BOB Revolution PRO – recenze a osobní zkušenost

Pokud hledáte opravdový sportovní kočárek na nafukovacích kolech do terénu nebo do města na in-liny, tak jste právě našly ten pravý. Kočárek BOB Revolution z řady 2019 je hned po kočárku Thule Urban Glide jediným specialistou na skutečný sport. 

Kočárek je velmi dobře postavený. Přesně tak, aby odolal náročnému používání při sportu tak v terénu. 

BOB je velmi známý svým perfektním odpružením kol, které udržuje prcka uvnitř v pohodlí, i když kočárek najede na kámen. Manévrování a snadné udržení směru při rychlém běhu vám zajistí zaaretování předního kola.

Na trhu existuje ještě nový kočárek – Bumbleride Speed, který má možnost nastavit aretaci na tři polohy. Mrkněte zde.

BOB Revolution PRO už není v prodeji, proto pro Vás vybíráme kvalitní alternativu

Baby Jogger Summit X3 je výborně konstruovaný a splňuje vše, co by měl kočárek do terénu splňovat. Hlavní pozitivum zde zmíníme nezávislé zavěšení všech kol, perfektní pružení a minimum kloubů, které se mohou zničit.

Osobní zkušenosti

Konstrukce kočárku BOB Revolution

Konstrukce kočárku není nijak složitá. Kočárek je nápadně velký, dost rozkročený, ale zato opravdu stabilní. Kola jsou poměrně velká. Kočárek je stavěn jako trojkolka. Díky tomu se s ním dá rychle manévrovat i v úzkých prostorech. Na třech kolech je stále stabilní i při velmi rychlém běhu.

Váha kompletního kočárku je 12,8 kg s podvozkem a sedačkou.

Mezi možné nevýhody patří absence předního madla pro dítě. Nebude se mít za co přitahovat ručičkama. Ale to je možná dobře vzhledem k tomu, k čemu je kočár primárně určen.

Bezpečnost a pohodlí pro dítě

Když u BOBu mluvíme o bezpečnosti, nejlepší je hned zkraje sdělit, že BOB patří pod koncern značky Britax. Značka sama o sobě má na svědomí desítky a stovky modelů úspěšných a bezpečných kočárku a autosedaček (mezi naprosté jedničky patří kolekce I-SIZE nebo M-SIZE).

Proto u BOBu Revolution očekávejte jen tu nejlepší výbavu pro bezpečnost dítěte.

Samozřejmostí jsou pětibodové pásy s polstrováním na ramenou. Díky tomu je posed i při připoutání dítěte pohodlný. No a hlavně bezpečný. Pokud by se kočárek z nějakého důvodu převrátil (najedete na kamen), tak bude dítě v bezpečí.

Bezpečnost je tedy zajištěná pásy a pohodlnou polstrovanou sedačkou. Sedačka sama je vypolstrována a potažena voděodolnou a nepromokavou vrstvou technické textilie (je tedy omyvatelná). Sedačku dále naklopíte až o 70 stupňů ze svislé polohy do lehu a dítě si v klidu odpočine.

Sedačka je dostatečně prostorná jak pro malé dítě od 6 měsíce, tak pro dítě větší a starší (uvádí se až do 20 kg což jsou cca 4 roky).

S korbou a nebo vajíčkem? Jasně jde to

Pokud přemýšlíte o tom, že je pro vás BOB hodně drahý a budete potřebovat ještě jiný kočár do města a také korbičku pro malé miminko od narození, tak na to zapomeňte.

BOB je kompatibilní s korbami Britax a díky adatéru korbičku jednoduše přicvaknete do sportovní sedačky.  Jako vizuálně nic moc, ale funkčně naprosto spolehlivé a funkční řešení.

To samé uděláte s autosedačkou v tipu vajíčko. Jednoduše přecvaknete a je to.

Základní parametry kočárku

Rozměr rozloženého kočárku102 cm × 64/78 cm × 117/131 cm
Rozměr složeného kočárku41 cm × 64/78 cm × 100/109 cm
Kolekce2019
Barva výrobceWilderness
Druhsporťáky
Polohováníano
Ruční brzdaano
Nafukovací kolaano
Možnost uchycení autosedačkyano
Váha12,8 kg
Nastavitelná rukojeťano
Počet kol3
BarvaZelená

Od Vašek Brynda

Od mala se věnuje sportu, především sjezdovému lyžování a karate. Potom se zamiloval do lezení, ale uvědomil si, že mu na bříšku něco během studia na vysoké škole narostlo, a tak začal ještě běhat. Mimo to se věnuje přes čtyři roky linkbuildingu na webových stránkách jako je Testado.cz, či třeba Modio.cz a další. Hlavním cílem je dodělat školu a stát se ředitelem vesmíru.