ohledem na nejmenší děti a je načrtnuta tak, aby zajistila jak kojence, tak i staršího pasažéra. Díky použití základny ISOFIX s nastavitelnou nohou je autosedačka mimořádně stabilní a její zavedení do auta nebude žádný problém. Červené a zelené značky nám ukáží, zda je autosedačka správně připojena.

Základna je otočná, takže ji můžeme otočit směrem ke vchodu a bez námahy z ní dítě vyjmout. Navíc umožňuje snadné připojení a vyjmutí autosedačky z auta. Uvnitř autosedačky objevíte matraci na spaní, která umožňuje bezpečné uložení dítěte a zaručuje správné polohování těla.

TIP: Jak upevnit dětskou autosedačku

Nejlepší autosedačky 0-36 kg

1. Kinderkraft Vado Isofix

Autosedačka VADO od společnosti Kinderkraft zajišťuje extrémní bezpečnost pro nejmladší cestovatele a klid pro jejich opatrovníky. Je vybavena bezpečnostními systémy a umožňuje jízdu proti směru jízdy až do hmotnosti 18 kg. A co je nejdůležitější, byla podrobena důkladným testům. Kvalitu její konstrukce potvrzuje certifikát evropské schvalovací jednotky. Její bezpečnost byla navíc vyzkoušena známými společnostmi TASS INTERNATIONAL a INTERTEK.

2. Joie Every Stage FX

Je velmi flexibilní. Every Stage je nástupcem modelu Stages, který se stal nejprodávanější značkou ve Velké Británii a získal řadu grantů. Every Stage FX je varianta ISOfix této autosedačky. 

 • Bezpečnost: další možnost polohy proti směru jízdy – autosedačka nabízí možnost cestovat v bezpečnější poloze proti směru jízdy pro děti do 18 kg, tedy přibližně do 4 let věku. Každá autosedačka FX také nabízí boční pojistný systém, jednoduché připojení pomocí adaptérů ISOfix nebo tříbodového systému vozidla a také zesílenou ocelovou skořepinu.

3. KinderKraft XPEDITION ISOFIX

Jde o otočnou autosedačku 0-36 kg se systémem ISOFIX, kterou lze umístit proti směru jízdy i po směru jízdy (RWF do 18 kg, FWF od 9 do 36 kg). Slouží dětem ve 4 váhových skupinách (ECE 0+/I/II/III): od narození do 13 kg (skupina ECE 0+), od 9 do 18 kg (skupina ECE I), od 15 do 25 kg (skupina ECE II), od 22 do 36 kg (skupina ECE III). Byla podrobena důkladným crash testům ve známé nizozemské zkušebně TASS INTERNATIONAL. Díky mimořádným systémům autosedačky XPEDITION je bezpečnost dítěte zabezpečena.

Nejlepší autosedačky 9-36 kg

1. Kinderkraft Comfort Up

Autosedačky Kinderkraft jsou navrženy tak, aby poskytovaly maximální bezpečnost a pohodlí pro dítě během jízdy. Jsou to jedny z nejrozšířenějších autosedaček na trhu a jejich rozšířenost stále roste. Autosedačka Comfort UP je vynalézavý produkt určený pro tři váhové kategorie: od 9 do 18 kilogramů, od 15 do 25 kilogramů a od 22 do 36 kilogramů. Díky tomu, že je možné vyjmout vnitřní bezpečnostní pásy určené pro mladší děti, může rodině sloužit po dlouhou dobu.

2. CYBEX Pallas M-Fix SL

Rozhraní ISOFIX – zvýšená stabilita a bezpečnost je spojena s koordinací s připojením ISOFIX. Lineární zajištění proti bočnímu nárazu zachovává omezení bočního nárazu v počáteční fázi. Disponuje systémem 2 v 1 – lze bez námahy změnit na autosedačku M-Fix SL. Stejně tak je rozšířená bezpečnost bez pocitu omezení. Potah je odnímatelný a lze jej prát v pračce při 30 °C. Doporučený věk je 9 měsíců až 12 let.

3. JOIE Bold ember

Jedná se o autosedačku, která umožňuje upevnění dětí do 25 kg pomocí pětibodového sedla. Obvykle je to jednoznačná výhoda pro děti, které jsou velké a nemohou cestovat v autosedačce, v níž jsou připoutány pásem. Konstrukce zaručuje bezpečné cestování jak pro malé dítě, tak pro starší. Dětská autosedačka byla v roce 2017 testována z hlediska bezpečnosti v rakouském zkušebním středisku ÖAMTC, kde získala v rámci testů ADAC hodnocení odpovídající 3 hvězdičkám.

Nejlepší autosedačky 15-36 kg

1. Cybex Solution B-fix

Solution B-Fix je minimalistická a úžasně lehká autosedačka, připravena se základními prvky, jako je L.S.P., zámek a výškově nastavitelná opěrka hlavy. Tato autosedačka spadá do kategorie 2/3 a je tak vhodná pro děti o hmotnosti 15-36 kg, přibližně od 3 do 12 let. Pro větší bezpečnost a stabilitu je k vozidlu připojena pomocí háčků.

2. Britax Römer Kidfix III

KIDFIX III M byl navržen jako nejpohodlnější autosedačka svého druhu na trhu a jeho převládající ergonomický design poskytuje vašemu dítěti větší pohodlí, a to i na dlouhých cestách. Delší sedací část s jemným předním segmentem zaručuje skutečně pohodlnější a ergonomičtější polohu nohou pro vyšší děti. Širší opěradlo ve tvaru písmene V se vyvíjí spolu s dítětem a zajišťuje pohodlnou polohu pro menší děti, zatímco s jejich vývojem poskytuje více prostoru.

3. Britax Römer Adventure

Autosedačka se rychle a bez námahy nasazuje pomocí tříbodového bezpečnostního pásu vozidla a vodítka pásu se následně mění, jakmile změníte výšku opěrky hlavy. Tímto způsobem je bezpečnostní pás přesně umístěn a nastaven podle polohy dítěte. Díky měkkosti sedadla se snadno přenáší, zatímco držáky na kelímky zaručují, že svačiny a nápoje jsou neustále po ruce.

Od Jana Kolínková

Chovatelka domácích zvířat, pěstitelka rostlin, milovnice dobrého jídla a psaní textů. Ve volném čase ráda pečuje o zahradu, čte knihy a uskutečňuje svoje nápady — jako je učení se hrát na kytaru, stavba ze dřeva a jiné. Jejím snem je žít klidný život.