Jak poslat kočárek

Chystáte se poslat kočárek, ale nevíte, jak ho správně zabalit? Ještě předtím, než předáváte svůj kočárek kurýrovi, je nutné ho nejprve dobře zabalit. Zásilku je třeba zajistit proti otřesům v autě a následnému přendávání, abyste předem kočárek ochránili před poškozením. Jak vhodně zabalit předměty, jako je kočárek? V případě, že zásilka není správně zabalená, nikdo nemůže zajistit, že bude přepravena bez poškození. Z tohoto důvodu vám poradíme, jak výrobky na cestu vhodně připravit. Přečtěte si naše doporučení, jak na to!

Obsah článku

Výběr správné krabice 

Je třeba vybrat správnou kartonovou krabici podle velikosti zásilky. Vhodně naplněná zásilka by měla odolat až pětinásobku své hmotnosti. úložnou krabici pro kočárek si zařídíte jednoduše online, jinak můžete kočárek vložit do originální krabice, ve které jste ho koupili. Pokud kočárek vložíte do krabice bez dalšího zabezpečení, může se poškodit, poškrábat nebo ušpinit. V případě, že přemýšlíte, kolik vás bude stát doprava do odlišných zemí nebo sem do České republiky, podívejte se do oblasti Objednávky dopravy jednotlivých kurýrních firem, kde najdete všechny důležité údaje.

Co budete potřebovat: 

  • Pevnou kartonovou krabici
  • Bublinkovou a strečovou fólii
  • Kartonové podklady, noviny
  • Lepící pásku
  • Adresa

Chci poslat kočárek, jak na to?

Demontáž jednotlivých částí kočárku 

Kočárek je třeba nejprve rozebrat na jednotlivé části a stisknout tlačítko. Několik částí by mělo být demontováno ze základní konstrukce, jako jsou kola, brašna, držáky na lahve, rukojeti a korbička pro kojence. Před zabalením se ujistěte, že jste kočárek zabrzdili. Jakmile budete mít kočárek ošetřen, pečlivě jej zabalte do bublinkové fólie. Hned poté vezměte strečovou fólii a vše několikrát zabalte. Po této práci přijdou na řadu všechny demontované části. Zde postupujte stejným způsobem. Pečlivě zabalte všechny díly do bublinkové fólie a poté je zajistěte strečovou fólií. Nakonec vše uložte do odolné a pevné kartonové krabice – velkou nabídku naleznete například na eobaly.cz.

Vyplňte celý prostor v kartonové krabici 

Jakmile máte kočárek pevně zabalený a připravený v krabici, měli byste vyplnit prostor, který v krabici stále zůstává. K vyplnění prostoru můžete použít noviny, bublinkovou fólii nebo kartonové proklady. To vše zaručí bezpečnost vaší zásilky, aby se nepohnula nebo nepoškodila při cestování. Nakonec krabici zajistěte několikrát lepící páskou a celou krabici budete moci znovu obalit několikrát dokola strečovou fólií.

Odeslání kočárku společností FOFR 

Nejméně náročné je zaslání kočárku přepravní společností. Například FOFR, česká přepravní společnost, která přepravuje kočárek z domu do domu. Působí po celé zemi, vyřizuje expresní přepravu a zvládne i větší zásilky, jako je například kočárek. Další obrovskou výhodou je také to, že vše můžete vyřídit z pohodlí svého domova a že si přepravu budete moci objednat online.

Jak poslat kočárek kurýrem

Posílání kočárku po kurýrní službě jako je PPL a DHL je velmi jednoduché, praktické a bezproblémové. Na infolince nebo na jejich webových stránkách se dozvíte, jak máte postupovat. Přes PPL golfky si seženete potřebnou krabici a pak stačí postupovat podle výše uvedeného…

Jak poslat kočárek Českou poštou

Českou poštu lze oslovit přes telefon, email nebo na kuryrpoint.cz, kde se za pomocí online chatu domluvíte na podmínkách a ceně dopravy. Kočárek můžete jít poslat i osobně na jednu z poboček pošty, kde vyplníte podací lístek. Pokud máte zákaznickou kartu, dostanete slevu.

Balík vyzvednou přímo u vás (na libovolné adrese). Cena u všech kurýrů se odvíjí podle velikosti a hmotnosti balíku, do ceny se také započítává forma doručení a služba vyzvednutí balíku.


Přečtěte si také

Od Jana Kolínková

Chovatelka domácích zvířat, pěstitelka rostlin, milovnice dobrého jídla a psaní textů. Ve volném čase ráda pečuje o zahradu, čte knihy a uskutečňuje svoje nápady — jako je učení se hrát na kytaru, stavba ze dřeva a jiné. Jejím snem je žít klidný život.