Britax Go Big 2

Opravdu dobře postavený a velmi robustní městský kočár s velkými koly i do menšího terénu. Jako dvojkombinace se osvědčuje pro děti od narození.

  • Dobré polstrování
  • Velmi robustní a stabilní kočár
  • Sedačka otočná do obou směrů
  • Nastavitelné madlo

Když přišel na svět Britax Go Big, tenhle web ještě neexistoval. Naštěstí už tu ale je teď a tak vám můžu představit vylepšeného nástupce, Britax Go Big 2.

Nedávno jsme byli s rodinkou na Pryglu a tam jsme těchto kočárků potkali hned několik. Tolik k tomu, když vám někdo řekne, že lidé nemají peníze. Není to žádná láce, přesto se zdá, že jsou mezi rodiči poměrně oblíbené? Proč tomu tak je

 

Brittax Go Big 2 je prostě dobrý kočár

Asi v tom hraje velkou roli to, že je to prostě dobrý kočár. Britax není rozhodně žádný nováček a na tomhle kočárku je všechno jak má být bez výrazných slabin. Z kokpitu tohoto kočárku dostane vašeho špunta maximálně něco velmi zajímavého. Víte co, třeba jako kolotoč, holub nebo blátivá louže. Nepohodlí ho rozhodně trápit nebude. Ve druhé verzi je Go Big 2 ještě pohodlnější než byl dříve. Parádně hluboká stříška s opravdu nadstandardním kšiltem, polstrování kam se podíváš…

Třeba rukojeť pro dítě. Nejenže je měkčí než srst vaší kočky, kterou (naštěstí) nemáte, ale ještě se dá polohovat. Malému ji dáte tak blízko, že se může pohodlně držet, starším zase o trochu dál, aby ji neměli asi 5 centimetrů od tenkého střeva.

Když si vzpomenu, co dá naší jednoletce práci přitáhnout se za pevnou rukojeť našeho Phil&Teds, za tohle by nám utrhla ruce. Nebo nás nechala v noci spát.

Stejně tak je polohovatelná i opěrka na nožičky. Zvednete ji úplně do roviny, což je geniální věc opět hlavně pro menší spáče a čerstvé sediče. Je to pro ně pohodlnější než muset bimbat nohama ve vzduchu. Podnožka má ve spodní části otvory, takže přebytečný binec a bláto putuje zpátky tam, kam patří. Na zem.

Samozřejmostí jsou nastavitelné pásy, opět parádně polstrované. Opěrka zad jde dát do roviny, takže nejenže se může v kočárku pohodlně chrnět, můžete do něj použít namísto samostatné korbičky i jen novorozeneckou tašku (měkkou korbičku). Tady se opravdu přemýšlelo a ladilo, proto ta cena není vůbec přehnaná.

Chytré hlavičky

A víte kde se ještě přemýšlelo? Dám vám hádanku. Víte, co vznikne umístěním dítěte a čistého kočárku do bezprostřední blízkosti? Kdo tipnul špinavý kočárek, má pravdu. Proto jsou potahy na Go Big 2 snadno odnímatelné a pratelné. Takže buďte v klidu tatínci, když to mrňous zašpiní, maminka to vypere.

Lukáš

Mrkněte, jak z Britaxu Go Big 2 uděláte korbičku, sporťák s přední jízdou a sporťák s jízdou v protisměru.

Kočárek už od narození

Go Big 2 je koncipovaný jako kočárek od narození. Proto si ho můžete koupit i se zmíněnou hlubokou korbičkou. Samozřejmě je nastylovaná tak, aby ladila s celým kočárem. Hodně výrazný je třeba kšilt podobný tomu na sporťáku. Ten je navíc i praktický, protože krásně schová malinké miminko před všemi nepřízněmi. A těmi se rozumí vítr, nějaký lehký deštík nebo i UV záření, protože jak na hluboké korbě tak na sporťáku jsou použity materiály s ochranou UPF 50+.

Navíc má v sobě matraci, která odvádí vlhkost od miminka a vše je pratelné. Pro snazší manipulaci má korbička v kapsách na bocích dvě velké uši a ještě nějakou tu kapsičku na drobnosti. Stejně jako sporťák (mrkni na další sporťáky zde) má pro letní miminka větrací otvor se síťkou.

Auto bez auta, jako vajíčko bez vajíčka

Asi nikdo nečekal, že by to bylo u takového kočáru jinak, ale pro jistotu. Ano, můžete na něj dát i vajíčka. Ta od Britax Römer jsou s příslušným adaptérem samozřejmostí, seženete i variantu na systém Maxi-Cosi.

Otočná sedačka

Na obě strany může váš malý společník koukat, protože sporťák jde umístit oběma směry. Hrozně milá vychytávka, protože vůbec menší děti často nemají v lásce ze začátku fakt, že nevidí na rodiče.

Pohodlí rodiče

Co tak může být pro rodiče to nejdůležitější na kočárku? Osobně bych řekl to, že je v něm dítě spokojené a klidné. V Britaxu to podle tohoto videa nějak udělali, ale neuvádí, jestli to bylo pomocí vúdú, keltských run nebo prachobyčejné moderní chemie. Takže tato funkce kočárku je čistě experimentální a bez záruky.

Ale teď vážněji. Co já osobně na kočárcích nesnáším je vrzající konstrukce. Kdysi jsme měli staré Chicco Trio S3 a na to jsem vystříkal půl plechovky WD-40 do každého kloubu nebo pohybující se součástky, ale stejně to vydávalo zvuky jako artritická stařena při cestě do schodů. Loupání, praskání, sténání. Už jsem zvažoval to celé omotat duct tapem. Ten kočár, ne babičku.

Ale mělo by to asi takový ↑ efekt. U Britaxu Go Big 2 byste se měli obejít bez wédéčka i pásky. Konstrukce je pevná, pohyblivých kloubů je nezbytné minimum. Nemusíte se tedy bát, že v příští zatáčce probudíte dítě.

Čím tenhle kočárek na první pohled zaujme je zvláštně tvarovaná rukojeť. Na obrázku vypadá přinejmenším zvláštně, v praxi je ale super. Je hodně předsazená, takže nehrozí zakopávání o zadní nápravu a nepřerazíte se ani o přídavné stupátko pro odrostence. Rozsah jejího polohování je navíc opravdu velký, takže s její výškou by neměl potíže Tyrion ani Brienne.

Mrkněte se na rozdíl mezi Britaxem Go Big a Britaxem Go Big 2

Kola

Britax Go Big 2 jede v moderním trendu bezdušových koleček. Osobně nedám dopustit na pořádné kolečko naplněné vzduchem, ale naprosto chápu, že pro většinu rodičů je úkon rozebírání a lepení duše někde v parku na procházce naprosto nepředstavitelná záležitost.

Ale není překvapením, že i tady se v Britaxu nespokojili s těmi otravnými pěnovými kolečky. Kolečka jsou gumová vyplněná pěnou. Je to tedy takový hybrid. Nečekejte nekompromisní pohodlí koleček plněných vzduchem, ale naopak naprostou nepraktičnost čistě pěnových koleček.

A ano, přední kolečka jdou zaaretovat, všechna jdou sundat pro snazší transport.

Skládání

Připadám si, že se opakuji, ale i skládání u Britaxu Go Big vychytali.  Je potřeba dodávat více? Nemusíte sundávat sedačku (což je obrovský bonus!), stačí složit rukojeť, pár pohybů a z kočárku je kompaktní kvádr. Navíc, pokud necháte rukojeť nesloženou, můžete za sebou kočárek táhnout na zadních kolech. Poč se s ním z parkoviště do bytu nosit, že?

Bezpečnost

Kočárek má na několika místech odrazky a reflexní prošití. Takto je zviditelněná například rukojeť nebo přední kolečka. Cokoli, co pomůže k většímu bezpečí venku se počítá.

zdroj: Britax Romer

Britax Go Big 2 Recenze

Kočárek jsem sehnala ve velké akci a jsem naprosto spokojená.
Hluboká korba má hodně výhod i uši na odnesení. Žádnou nevýhodu u hluboké korby sem nenašla, nacvaknutá je hned.

Sporták je prostorný, ale to polohování, měla jsem předtím britax agile a to polohování je stejné, což nechápu u tak drahého kočárku, ale člověk si zvykne.

Není nejlehčí, ale díky velkým kolům projedete všude.
Je neuvěřitelně skladný, sporťák se složí do kostky směrem dovnitř, takže se neušpiní.

Výhody:

Velká korba –
hodně dlouhá stříška, na mimčo nefouká – má i nánožník, který má vysoký límec, takže mimčo se úplně schová
U korbičky vše na magnety.
Pohodlná matrace.
Možnost rozepnout boudu u korby na větrání se síťkou – ta je hodně tlustá.
Sporťák
velká kola, do terénu ideální, projeli jsme spoustu tras.
Dlouhý a široký koš, vejde se do něho opravdu hodně.
Opět dlouhá stříška, na mimčo nesvítí.

Nevýhody:

polohování sportovní nástavby

Pavlína

Já ho mám a jsem nadšená – dříve jsem měla abc design viper, který měl jako být do terénu – nu tak dělala mu problém i díra v chodníku:).
Britax go big projede vše, jezdím s ním jak ve městě, tak v lese a projede i hornatý terén, když jedeme do hor na chalupu.
Strašně snadno se ovládá, a i když má asi 14 kg vůbec to není znát. Já opravdu doporučuju, vyzkoušela jsem různé sporťáky mých kamarádek a tomuto se nic nevyrovná. Navíc je perfektně odpruzený, takže dítě není naklepané a naopak krásně houpe, takže dítě často v kočárku usne i při jízdě tím hornatým terénem.

Zuzka

My měli Britax Go a byl to nej kočárek že všech cca pěti,které jsem měla! Jestli jednou bude třetí,chci ho zpět 😁

Eva

Pro mě je to perfektní univerzální kočárek pro toho, kdo chce mít jeden do města i do terénu, a aby vydržel i větší dítko. Pro první dítě jsme pořídili go next, na druhé k němu přibyl bugaboo cam3 (hlavně kvůli malé hmotnosti, protože bydlíme na kopci) a pokud bych si měla vybrat jeden, se kterým bych se musela rozloučit, tak britax by to nebyl 🙂 A designově prostě vychází z původního bria – seversky minimalistického.

Lenka

Video recenze a testy