Podzimní knižní romantika aneb Co byste si rozhodně měli přečíst

Čtete rádi? Pak tu pro vás máme extra porci romantiky pro takové to podzimní čtení. Přišel čas zabrzdit kočárek, sednout na lavičku a nechat se unášet na vlnách cituplných příběhů.

Je libo klasiku?

Pokud holdujete klasickým dílům, rozhodně by vás neměly minout následující tituly.

  • Dáma s kaméliemi – Alexandre Dumas ml.

Tragický příběh zoufalé lásky, ve kterém se prolíná touha po něžnosti s pohrdáním a nenávistí. Jak dopadne vztah mezi chlapcem z dobré rodiny a dívkou, která se rozhodne vydělávat peníze jako kurtizána? Tato náročnější klasika vás odmění neuvěřitelnými emocemi a příběhem, který se vám dostane pod kůži.

  • Jarmark marnosti – William Makepeace Thackeray

Román vysmívající se anglické společnosti první poloviny 19. století vypráví příběh Francouzky Becky, která touží stoupat po společenském žebříčku a získat moc. Je mladá, krásná, vtipná, inteligentní a hlavně – nebojí se intrikovat. Jak to s jejími pletkami dopadne?

  • Evžen Oněgin – Alexandr Sergejevič Puškin

Znuděný mladík z vyšší společnosti Evžen odjíždí na venkov za svým přítelem Lenským. Tam se do něj zamiluje mladá dívka Taťána, která se mu ze své lásky vyzná v dopise. Oněgin je však natolik apatický, že ji odmítá. Po čase a mnoha spletitostech se Evžen s Taťánou znovu setkávají. Víte, jak tento příběh skončí? Toto klasické dílo plné emocí přečtete na jeden zátah.

Anebo něco modernějšího?

Klasiku již máte v malíku a rádi byste něco současného?

  • Všechno, co jsme měli – Jennifer Bright

Dojemný příběh optimistické Kate, která si projde traumatizující událostí. Nad vodou ji drží sen o vlastní kavárně, který se začne konkretizovat, když dostane možnost pronajmout si malý krámek v Londýně. Setká se ovšem s problémem v podobě synovce majitelky prostoru, se kterým je Kate nakonec donucena kooperovat. Jak se jejich vztah bude nadále vyvíjet?

  • Možnosti milostného románu – Jan Němec

S čím vším se musejí potýkat účastníci šestiletého vztahu, který má své velké vzplanutí už za sebou? Proč je nutné, aby se tento poměr setkal s rozpadem? Jan Němec do knihy vkládá autobiografické prvky a uvažuje nad tím, proč máme potřebu žít s tím druhým. V intelektuální novele se autor postupně stává hlavní postavou a odhaluje svou tělesnou i myšlenkovou intimitu.

TIP: Pokud nechcete v kočárku tahat bichle, pořiďte si elektronickou knihu, do které vložíte všechny své oblíbené tituly.


Přečtěte si také

Od Veronika Hudcová

Studentka marketingu, copywriterka a milovnice kávy, dobrého jídla a zábavy. Ve svém volném čase ráda sportuje, maluje obrazy a čte. Jejím životním snem je procestovat svět.