Naučte se cizí jazyk během mateřské

Jste na mateřské a přemýšlíte, jak efektivně využít volný čas? Odkládala jste učení nového jazyka, když jste chodila do práce? Mateřská dovolená je krásné období, někdy je ale potřeba myslet na něco jiného, než je přebalování, kojení a nákup nových plenek. Využijte svůj čas na maximum a získejte lepší uplatnění na trhu práce. Navíc s bonusem, že se na vaší příští dovolené v zahraničí bez problému domluvíte. 

Nebuďte na to sama

Naučit se nový cizí jazyk není jednoduché. A už vůbec ne, když máte doma malé dítě. Během vašich stereotypních dní si najděte čas sama pro sebe a začněte dělat věci, které jste dlouho odkládala. Pokud chcete rychlé a efektivní výsledky, vyhledejte zkušeného odborníka. Můžete zvolit online lekce, které budete absolvovat z pohodlí vašeho domova nebo můžete vyrazit na offline kurzy, kde se dostanete do jiného prostředí. Vyzkoušet můžete například Školu Populo, kde k vám budou přistupovat individuálně a přizpůsobí se vašim osobním možnostem. 

Mateřská dovolená je ideální období, kdy se můžete naučit cizí jazyk. Využijte toho, že nechodíte do práce a udělejte něco pro sebe. Pod vedením zkušeného profesionála uvidíte výsledky rychle, a navíc se nemusíte o nic starat. 

Slovíčka jsou základ

Každý jazyk stojí na kvalitní slovní zásobě. Zkuste ho zapojit do vašeho života. Využijte internet a najděte si základní slovíčka, která si budete opakovat třeba při přebalování nebo při kojení. S učením nových slovíček vám můžou pomoct také mobilní aplikace, které stačí otevřít na pár minut denně. 

Začleňte cizí jazyk do vašeho dne

Nový jazyk se můžete naučit také během vašich každodenních aktivit. Zapojte například poslech podcastu či audioknihy v cizím jazyce do vašich procházek s kočárkem nebo během vaření a uklízení. I když ze začátku nebudete všemu rozumět, vydržte a nevzdávejte to. Slovíčka, která se naučíte a následně uslyšíte při běžném použití si lépe zapamatujete a budete je umět použít v dané situaci. 

Vaše oblíbené filmy a seriály sledujte v původním znění s titulky. Uvidíte, že při této zábavné formě učení si nová slovíčka zapamatujete snadno, a navíc budete vědět, jak je používat v souvětích a v daném kontextu.

Zapojte vaše dítě

Pokud už je vaše dítě větší, můžete při učení nových slůvek myslet také na sebe a při běžných slovech, jako pes nebo stůl, procvičujte také cizí jazyk. Napište si názvy v cizím jazyce do obrázkové knížky vašeho dítěte a během prohlížení se učte s ním. 

Vystupte ze své komfortní zóny

Zkuste vystoupit ze svých zvyklostí a využijte svůj čas na maximum. Nehledejte výmluvy, ale postupujte jednotlivými krůčky, které vás dovedou k vytouženému cíli. Uvidíte, že ze sebe budete mít dobrý pocit, a navíc zaměstnáte hlavu jinými myšlenkami.

Pokud si nejste jisté, jaký jazyk zvolit, podívejte se po inspiraci například ve Škole Populo, kde nabízí širokou nabídku výuky cizích jazyků.

Od Vašek Brynda

Od mala se věnuje sportu, především sjezdovému lyžování a karate. Potom se zamiloval do lezení, ale uvědomil si, že mu na bříšku něco během studia na vysoké škole narostlo, a tak začal ještě běhat. Mimo to se věnuje přes čtyři roky linkbuildingu na webových stránkách jako je Testado.cz, či třeba Modio.cz a další. Hlavním cílem je dodělat školu a stát se ředitelem vesmíru.