Nejlepší černobílé hračky

Černobílé hračky mají pro děti velkým význam. Správným výběrem rodiče miminku zajistí nejen spoustu zábavy, ale především rozvoj jejich smyslů. Kvůli stoupající popularitě narazíte na černobílé hračky pro novorozence téměř všude. My vám ale povíme, na jaký druh produktů se zaměřit.

Výhody černobílých hraček

Černobílé hračky dokážou velmi výrazným způsobem podpořit vývoj dítěte. Níže najdete, hlavní důvody, proč nad nákupem černobílých hraček pro miminko rodiče uvažují:

  • Kontrastní vizuální stimulace – Černá a bílá představují velmi kontrastní vizuální podnět, který podporuje rozvoj zraku.
  • Rozvoj pozornosti– Kontrastní barvy přispívají u miminek také ke stimulaci pozornosti. Jednoduché vzory a tvary na černobílých hračkách jsou pro děti snadno rozpoznatelné.
  • Podpora rozvoje mozku – V raném věku se mozek dětí rychle rozvíjí. Černobílé hračky mohou podpořit rozvoj mozku v oblasti vnímání a koordinace.
  • Jednoduchý design – Černobílé hračky mají nebo by měly mít jednoduchý design bez zbytečných detailů. Pro miminka, která se teprve učí vnímat svět kolem sebe, mají jednoduché hračky mnohem větší význam. Dokážou hračku lépe vizuálně zpracovat.
  • Univerzálnost – Protože jsou hračky černobílé, hodí se, jak pro holky, tak kluky. Navíc je po nich mohou zdědit i jejich případní sourozenci.

Jak vybrat černobílé hračky správně?

Při výběru všech hraček pro miminka hraje vždy hlavní roli bezpečnost. Zkontrolujte si, zda jsou hračky vyrobené s bezpečných ideálně certifikovaných materiálů. Nezapomeňte se kouknout také na věkové doporučení výrobce. Některé černobílé hračky pro miminka mohou být klidně určeny až od druhého měsíce.

Hračky by zároveň měly podporovat interaktivitu. To poznáte tak, že se dají například pověsit nad postýlku nebo vydávají zvuky. V následujících řádcích se dozvíte, jaké hračky všechny zmíněné aspekty splňují.

5 nejlepších černobílých hraček pro miminko

Výběr hraček bychom vám chtěli co nejvíce usnadnit, a tak pro vás máme celkem 5 tipů na nejlepší černobílé hračky pro miminka.

  1. Kontrastní kartičky od Todly

Kontrastní kartičky od české značky Todly přinášejí miminkům nezapomenutelný zážitek. Kontrastní kartičky Todly obsahují ručně ilustrované černobílé obrázky zvířat a představují tak ten nejlepší způsob, jak podpořit vývoj zraku miminka.

Navíc vás jistě potěší, že jsou vyrobeny z bezpečných testovaných materiálů, což potvrzuje splnění normy Evropské unie pro dětské hračky EN 71-3. Kartičky jsou doplněny lidovou říkankou, což z nich dělá edukativní nástroj, podporující rozvoj jazyka.

Na každé kartičce najdete praktické očko, které umožňuje kartičky kamkoliv zavěsit. Odolná obálka chrání kartičky před poškozením, takže si je můžete vzít bez obav i na cesty.

  1. Kontrastní chrastítka

Kontrastní chrastítka jsou černobílé hračky, vyrobené z potištěných látek, které jsou příjemné a bezpečné na dotek. Některá chrastítka mají na zadní straně poutko, které rodičům umožňuje chrastítko jednoduše připevnit na hrazdičku, do kočárku nebo autosedačky.

Ať už si vyberete kontrastní chrastítko od jakéhokoliv výrobce, doporučujeme ho před prvním použitím vyprat v pračce na 30 °C. Protože může chrastítko velice snadno skončit v puse miminka, mělo by splňovat veškeré normy EU a disponovat certifikací pro dětské hračky.

Nejlepší chrastítka se vyrábí ze 100% bavlny a obsahují antialergickou výplň. Velikost by neměla přesahovat 18 cm, aby bylo dítě schopné chrastítko uchopit.

  1. Vodní kontrastní podložky

Vodní kontrastní podložky vynikajícím způsobem podporují ležení na bříšku, což má pozitivní vliv na motorický vývoj dítěte. V této poloze miminko zároveň procvičuje svaly šíje a ramen. Podložky by se v podstatě daly přirovnat k jemné masáži bříška, což může být velkým přínosem při případných kolikách. 

Černobílé vzory na podložce nejenže zajímavě stimulují vizuální vnímání, ale také podporují zrakovou koordinaci dítěte, které se učí sledovat ve vodě se pohybující předměty.

Po cvičení stačí z podložky vylít vodu a nechat ji pořádně uschnout. Pokud ji chcete vyčistit, otřete ji vlhkým hadříkem nebo opláchněte vodou. Všechny produkty musí projít bezpečnostními testy a být doplněny CE deklarací, která je zárukou splnění přísných bezpečnostních norem.

  1. Kontrastní spirály

Černobílá kontrastní spirála je skvělým společníkem na cesty autem, během procházek v kočárku nebo odpočinku v postýlce. Výrazné kontrastní vzory podporují rozvoj důležitých dovedností, jako vidění, úchop a koordinace ruka-oko.

Ty nejlepší kontrastní spirály se vyrábí z kvalitního plyše a jsou měkké, příjemné na dotek, odolné a zároveň bezpečné. Ideální velikost spirály se pohybu kolem 80 cm, aby se dala bez problémů připevnit na různé předměty.

Většinu spirál není dobré prát v pračce, sušit v sušičce ani bělit. Kvalita materiálu a funkčnost hračky se zachová jen při praní v ruce.

  1. Látkové knížky

Látkové kontrastní knížky podporují nejen vývoj zraku, ale i úchopu. Pomocí látkové knížky s velkými kontrasty a štítky potrénují rodiče s dětmi oční svaly, kterým dá velkou námahu po narození zaostřit.

Jakmile novorozenec dosáhne 4. měsíce, začíná rozlišovat další barvy a právě kontrastní knížka se adekvátně podílí na vizuální stimulaci. Kromě toho přispívá k rozvoji jemné motoriky, což dítěti poskytuje jistotu v úchopu a drobných pohybech.

Štítky na knížce podporují klešťový úchop tedy úchop kdy miminko drží předmět mezi palcem a dvěma nebo třemi prsty, což se podobá kleštím..

Od Vašek Brynda

Od mala se věnuje sportu, především sjezdovému lyžování a karate. Potom se zamiloval do lezení, ale uvědomil si, že mu na bříšku něco během studia na vysoké škole narostlo, a tak začal ještě běhat. Mimo to se věnuje přes čtyři roky linkbuildingu na webových stránkách jako je Testado.cz, či třeba Modio.cz a další. Hlavním cílem je dodělat školu a stát se ředitelem vesmíru.