Baby Jogger City Mini 3

Trojkolka s možností zaaretování předního kola

☑ Lehký – pouze 7,6 kg

☑ Quick Fold Technology –  rychlé skládání jednou rukou

☑ Od 6 měsíců

☑ Sportovní kočárek

Kočárek Baby Jogger City mini je jedním z nejvyhledávanějších sportovních kočárků do města se třemi koly. Měsíčně jej vyhledává přes 100 maminek na Googlu. A to už je číslo hodné naší pozornosti.

Baby Jogger City mini je ideální pro děti od 6 měsíců. Je dostatečně prostorný a jedním chvatem z něj vytvoříte příjemné lůžko. Co ale maminky ocení nejvíce, hlavně ve městech, je unikátní systém Quick Fold, kdy kočárek složíte jednou rukou. Zatím co v druhé držíte dítě a nebo nákup.

Vlastnosti kočárku  – 9/10

City mini je jednoduchá lehká trojkolka, která je vhodná hlavně do města. Váží pouze 7,6 kg. Za což dáváme 9 bodů. Je tedy dokonce o pár deka lehčí než kočárek Valco Snap 4 Trend, o kterém si můžete počíst tady.

Kočárek Baby Jogger má úžasný systém skládání Quick Fold, díky kterému kočárek jednoduše složíte jednou rukou,

Dobře se s ním manévruje a a to i jednou rukou a v těsných prostorách. Maminky také ocení i kola, které ve městě nepíchnete. To jsou základní a velmi užitečné vlastnosti tohoto základního městského modelu. 

Pokud vám nevyhovují tři kola, existuje Baby Jogger i s kolmi čtyřmi.

Systém Quick Fold

Proč ten kočárek nemá vepředu madlo?

Odpověď je jasná. Protože by nemohl být skládán pouze jednou rukou a jedním tahem. Madlo by jednoduše překáželo. Sedačka je tedy vybavena klasickým ale dobře polstrovaným pětibodým pásem, kde dítě přivážete a sedí. Riziko, že by snad dítě z kočárku vypadlo není.

Sedačka je vhodná pro větší, dobře sedící děti. Ty menší se v kočáku nebudou nejspíš cítit úplně nejlépe.

Komu bude madlo chybět, může je nahradit praktickým táckem, který je navíc užitečnější (že to ostatní výrobce, kteří všude dávají madla, nenapadlo). Na tácek dáte pitíčko, křupky nebo jablíčko a máte vyřešeno. Tácek sám o sobě skládání moc nevadí. Systém pro složení kočárku je totiž na sedačce zepředu.

Porovnej možné varianty na Heurece.cz

Madlo Pull Up

Madlo Pull-up pro snadné jednoduché složení jednou rukou je dobře zakomponováno v sedačce.

Je potaženo silikonem a dítěti nevadí. Pokud chcete kočárek přenést, dát do auta nebo ho složit a uklidit, vyndáte dítě a chytnete za madlíčko a táhnete.

Kočárek se celý složí jako nákupní taška.

Rám a kola kočárku – 8/10

Kola

kočárku Baby Jogger City mini jsou odolná, větší než u kočárku Valco a jsou odpružená. Samotný materiál, z kterého jsou vyrobena, je oplášťovaná měkčená pěna. To znamená, že je nemůžete nafouknout. Bohužel se do nich občas zapíchne nějaký kamínek.

↪ Výhoda je, že se tímto nikdy nevypustí a vás nečeká nafukování píchlého kola nebo oprava pláště.

↪ Nevýhodou je, že zapíchnutý kamínek může být pro někoho otravný a samozřejmě ničí samotné kolečko, které se pak opotřebovává.

 

Rám

Říká se, že plastové rámy vydrží prd. A že hliník vydrží mnohem více a je lehčí. Pravda to je do jisté míry. Ono totiž záleží hlavně na tom, kolik spojů na konstrukci je a jak jsou propracované a namáhané. U kočárku Baby Jogger City je rám hliníkový s jedním velkým kloubem uprostřed na každé straně a oplastováním lehkého odpružení na kolečkách.

Co je zajímavé, madlo se nepolohuje. Má jedinečnou pozici, která zajišťuje super výšku pro menší ženu i většího muže. Na rámu najdete také nákupní košík, který má díky trojůhelníkové základně kočáru zmenšené rozměry a nic moc se vám tam nevleze.

Jeden nákup asi ani, ale pokud budete mít ve spodní přihrádce schovanou pláštěnku a nějaké drobnosti, tak už moc místa nezbývá. Tyhle tašky nejsou ani příliš vhodné k přepravě zásilek ve tvarů obdélníků a krabic.

Stříška – 8/10

Už spí? Už zabral? Ještě ne? Safra… Jedeme dál. Tak tohle prožívá hodně rodičů každý den. A takové malé okénko pro kontrolu mimina se prostě hodí. Rychle odepnete, kouknete a vidíte. Spí, nespí…

Hodně výrobců tyhle okénka v dobré víře opatří druky. Ale to je problém, protože spící dítě vzbudí i špendlík padající na zem i když s ním pár minut předtím projedete například kolem stavby, kde právě pracují se zbíječkou.

Nic naplat. Baby Jogger má místo druků tichý suchý zip. Doporučujeme ho řádně vychodit, aby nerušil.

Jinak je stříška povedená a dobře dítě zakryje ve všech směrech . V plném lehu to je se stříškou horší, ale i tak zaujímá velký prostor.

Recenze uživatelů

„Momentálně máme BJ Elita a já i malý jsme moc spokojený. Ale bude 1,5 roku a tak bych chtěla menší a lehčí kočár než Elite. Už dlouho zkoumám všechny možný golfky a tento u mně vyhrává, jednak, že BJ je prostě super :*, je úžasně prostorný, pak myslím, že není hrkavý jako klasic. golfky a taky se mi moc líbí.“

Bella

„Tenhle kočárek snad ani žádné zásadní mínusy nemá :).Akorát si asi nejdříve budeš muset zvyknout, že nemá polohovací rukojeť, jako jsi měla u Elita, najíždění na obrubníky bude patrně jiné.
Pásy jsem měla v horní části odepnuté, ale jestli to jde úplně vyvlíknout z opěrky zad, to tedy :nevim:.

Tereza

„Já ho mám a jsem naprosto spokojená, super kočár. Terén zvládá v pohodě, ve sněhu taky jezdí, čistí se perfektně, pásy jsem úplně nikdy nesundavala.
Já žádné mínusy nevidím, jen možná to, že nám praskla rukojeť (ten gumový povlak), prý se to stává, ale spravili nám to v záruce. Jo a madlo se musí dokoupit zvlášť, což moc nechápu.
Vřele doporučuju.“

Aliki

„Já ho koupila pozdě :(,když měl kluk 22 měsíců. Bohužel se rozchodil a tak jsem ho zase prodala a na popojíždění vzala jiný. Byla ho škoda, aby mi stál na chodbě.
Měla jsem v černé barvě, ten šedý se mi v reálu nelíbí, ale novinka tyrkys je podle obrázku parádní. Kluk se mi v kočáru nepředkláněl, naopak seděl opřený a hověl si jak král :mrgreen:.
Při skládání jsem sundávala i madlo, tak nevím jak to je s tácem. Nevím, ale já bych asi koupila místo tácu organizér na madlo před dítě.“

Irena

Základní parametry kočárku

Nosnost: 23 kg
Konstrukce rámu: Hliníková
Hmotnost kočárku: 7,6  kg
Kola: 20 cm, plastová
Délka: 100  cm
Šířka: 61  cm
Výška (se stříškou): 105  cm
Výška od sedáku po stříšku: 58 cm
 Výška opěrky:  50 cm
Délka sedáku po kolena: 24 cm
Rozměry složeného kočárku: 78 cm x 61 cm x25 cm
Brzda: Zadní s nožním ovládáním   

Další kočárky v této kategorii: