Recenze kočárku Petite&Mars Rover II kombinovaný 3v1

Kombinovaný kočárek je řešení, které lze podle názvu označit za univerzální. V praxi se jedná o variantu, která je rozumná pro děti od narození, tj. miminka, a může být využívána až do věku nástupu do mateřské školy, tj. kolem 3 let. Z konstrukčního hlediska může podvozek sloužit jako hluboká korba, autosedačka a kočárek – proto je označován jako kočárek 3 v 1 nebo trojkombinace.

Kočárek Rover II je vhodným parťákem do města a náročného terénu. Kombinovaný kočárek Rover II bude vaším parťákem od narození až do ochodu do školky.

Jak vidíte, může kombinovat hluboký i sportovní kočárek. Alternativou zůstává možnost zakoupení golfového kočárku. Navzdory nezpochybnitelným preferencím je třeba vzít v úvahu menší hloubku hluboké polohy, protože dítě se v tu chvíli rychleji přesune do podvozku sporťáku. Ten by měl být zcela polohovatelný pro spánek. Trojkombinace kočárku určená pro použití v terénu by také měla mít vhodná kola, v ideálním případě nafukovací nebo alespoň pěnová, ale kočárek Rover II je má gelová!

Obsah článku

Kočárek Petite&Mars Rover II kombinovaný 3v1

Kombinovaný kočárek Petite&Mars Rover II 3v1 je luxusním kočárkem, který splňuje skutečně vyšší nároky. Koupíte ho v mnoha barvách, konkrétně v tlumené, mátové, růžové nebo olivové. Tyto barvy jsou vhodně kombinovány se sytě tmavými komponenty, jako jsou kola, rám a rukojeť. Kočárek zvládne projet město i náročnější cesty, za což vděčí obrovským kolům, která jsou gelová. Zároveň je připraven s praktickou sportovní částí a prostornou vaničkou. Není problém k němu připojit autosedačku, k dispozici jsou kompatibilní adaptery pro různé výrobce.

Kočárek je mimořádně pohodlný, protože je vybaven kvalitním odpružením. Rukojeť a madlo jsou vyrobeny z ekologické telecí kůže a jsou velmi příjemná na dotek. K dispozici je pevná konstrukce, ale také nechybí skládací mechanismus, který zajišťuje jednoduché složení kočárku. U nohou je prostorný a zároveň efektivně přístupný nákupní košík. Látka kočárku se snadno udržuje, což platí i pro stříšku a odnímatelnou jemnou vnitřní vložku. V případě, že využíváte sportovní sedačku, lze ji použít pro děti od 6 měsíců a lze ji nasadit po i proti směru jízdy.

TIP: Jak vybrat sportovní kočárek?

Obecné parametry

Typ kočárkuKombinovaný
Průměr kol31,75 x 25,4 cm
Počet kol4
Max. zátěž22 kg
Věková kategorieDo 4 let

Tabulka parametrů

VýrobcePetite&Mars
Nosnost13 kg
KolaGelová
Zatáčení předních kolAno
Aretace předních kolAno
OdpruženíAno
Nastavitelná míra odpruženíAno
Nastavitelná výška rukojetiAno
Skládání jednou rukouAno
Pojistka proti rozloženíAno
Stojí po složeníNe
Rozměry složeného kočárku (š/d/v-cm)58,5x90x26 cm
Rozměry rozloženého kočárku (š/d/v-cm)63x90x125 cm
Hmotnost9,3 kg

Petite&Mars Rover II kombinovaný 3v1 na cestách

Město nebo nenáročný terén – oceníte společnou procházku kdekoli. Kombinovaný kočárek Rover II bude vaším společníkem od narození až do školky. Jednoduchý design a odpružení s gelovými koly se dokáže přizpůsobit i drsné krajině. Prostorná vanička poskytuje dostatečný komfort vašemu dítěti od narození do zhruba 6 měsíců. Když si dítě začne sedat, sportovní část se namontuje v protisměru, aby mělo bezpečný výhled na maminku. Poté otočíte sedadlo ve směru cestování a můžete společně prožívat své výlety. Kočárek se dá složit do malého balíčku, aby se dal snadno vložit do kufru. Tím pádem můžete vyrazit i na cesty po celé ČR a do zahraničí.

TIP: Recenze kočárku PETITE&MARS Sport Cross

Příslušenství Petite&Mars Rover II kombinovaný 3v1

  • Pláštěnka
  • Přebalovací taška
  • Přebalovací podložka
  • Držák na nápoj
  • Nánožník a popruhy pro korbičku
  • Adaptér na autosedačku

Sportovní vana

–        Lze namontovat sportovní část ve směru i protisměru jízdy

–        Rozšiřitelná stříška pro dokonalé zajištění dítěte

–        Odnímatelné madlo z ekokůže

–        Umístění polohovatelné opěrky na nohy

–        Flexibilní opěradlo ve 4 polohách (téměř úplně sklopené dozadu)

–        Pětibodový polohovací pás s polstrováním

–        Střední bezpečnostní pás se připevňuje k madlu

–        Odnímatelný potah pro jednoduchou údržbu

Kočárek Rover II je vhodným parťákem do města a náročného terénu. Kombinovaný kočárek Rover II bude vaším parťákem od narození až do ochodu do školky.

Hodnocení kočárku Petite&Mars Rover II kombinovaný 3v1

VýhodyNevýhody
+ Kočárek je velmi lehký–      Po 6 měsících zlobí brzda
+ Drží stabilitu i na nerovném povrchu–      Někdy se kočárek neodbržďuje
+ Korbička je velká a dostatečná i pro větší dítě–      Kolečka se po čase po nafouknutí vyboulují a vypadávají z ráfků
+ Korbička může být umístěná po i proti směru jízdy–      Nutno dokoupit vložku do kočárku, jinak je dítě zkroucené a padá mu hlavička dopředu
+ Příslušenství dostanete spolu s kočárkem–      Hrozná komunikace s výrobcem – nereagují na emaily a telefon
+ Pěkný design–      Neustále praskají ráfky
+ Propracovaná konstrukce–      Vyšší cena
+ Většina věcí lze vyprat–      Dlouhá doba reklamace

Přečtěte si také

Od Jana Kolínková

Chovatelka domácích zvířat, pěstitelka rostlin, milovnice dobrého jídla a psaní textů. Ve volném čase ráda pečuje o zahradu, čte knihy a uskutečňuje svoje nápady — jako je učení se hrát na kytaru, stavba ze dřeva a jiné. Jejím snem je žít klidný život.