Nejlepší hluboký kočárek a jak jej vybrat?

Jaký je nejlepší hluboký kočárek? Na tuto otázku se vám pokusím odpovědět v tomto praktickém článku. Ale upozorňuji předem, že odpověď není jednoduchá, jednoznačná a pro někoho nemusí být vyhovující. Přesto bych ráda vám, nastávajícím rodičům předala zkušenosti s výběrem hlubokého kočárku pro vaše malé ratolesti. Již odvozím třetí miminko. Není to samo sebou žádný metr kvality a důvod, proč bych měla radit, jaký kočárek vybrat, nicméně myslím, že pro prvotní orientaci je dobré podívat se na tipy samotných rodičů.

Tak pojďme do toho, přeci jen je dost věcí, které se na portálech jako je Testado nebo Váš pomocník, nedočtete.

Jednoduše proto, že je nepíšou matky, co tlačí kočárky každý den za každého počasí…

Jak na výběr hlubokého kočárku?

Jako první věc si ujasněte, kde bydlíte, jaké máte okolo sebe prostředí a jaké budete zdolávat terény. Budete jezdit hodně městskou dopravou? Nebo naopak skládat kočárek a nakládat prcka do auta? Budete skákat přes městské kanály nebo budete projíždět lesem?

To jsou důležité otázky, které vám následně pomohou v orientaci, jak v cenové hladině hlubokých kočárků, tak následně v tom, jestli nepořídit rovnou nějakou kombinaci.

Budete jezdit hlavně:

  • v terénu – nerovná cesta, bahínko, sníh, lesní cesty, kotrče
  • ve městě – rovné silnice, obrubníky, retardéry, silnice

Budete potřebovat:

  • nakládat kočárek často do auta
  • jezdit autobusy, tramvajemi

Nunna Mixx 2019 ⭐⭐⭐⭐⭐

Kočárek Nunna je jedním z nejhezčích a nejskladnějších kočárků do města. Jakto? Nunna Mixx totiž složíte i s nasazenou sportovní korbou. A to jednou rukou a úplně v pohodě přemístíte autem.

Konstrukce

Nunna je čtyřkolka a vepředu má otočná kola, která pomáhají s řízením. To je hladké a rozhodně s kočárkem neprohloupíte ve městě ani na venkově.

Kola

Nunna je čtyřkolka. Kola jsou hladká, dobře se s nimi zatáčí. Jsou pěnová. Není třeba žádná extra údržba.

Pohodlí a bezpečnost

 Co vás na Mixxu bude bavit je hluboká korba. Ta je standardních rozměrů a vydrží miminku pohodlně do 6 měsíce. I déle. Pojme i objemný fusak. Součástí korbičky je nánožník a speciální přední kapsa, kterou můžete využívat pro uschování pití nebo mobilu. Co vás jistě nadchne je dlooouhá stříška, která skvěle chrání před větrem a prodloužení ve formě schovávatelného stínění proti sluníčku a větru, které je adaptováno přímo v boudě. Boudu taky jednoduše svlečete v jednoduchou síťovou ochranu a máte letní model!

Jool Geo2 Earth ⭐⭐⭐⭐

Joolze Earth je jedním z nejoblíbenějších kočárků, který vydrží roky a bude s vámí tak dlouho, jak jen budete potřebovat. Výhodou je, že kočárek má vyšší polohu korbičky a sportovní sedačky.

Kontrukce

Je vhodný pro vyšší rodiče. Pro městské popojíždění a nakupování je skvělý velký koš. Kočáek je čtyřkolový a projedete s ním ve městě úplně všechno.

Kola

Kola jsou z EVA pěny. Tedy nic do terénu. Kočárek se hodí skutečně do města. Projedete s ním ale i menší terén, pláž a cokoliv bude třeba. Není to žádné tintítko.

Pohodlí a bezpečnost

Joolz je chytrý kočárek. V hluboké korbě najdete luxusní prodyšnou matraci pro novorozence s hypoalergení úpravou. Taky má integrovanou síťku proti hmyzu pro komfortní léto. A co je zajímavé, tento kočárek má kromě klasického očekávaného příslušenství i možnost rozšáření na kočár dvojčecí nebo sourozenecký.

Cameleon je malý kočárek, konstrukčně pro menší páry s prostornou korbičkou a pevným a odolným podvozkem. Často ho potkáte ve městech.

Je lepší levný hluboký kočárek nebo dražší?

Nejrozumější bude, když nebudeme porovnávat kočárky na levné a drahé. Nakonec nic není tak levné, aby to ve výsledku nebylo mnohem dražší. Já osobně doporučuji kupovat kočárky kvalitní, prověřené a pocházející z udržitelných firem, které se vývojem skutečně zabývají.

Levný kočárek z polska bude mít sice skvělou pořizovací cenu, ale záhy zjistíte, že skřípe, špatně se s ním zatáčí, je těžký, neskladný a jakmile z něj dítě odroste, bude velmi těžké takový kočárek prodat. Každý totiž má na nový, stejně jako vy.

Dražší kočárky, kvalitní kočárky pocházející z opravdu prověřených firem, jako GreentomNunnaInglesinaStokke a další, sice stojí ranec, ale po roce jej prodáte, získáte většinu ceny zpět, nebudou problémové a budou plnit to, co od nich čekáte.

Přemýšlejte nad tím.

Specifika jízdy ve městě

Pokud bydlíte ve městě a budete vybírat městský kočárek, je třeba si uvědomit ještě jednu věc. Bydlíte v prvním patře nebo v přízemí a nebo máte panelák bez výtahu?

Upozorňuji, že velké a těžké kočárky jsou pro ženy s bytem bez výtahu úplně k ničemu. Potřebujete hlavně lehkou korbu, která se snadno odnímá. A to z jednoho jediného důvodu. Dítě vám v něm bude i spát a když nebudete chtít jezdit třeba 3 hodiny po venku, musíte ho nějak dopravit spící domů.

Koukejte tedy na to, zda je lehký –  myslím hlavně korbu.

TIP: Existují i vložky a vkládací tašky, které jsou do korbičky opravdu k nezaplacení. Taková taška má ucha a vejde se do korbičky. když vám dítě usne, stačí vzít jen tašku. Odpadá vám odcvakávání korbičky z kontrukce.

Tramvaje a přesuny s kočárkem

Kočárek musí být lehký, abyste neměla problém s nastupováním do městské dopravy (ne, lidé opravdu sami nevyskakují a nepomáhají). Měl by být dobře ovladatelný, abyste mohla rychle prokličkovat nákupním střediskem a ujíždět s křičícím prckem domů. A v neposlední řadě předkládám k úvaze velký nákupní koš. Nebudete mít další ruku na tahání nákupu. Váš kočár se stane na dlouho vaším nákupním pomocníkem číslo jedna.


Přečtěte si také

Od Vašek Brynda

Od mala se věnuje sportu, především sjezdovému lyžování a karate. Potom se zamiloval do lezení, ale uvědomil si, že mu na bříšku něco během studia na vysoké škole narostlo, a tak začal ještě běhat. Mimo to se věnuje přes čtyři roky linkbuildingu na webových stránkách jako je Testado.cz, či třeba Modio.cz a další. Hlavním cílem je dodělat školu a stát se ředitelem vesmíru.