BOB Revolution – 2019

Bob Revolution je ten pravý sportovní kočárek, který vám doporučujeme jak pro náročné terény, tak pro sportování na in-linech nebo na kole.

Výhody:

  • Velká nafukovací kola
  • Otočné přední kolo s možností aretace
  • Velmi pohodlný posed pro dítě
  • Pětibodové bezpečnostní pásy

BOB Revolution – recenze kočárku

Pokud hledáte opravdový sportovní kočárek na nafukovacích kolech do terénu nebo do města na in-liny, tak jste právě našly ten pravý. Kočárek BOB Revolution z řady 2019 je hned po kočárku Thule Urban Glide jediným specialistou na skutečný sport. 

Kočárek je velmi dobře postavený. Přesně tak, aby odolal náročnému používání při sportu tak v terénu. 

BOB je velmi známý svým perfektním odpružením kol, které udržuje prcka uvnitř v pohodlí, i když kočárek najede na kámen. Manévrování a snadné udržení směru při rychlém běhu vám zajistí zaaretování předního kola.

Na trhu existuje ještě nový kočárek – Bumbleride Speed, který má možnost nastavit aretaci na tři polohy. Mrkněte zde.

Konstrukce kočárku BOB Revolution

Konstrukce kočárku není nijak složitá. Kočárek je nápadně velký, dost rozkročený, ale zato opravdu stabilní. Kola jsou poměrně velká. Kočárek je stavěn jako trojkolka. Díky tomu se s ním dá rychle manévrovat i v úzkých prostorech. Na třech kolech je stále stabilní i při velmi rychlém běhu.

Váha kompletního kočárku je 12,8 kg s podvozkem a sedačkou.

Mezi možné nevýhody patří absence předního madla pro dítě. Nebude se mít za co přitahovat ručičkama. Ale to je možná dobře vzhledem k tomu, k čemu je kočár primárně určen.

Bezpečnost a pohodlí pro dítě

Když u BOBu mluvíme o bezpečnosti, nejlepší je hned zkraje sdělit, že BOB patří pod koncern značky Britax. Značka sama o sobě má na svědomí desítky a stovky modelů úspěšných a bezpečných kočárku a autosedaček (mezi naprosté jedničky patří kolekce I-SIZE nebo M-SIZE).

Proto u BOBu Revolution očekávejte jen tu nejlepší výbavu pro bezpečnost dítěte.

Samozřejmostí jsou pětibodové pásy s polstrováním na ramenou. Díky tomu je posed i při připoutání dítěte pohodlný. No a hlavně bezpečný. Pokud by se kočárek z nějakého důvodu převrátil (najedete na kamen), tak bude dítě v bezpečí.

Bezpečnost je tedy zajištěná pásy a pohodlnou polstrovanou sedačkou. Sedačka sama je vypolstrována a potažena voděodolnou a nepromokavou vrstvou technické textilie (je tedy omyvatelná). Sedačku dále naklopíte až o 70 stupňů ze svislé polohy do lehu a dítě si v klidu odpočine.

Sedačka je dostatečně prostorná jak pro malé dítě od 6 měsíce, tak pro dítě větší a starší (uvádí se až do 20 kg což jsou cca 4 roky).

S korbou a nebo vajíčkem? Jasně jde to

Pokud přemýšlíte o tom, že je pro vás BOB hodně drahý a budete potřebovat ještě jiný kočár do města a také korbičku pro malé miminko od narození, tak na to zapomeňte.

BOB je kompatibilní s korbami Britax a díky adatéru korbičku jednoduše přicvaknete do sportovní sedačky.  Jako vizuálně nic moc, ale funkčně naprosto spolehlivé a funkční řešení.

To samé uděláte s autosedačkou v tipu vajíčko. Jednoduše přecvaknete a je to.

Porovnání mezi kočárky Bubleride Indie, BOB Revolution a Baby Jogger

Základní parametry kočárku

Rozměr rozloženého kočárku 102 cm × 64/78 cm × 117/131 cm
Rozměr složeného kočárku 41 cm × 64/78 cm × 100/109 cm
Kolekce 2019
Barva výrobce Wilderness
Druh sporťáky
Polohování ano
Ruční brzda ano
Nafukovací kola ano
Možnost uchycení autosedačky ano
Váha 12,8 kg
Nastavitelná rukojeť ano
Počet kol 3
Barva Zelená

Další kočárky v této kategorii: