5 tipů, čím nezapomenout vybavit prvňáčka

Možná si říkáte, že na nákupy školních pomůcek je ještě brzy, my si ale myslíme, že by se s tím mělo začít zavčas. Děti rostou jako z vody, a než se nadějete, půjdou do první třídy. Školní výbava není nejlevnější, proto hromaďte po troškách. A co přesně váš malý školáček bude potřebovat?

1. Batoh

Naprostým základem pro všechny školáky je aktovka/batoh. Do batohu se musí vejít penál, učebnice, sešity a další potřeby. Školní batoh by měl mít rozčleněný vnitřní prostor, aby se v něm školáček dobře vyznal a snadno se mu vyndávaly potřebné pomůcky. Dalším důležitým aspektem jsou vypolstrovaná záda i popruhy, taková školní aktovka plná věcí bez opory totiž není pro dětská záda nic příjemného.

2. Přezůvky

Přezůvky jsou také nutnou výbavou. Ty by měly být pohodlné, snadno se nazouvat i zouvat a nejlépe mít protiskluzovou podrážku. Na výběr máte z klasických bačkůrek nebo pantoflů, ty mají výhodu tvarované stélky, takže podporují zdravou chůzi. Na druhou stranu v nich může být zima, takže do batůžku přibalte teplé ponožky. 🙂

3. Cvičební úbor

Další důležitou součástí školní výbavy je cvičební úbor. Na staré tepláky a obnošené tričko ale zapomeňte. Raději pořiďte nové a funkční oblečení, které se bude dobře oblékat a svlékat a vám snadno čistit. K úboru patří i kvalitní tenisky. Paní učitelky a páni učitelé neradi vidí „placaté“ kecky či sneakers určené na skateboard.

4. Svačinový box

Svačinový box je praktickou vychytávkou. Vy se nemusíte zabývat řešením zásob igelitových pytlíků a ubrousků a vašemu dítku se bude svačina z boxíku snadno zobat. Přidaná hodnota je, že se svačinové boxy neřadí mezi jednorázové obaly a tím přispívají k ochraně životního prostředí.

5. Peněženka

Aby váš školáček nepoztrácel nějaký ten drobný peníz, průkazku na MHD nebo do knihovny, kupte mu peněženku. Na trhu najdete široký výběr s potiskem superhrdinů, panenek nebo zvířátek. Existují i takové se šňůrkou kolem krku a s kroužkem pro přidělání klíčů, tím má váš potomek všechny potřebné drobnosti pohromadě a po ruce.


Přečtěte si také

Od Vašek Brynda

Od mala se věnuje sportu, především sjezdovému lyžování a karate. Potom se zamiloval do lezení, ale uvědomil si, že mu na bříšku něco během studia na vysoké škole narostlo, a tak začal ještě běhat. Mimo to se věnuje přes čtyři roky linkbuildingu na webových stránkách jako je Testado.cz, či třeba Modio.cz a další. Hlavním cílem je dodělat školu a stát se ředitelem vesmíru.